Ml.dorost - Viktoria Žižkov - Háje 5 - 1 (1 - 0)

Nezvykle od 18.30 v pátek jsme sehráli mistrovské utkání s Viktorií Žižkov.Vyšli jsme vstříc žádosti a vyrazili v páteční dopravní špičce do Horních Počernic.

Půlka hřiště byla obsazena ml.žáky, kteří zde hráli zřejmě také přeložené utkání. Rozcvičovat jsme se tak museli společně se soupeřem na jedné půlce hřiště.
První poločas jsme nezačali špatně a hned ve druhé minutě se tlačil do velké šance Matouš Pinkava. Jeho střelu však brankář domácích vytěsnil nohama na roh.
Za zmíňku stojí v prvním poločase ještě výborně zahraný trestný kop Honzou Vlčkem v 10 minutě, kdy se do zakončení opět dostal stabilně velmi dobře hrající Matouš Pinkava. Bohužel z toho byl opět pouze roh.

Soupeř byl ale takřka po celý poločas jednoznačně lepší a jenom díky dobře chytajícímu a občas čarujícímu Matějovi Lačíkovi, byl stav po prvním poločase pouze 1 - 0, kdy ve 27 min. po hezkém zpracování na prsa a následné střele hráče Viktorky k tyči jsme prohrávali.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se dvěmi změnami v sestavě.Původně jsme chtěli Petra Senetu a Dominika Bejdla poslat do hry až v samém závěru zápasu (oni vědí proč), ale situace si vyžádala řešení dříve. Ze hry šel Josef Fousek a Josef Hančl. Došlo i k přeskupení hry, kdy se Tonda Krejčík z pozice stopera vysunul do lajny a Pavel Paszyc šel na své oblíbené místo vedle Lukáše Krauze.
Bohužel ve 45 min.jsme po zbytečné ztrátě míče na půlce Honzou Vlčkem nabídli soupeři rychlý průnik do rozhozené obrany a bylo zle, 2 - 0. Od této chvíle jsme ovšem začali velmi dobře přistupovat k soupeři, začala se nám dařit kombinace, nebáli jsme se vzít odpovědnost na sebe.Výsledkem toho ,bylo celkové oživení naší hry a zatraktivění celého zápasu.Troufám si tvrdit, že v rozmezí minut 50-70 jsme se soupeři minimálně vyrovnali a možná byli i lepší, nežli soupeř. Odměnou nám byla branka v 61 min., kterou po hezkém centru Pinkavy dal Matouš Vacík
2-1.
Ve vzduchu viselo vyrovnání, ale bohužel se stalo to, co se v takových to utkáních stává.Soupeř využíval naší otevřené obrany k rychlým protiútokům a trestal na konečných 5 - 1.

Celkový výsledek vyznívá jednoznačně, ale ten kdo viděl i druhý poločas musí uznat, že je pro nás dosti krutý. Takový je ale fotbal.

Sestava : Lačík - Busch,Krejčík,Krauz ,Lojda - Hančl (41 Bejdl),Paszyc,Vlček (Urban),Fousek (Seneta) - Vacík ,Pinkava (65 Pazák)

Ještě se musím zmínit o jedné věci, která jistě neovlivnila výsledek , ale která stojí za zmínění. Na žádost Viktorky jsme vyhověli jejich požadavku na změnu utkání z důvodu mezinárodního turnaje mládeže. Byly jsme ujištěni, že mají UMT osvětlenou a jelikož se utkání hrálo od 18.30 a dnes rozhodně nebyl slunný den, byla v závěru utkání již zmenšená viditelnost. Po odehrání dvaceti minut ve druhém poločase, jsme žádali lavičku domácích o rozsvícení, po dalších odehraných deseti minutách tak učinil i kapitán u rozhodčího. I přes tuto urgenci zůstaly světla potemnělá.
Rozhodně se nechci vymlouvat, že poslední tři góly jsme dostali, protože jsme neviděli na hru, chci pouze upozornit, že celkové reakce při hře mohou být zkresleny a může dojít ke zranění hráčů. Myslím, že jestliže Háje, kteří šetří každou korunu si mohou dovolit při zmenšené viditelnosti rozsvítit, nemělo by toto být problém pro takto vyspělý tým, jakým jistě Viktorka je. Divím se i rozhodčímu, který prý neviděl problém (nebo si nechtěl dělat problém?) se světlem. Jinak ale odpískal utkání velmi dobře.