Mladší přípravka A

McDonald´s cup 2010 1.-3. třídy

Turnaj se nesl ve znamení lízátek, pohody, balónků, tužek, freestylu, přátelské atmosféry, ale také ambicí, úspěchu, no a to nejdůležitější na závěr, nesl se ve znamení FOTBALU!!

V kooperaci se školou ZŠ Květnového vítězství jsme se s Matějem zúčastnili McDonalds cupu pro 1. - 3. třídy. Budu spíš psát o tomto turnaji obecně. Jen v krátkosti zminím Květňák. S jednou výhrou, dvěmi remízami a třemi prohrami jsme se umístili na 5. místě ze sedmi. Přitom nás prakticky přejela pouze Mikulka. Naším největším problémem bylo proměňování šancí. Vůbec jsme nehráli špatně, bylo pro nás těžké probíjet se chumlem vzniklým díky zúžení hřiště přibližně o 5 až sedm metrů. Navíc kluci byli zkraje turnaje rozespalí a to přispělo k tomu, že i přes dobrou hru jsme skončili pátí, protože soupeři většinou více bojovali a šli více za vítězstvím.

Samozřejmě jsem klukům vítězství přál, ale atmosféra turnaje byla velmi přátelská i vzhledem k tomu, že se spousta kluků z různých škol mezi sebou znala zejména z fotbalu. Také hned ráno jsem již několikrát slyšel zpoza plotu zvolání "ahoj Oťas". Hájeckých na turnaji bylo dost, počet se pohyboval kolem 25 kluků (ročníky 2000, 2001, 2002 - viz úvodní foto). Kluci se při zápasech pošťuchovali sami mezi sebou. Bylo hezké koukat se na souboje kluků, kteří o sobotách a nedělích bojují za jeden mančaft. Hra občas připomínala chumlovanou a dokonce i šachy. Trenér Kateřinek hráče neznal jménem a proto pokřiky jako "dvacetjedničko posuň se doleva" nebyly vůbec neobvyklé. V zápase s námi ovšem předvedl mistrovskou hru, kdy prakticky nevysouval obranné figurky, ale střelce, kteří nám dobrým rozestavení dali šach mat. Jiný trenérský systém vyznávala paní učitelka ze ZŠ K Milíčovu. Nutno říct, že ten se mi líbil nejvíce. Milíčováci se prakticky trénovali sami, určili si asi sami i rozestavení a sami se střídali, paní učitelka pouze dbala na to, aby se protočili všichni. Nehrála na výsledek, více ji těšil požitek a radost všech dětí ze hry. A kluci, ačkoliv se umístili 6. tak odcházeli s velkým úsměvem na tváři a lízátky od McDonalda v puse. A o to dnes šlo, aby se kluci bavili. K tomu přispívali i mladí nevybouření rozhodčí kopající si s klukama v době pauzy. Dalším dobrým místem pro odreagování kromě hřiště byla freestylová rampa. A nakonec jsme se dočkali i freestylového borce, který byl vyhecován mladým publikem k těžkým kouskům. Na umělce osvětlené nádherným slunečným dnem probíhaly mezitím další boje o vítěze Prahy 11.

Branek padalo hodně, v té ale době vždy Květňák pauzíroval. Tedy pauzíroval. Hrál si fotbal na malé brány a tam do toho kluci dávali všechno. Na brány větší se tolik nezadařilo. Nejvíce branek dala Mikulka. Tým poskládaný zejména z hráčů Inferna a FK Jižního Města doplněné o Uhmánnka, Mílu Lisého a Dádu Srbu pod vedením ambiciózní trenéra a milé paní učitelky naplnilo papírové předpoklady. Přejelo všechny soupeře a zaslouženě tak postoupilo do pražského finále. Bohužel to bylo možná i na úkor toho, že ne všichni kluci si zahráli stejnou dobu. My jsme s Květňákem točili pravidelně dvě celé sedmičky i na úkor kvality.

Závěrečné vyhlášení proběhlo v pohodě. Vzhledem k tomu, že se vyhlašovali i individuální ocenění, tak někteří byli napjatí, za to nebudou zrovna oni, kteří získají cenu pro nejlepšího brankáře, střelce, hráče. Mezi nimi byl i brankář Květňáku Fíla Kincl. Já jsem to věděl již před vyhlášením, že cenu získá, a tak jsem se mohl zaměřit na jeho myšlenky. Bylo vidět, že to v hlavě opravdu má. Asi si na to dost věřil. Cenu samozřejmě získal, protože na turnaji byl nejlepší brankář. Po vyhlášení výsledků jsme pospíchali do školy na oběd. Sebrali jsme všechny saky paky, lízátka, tužky McDonald a pospíchali na autobus. Na klukách již nebylo vidět zklamání z mírného neúspěchu a věřím, že si všichni zanechali na tento turnaj jen ty nejlepší vzpomínky. Oraganizátoři si zaslouží pochvalu. Pořádání takových turnajů je náročné, satisfakcí jim může být ovšem vykouzlení úsměvů na tvářích dětí.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Mikulova

2. ZŠ Pošepného náměstí

3. ZŠ Ke Kateřinkám

4. ZŠ Campanus

5. ZŠ Květnového vítězství

6. ZŠ K Milíčovu

7. ZŠ Donovalská

Hráči Hájů

2000:
Šimon Dvořák (Campanus), Alexej Rozenek, Jirka Řemenář (oba Kateřinky) a Honza Dolanský (Květňák)

2001: