Mladší žáci A

Mladší žáci "A" - Braník 4:3 (3:1) + FOTO

V utkání druhého týmu se třetím jsme dokázali zejména díky proměněným šancím v první půli družstvo Braníku porazit. Ve druhé půli nás Braník zatlačil a do poslední chvíle jsme se báli o výsledek.

Po minulém debaklu na Aritmě na nás čekal tým Braníku, který byl v tabulce o šest bodů před námi. Trenéři chtěli po klukách hlavně hezký fotbal po zemi, bohužel kombinace trošku vázla. Do zakončení jsme se dostávali poměrně často a kdyby zápas skončil výsledkem mnohem vyšším, nikdo by se nemohl divit. Kluci šli do utkání s velkou vůlí, kterou odnesl Slabáček zraněním kolene, když se vrhnul do souboje s brankářem, který do něj ošklivě zajel. Z této situace padnul gól na 2:1, důležitější ale je, aby byl Tom v pohodě.

Do začátku prvního poločasu jsme vstoupili aktivně. Zpočátku jsme měli více ze hry a začali soupeři ukazovat, že ho nečeká lehký zápas. Hned v 6. minutě jsme vstřelili úvodní branku, kdy se po hezkém rohu Mišáka dokázal hlavou prosadit Novi - 1:0. Soupeř zareagoval v 10. minutě. Dokázal využít našich zmatků a pomalu vracejících se hráčů, rychle rozehrál roh na krátko a balón nastřelený do ohně si ve snaze odkopnout míč pryč z vápna vstřelil do vlastní sítě Klobouk - 1:1. Za 6 minut jsme se opět ujali vedení. Klobouk hodil dlouhý aut Jirkovi do běhu, který nacentroval na Slabáčka na hranici šestnáctky, odkud Tom zakončil z první k tyči - 2:1. Bohužel do Slabáčka naskočil oběma nohama brankář soupeře a tak pro Toma zápas skončil. Snad to nebude nic vážného. Zákrok minimálně na žlutou kartu rozhočí přešel bez povšimnutí. Další velkou příležitost měl Zelí. Noviho hezký roh na malé vápno se dostal k nehlídanému Marťasovi, který místo toho, aby klopil míč k zemi, tak hlavou nad. Nebýt ochranné sítě, tak si měly házenkářky na právě probíhajícím zápase s čím začutat. Vytvořili jsme si dostatek šancí, abychom se odpoutali od jednogólového vedení. Na bránu se z boku řítil Jirka, zatím z toho branka nebyla, nastřelil pouze tyč. Z další příežitosti jsme se již mohli radovat. Zelí vysunul opět Jirku, který hezky přeloboval vyběhnuvšího brankáře hostí - 3:1. Braník hrozil zejména z naší levé strany. Ke konci půle opět rychle rozehrál roh, kluci si druhý stejný gól dát nenechali. Po půli jsme tedy vedli 3:1

Druhá půle začala pro nás dobře. Soupeřova hra se sice začala zvedat, my jsme ovšem dokázali zvýšit náskok na rozdíl tří branek. Hezký centr Klobouka z pravé strany našel volného Boučína, který míč s přehledem poslal do sítě - 4:1. Možná, že se kluci uspokojili výsledkem. Braník nás začal dostávat pomalu pod tlak. Podařilo se mu snížit stav na 4:2 a od té doby byl na 10 minut na hřišti jeden tým. My jsme úplně odpadli, začali hrát chaoticky a Braník nás zatlačil k našemu pokutovému území. Soupeř si ale musel nechávat i uzavřená zadní vrátka, neboť jsme se snažili dlouhými balóny využívat rychlost Jirky. Tyto balóny byly často příliš dlouhé, jindy nepřešly přes soupeřovu zálohu. Z jednoho takového míče se urodila velká šance. Jirka utekl obráncům, vystřelil, už už to vypadalo na gól, tyčka ovšem byla proti. Poté jsme měli k dispozici velice dobrou standartní situaci. K přímáku ze vzdálenosti 17 metrů se postavil Mišák. Balón přeletěl zeď a zastavil se až na břevnu. Braník přečkal tyto dvě situace a tak se vrhnul do útočení. Asi pět minut před koncem se mu podařilo snížit na 4:3. V poslední minutě měl Braník ještě jeden závar v našem vápně, kluci si to pohlídali a dovedli tak zápas do vítězného konce.

V první půli jsme byli jasně lepším týmem. Dostatek brankových příležitostí nám vynahradil skutečnost, že naše hra nebyla taková, jakou jsme si představovali. Druhá půle patřila borcům z Braníku. Byli hravější s míčem a hlavně se lépe pohybovali. Kluci si ovšem vítězství vzít nenechali a tak si mohli naplno užít závěrečnou děkovačku a vychutnat si hlasitý vítězný pokřik v kabině.

Vítězná sestava: Míla Zábranský - Honza Sedláček (Pája Rašplička), Marťas Hlubuček, Honza Novák, Honza Hýbl (Péťa Štundl) - Kuba Kloboučník, Mišák Černý, Marťas Zelinka, Láďa Orlich - Tomáš Slabý (Filda Bouček), Jirka Vařečka