Dolní Chabry - Mladší přípravka "B" 7:3 (4:1)

Místo úterního tréninku jsme si udělali výlet přes celou Prahu k předehrávce mistovstkého utkání proti Chabrům. Zápas byl velmi povedený a ne zcela rovném terénu se hrál vcelku pohledný fotbal, ve kterém ani jeden z týmů nedal soupeři nic zadarmo.

Do Chaber jsme nepřijeli sami. Společně s námi přišlo i chladné zamračené počasí, které se nám neúspěšně snažilo zničit hezký zápas v klidném prostředí. Vzhledem k ne úplně rovnému trávníku jsme nemohli hrát pro nás typickou kombinační hru. Bylo vidět, že naši kluci na trávu nejsou zvyklí a nerovný a kluzký terén jim dělal problémy.

Do utkání jsme vstoupili skvěle. Chabry jsme ze začátku přimáčkli a hned ve druhé minutě vstřelili úvodní branku. Po závaru z rohového kopu se před brankou nejlépe zorientoval Péťa Novák. Poté jsme ještě tak 3 minutky byli lepší, zbytek poločasu však byl spíše v režii soupeře. I díky dobře zahrávaným rohům se soupeř zmátořil a dokázal pomalu otočit skóre až na 4:1. Rozdíl mohl být klidně ještě větší, ale dobrými zákroky nás podržel Ráďa. Často jsme byli v soubojích a u hráčů soupeřů později. Chyběl nám také prostředek hřiště, což se změnilo po přesunutí Péti na střed zálohy. K výrazným střeleckým pokusům jsme se již nedostali a Chabry tak zaslouženě vedly.

Druhá půle přinesla hezký fotbal z obou stran. Asi nám pomohlo i to, že jsme už neběhali do kopce, nýbrž z kopce dolu. Akce střídala akci, hrálo se nahoru dolu ve velkém tempu. Kluci na Chabry vlítli ve velkém stylu. Péťa, hrající v druhé půli už jen ze středu zálohy, připravil svým průnikem velkou šanci pro Kryštofa, který se tváří v tvář brankáři nemýlil - 4:2. Zanedlouho na to se po závaru před brankou Chaber pískala penalta. Na tu si nejvíce věřil Vojta Žebrakovský, který ji s přehledem proměnil - 4:3. Zdramatizování zápasu přineslo do hry velký náboj. Chvíli na to jsme se již hrnuli do další akce, soupeř se ubránil, dostal se do rychlého brejku a zvášil na 5:3. To kluky trochu srazilo. Při další akci soupeře zaúčadoval Ráďa. Vzdáleně mi připomněl Hašana v Naganu. První střelu Ráďa vyrazil k nohám útočníka Chaber, který už pomalu zasouval míč do brány, po míči se tygřím skokem vrhnul Ráďa a i třetí pokus s pomocí tyče vytěsnil. My jsme také hrozili před soupeřovou bránou, přesto to byly Chabry, které vstřelily branku - 6:3. Poté přidaly gól na 7:3. 5 minut před koncem jsme však domácí neuvěřitelně zatlačili. Tento tlak by se dal směle přirovnat k utkání Inter Bracelona. Branku jsme z něj sice nevytěžili, ale Chabry v té chvíli nevěděly, kde jim hlava stojí. Míč už v žádné bráně neskončil a tak zápas skončil konečným výsledkem 7:3.

První půle z naší strany nebyla moc dobrá. Sice jsme vstoupili do utkání skvěle. S postupem času však přebíraly kontrolu nad hrou Chabry. Pozdě jsme přistupovali k hráčům soupeře, málo jsme si nahrávali, záložníci nevypomáhali přetížené obraně, která tak kupila chyby. Druhá půle byla o něčem jiném. Klička, nahrávka, průnik, střela, dost branek, skvělé zákroky brankářů, tvrdé, ale čisté souboje. Ve druhém poločase nechybělo naprosto nic. Chabry ( 5x ročník 2001, 5x 2002, 3x 2003 ) si dnes vyhrát zasloužily. Prohra mě rozhodně nemrzí, druhá půle byla z obou stran opravdu hezká.

Zápasu se zúčastnili: Míša Ondrášek, Marťas Lebeda, Domča Kundrát, Luky Gill, Dáda Srba, Kryštof Voska, Mates Povolný, Ráďa Skuhra, Vojta Hůlka, Vojta Žebrakovský, Péťa Novák, Adam Tůma, Pája Vodrážka