Pražský přebor 21 kolo FC Háje - FSC Libuš 1:2 (1:2)

Pražský přebor 21 kolo FC Háje - FSC Libuš  1:2 (1:2)
Za slunečného počasí se ve stínu islandského mraku mužstvo Hájů postavilo proti soupeři z Libuše.

Od prvních minut se hráči Hájů museli několikrát přesvědčovat o tom, že nejsou na Matějské, ale na fotbalovém hřišti. Libuš jim totiž předplatila prodloužené jízdy a točila je na ploše v nebývalém tempu. V těchto chvílích se háječtí zřídka dostávali přes vlastní půlku, ba nedostávali se příliš ani k držení míče. Po několika dobrých příležitostech se velká převaha Libuše také přetavila ve vedoucí gól. V 17. minutě se prosadil hostující útočník střelou do horního rohu branky - 0:1.

Ani po obdržené brance se hra Hájů nijak nezvedla. Lasičkovití hráči z Libuše dělali svým pohybem a kombinací obraně domácích obrovské problémy. Přijatelný stav zůstával zejména zásluhou dobrého výkonu kapitána Tomáše Duba. Nicméně ani on nedokázal zabránit dalšímu zásahu v hájecké síti. Ve 40. minutě se přes několik obránců prokličkoval střelec prvního gólu Libuše a krásnou střelou na zadní tyč jí poslal do dvoubrankového vedení - 0:2.

Krátce poté však z ničeho nic udeřili také domácí. Po standardní situaci zahrávané Martinem Brožem se k hlavičce dostal Tomáš Dub, který míč poslal před prázdnou branku Josefu Bičaníkovi. Ten natáhl svoji dlouhou nohu a míč doťuknul za čáru. Do kabin se šlo za stavu 1:2. Kromě gólu však domácí téměř nic neukázali. Za zmínku snad jen stojí několik patentovaných řemenů od Radka Hanzlíka. Škoda jen, že z většiny z nich nakonec byla střela na brankáře. Dočkali jsme se i využití řemenů přímo z autového vhazování.

Do druhého poločasu vstoupily Háje o něco lépe. Hru poměrně vyrovnaly a dostávaly se i do některých šancí. Zdálo se také, že hráči Libuše lehce ztrácejí dech. Výrazně se zlepšila hra středové formace.

Diváky z letargie nejprve vyrušilo letadlo, které nedbaje zákazu letů vypsalo na nebe jednoznačný vzkaz: ...a večer do pivovaru. Potom už bylo rušno i na hřišti. Vidina večerní odměny hnala Háje do útoku. Po centru ze strany balón propadl libušskou obranou přímo k nohám Honzy Boháče. Ten byl ale tak překvapený, že balón poslal vysoko do nebes. Jenom precizní úhybný manévr pilota zachránil letadlo od katastrofy. Největším nebezpečím ve vzdušném prostoru Česka tak nebyl islandský mrak, ale Boháčovy neřízené střely.

Přes zlepšení Hájů však hru stále kontrolovala spíše Libuš. Vytvořila si ještě minimálně jednu stoprocentní šanci, v které ale útočník selhal a přestřelil. Domácí kontrovali spíše náznaky šancí Martina Bednáře a opět Honzy Boháče, jenž se dostal k míči po chybě brankáře, byl už ale k němu příliš blízko. Do konce zápasu se bohužel Háje nedostaly k nebezpečnému ohrožení branky, proto tentokrát odešly těsně poraženy.