Mladší přípravka A

Turnaj ČAFC (ročník 2002) - 7. místo, FOTO

V sobotu jsme se účastnili dobře obsazeného turnaje pro ročník 2002. Hrálo se na krásném pažitu a naštěstí nám po celý den vydrželo svítit sluníčko.

Počátek turnaje byl v 10:00 a hrálo se jen na trávě, která byla v opravdu parádním stavu. Jen ty pampelišky tam chyběly. Hned ráno musel být vyřešen první problém, kdy se nemohl dostavit Matěj Povolný. Místo něj přijel na turnaj Nico. Takže jsme mohli střídat dvě kompletní sedmičky. Ačkoliv to ráno vypadalo i na déšť, na ČAFCe svítilo pouze sluníčko. A to přispělo k hezké fotbalové atmosféře. Naše hra zpočátku vůbec dobrá, postupem se zlepšovala. I přesto si myslím, že se klukům na turnaji líbilo. Prakticky celou dobu si kopali a vymýšleli různé blbiny. Rodiče rozložili svoji základnu za poháry, ale hlavně kolem utopenců, které udělala paní Nováková. Děkujeme. Rodiče povzbuzovali celou dobu a vytvořili velice příjemnou atmosféru, za což jim patří velký dík.

Jak jsem již psal výše, fotbalově to nebylo nic moc. Zejména zpočátku jako by kluci zapomněli vše, co se za toho tři čtvrtě roku naučili. Hráli v chumlu, pořádně si nepřihráli, nedostupovali hráče soupeře, při rozích nedůkladně bránili. Vyvrcholilo to v zápase proti domácí ČAFCE, který odchodili. Po upozornění ode mě a Fildy, že takhle to teda nebude, se to najednou vše zvedlo a už se na to dalo dívat. Už se snažili makat, s čímž přišly i brankové příležitosti, které jsme během celého turnaje úspěšně zahazovali.

Pořadatelé vymysleli dovednostní soutěže v rámci turnaje. Bylo to příjemné zpestření. Konal se slalom družstev, přesnost přihrávky a soutěž v nožičkách. Ve slalomu družstev běželo za každý tým 10 kluků. V první sérii čtyř týmů jsme byli s časem 4:43 nejrychlejší. To ukázalo, že jsme na tom technicky opravdu dobře. Ve druhé sérii nás přeskočilo myslím Ústí nad Labem. V nožičkách bez dopadu reprezentovali tým dva kluci. U nás si na to troufnul Vojta Žebrakovský a Míša Ondrášek. Kluci se dostali na řadu jako poslední. Ukázalo se, že nožičky bez dopadu nejsou zrovna snadným úkolem. Většina se pohybovala kolem tří čtyř nožiček. Tři také udělal jak Vojta, tak Mišák. Vítěz udělal 21 nožiček, což byl veliký extrém. V poslední soutěži na přesnost byli vysláni tři borci. Zatímco z každého týmu se trefil alespoň jeden, u nás se netrefil nikdo. Přitom když jsme stejnou soutěž dělali před rokem v rámci dětského dne, tak se kluci trefovali velice slušně.

Hodnocení zápasů:

Háje - Meteor 0:2

V úvodním utkání jsme na soupeře nestačili. Meteor byl lepším týmem. Dlouho jsme drželi remízový stav, ale remíza by byla nezasloužená. Zajímavá byla druhá branka, kdy brankář Meteoru překopl přes půl hřiště - to se nevidí ani u ročníku 2000 - a útočník z této asistence vytěžil branku.

Háje - Tempo 1:1

Takové nic moc utkání. Tempo se ujalo vedení, kdy jsme prakticky soupeři přihráli před naší bránu a ten se svým důrazem dostal k míči a vstřelil branku. Hra se odehrávala spíše uprostřed hřiště, byl to takový boj. vyrovnávací branku jsme vstřelili z rohu, kdy míč dorazil do branky Míša Hartman.

Háje - ČAFC 0:2

Zápas s domácím týmem byl z naší strany nejhorší na turnaji. Nestačili jsme na důraz soupeře zareagovat a ten se ujal vedení již ve 30. sekundě. Slaboulinký výkon z naší strany, kdy jsme vůbec neohrozili bránu soupeře. Čafka přidala ještě jeden gól a zvítězila 2:0.

Háje - Bohemians 0:1

Najednou to šlo. První polovina utkání sice patřila Bohemce, ale hra se postupně přelévala do středu hřiště. Ke konci až k soupeřově bráně, kdy po pěkně akci zahodil šanci na vyrovnání Vojta Hůlka. Konec zápasu byl už ale dobrý.

Háje - Admira 0:2

Tak toto utkání mohlo dopadnout i obráceně. Kdyby jsme proměnili některou ze šancí z úvodu, tak bychom se dostali na koně my a ne soupeř, který se trefil jako první. Výsledek jsme již neotočili, ale hra vypadala lépe a lépe.

Háje - Králův Dvůr 3:0

Jasné vítězství. V tomto utkání jsme byli jasně lepším týmem a což jsme dokázali potvrdit i v podobě vstřelených branek. Důrazného útočníka soupeře kluci pokryli a tak jsme uhájili i jediné čisté konto na turnaji.

Háje - Kladno 1:1

Měli jsme slavit jasné vítězství. Po vedení 1:0 jsme byli neustále lepším týmem. Kladno z jediného brejku a ohrožení naší brány dokázalo vstřelit gól. Velká škoda.

Háje - Ústí nad Labem 0:2

S konečným vítězem jsme odehráli dobrou partii. Dokonce jsme se mohli dostat do vedení, Peťas ale nastřelil tyčku. Ústí se podařilo vstřelit dvě branky. My jsme ale odehráli asi nejlepší utkání na turnaji.

Zlepšený výkon přišel až po přidělených rozlišovacích, které jsme obdrželi na poslední tři zápasy, neboť modrá barva na dresech je velmi oblíbená. A modrou jsem neustále viděl na hřišti. Když jsme nehráli zápas, kluci si pořád kopali s míčem, zejména v době dovednostních soutěží, kdy bylo volné hřiště. Ačkoliv to výsledkově nebylo moc dobré, věřím, že si kluci turnaj užili. Zase trochu více utužili partu. A o to jde ve fotbale hodně. Ještě jednou děkuji rodičům i dětem za účast, podporu, hru, pohodu a klídek. Organizátorovi panu Kopcovi patří také poděkování za to, že uspořádal turnaj na vysoké úrovni.

Turnaje se zúčastnili: Míša Ondrášek, Míša Hartman, Péťa Novák, Péťa Jun, Miška Junová, Ráďa Skuhra, Domča Kundrát, Vojta Žebrakovský, Vojta Hůlka, Adam Tůma, Pája Vodrážka, Nico Boketta, Marťas Lebeda, Kryštof Voska, Dáda Srba

Fotogalerie:

Více fotek najdete ZDE