Ml.dorost - Háje - Bohemians Praha 4 - 0 (1 - 0) + doplněné foto

Po dvou zápasech, kdy jsme brali pouze bod za domácí remízu se Zličínem jsme v sobotu plně zabodovali doma s Bohemians Praha.

Utkání začalo v 10.15 hod a začalo docela zostra hlavně díky soupeři. Soupeř složený hlavně z ročníku 94 se do nás pustil s vervou a daleko větší bojovností a jenom štěstí nám pomohlo k přečkání bez gólu a probuzení se.

Soupeř jako by věděl, že stabilně velmi dobře hrající levý bek Martin Busch má problémy s kolenem a po krátké rozcvičce nám oznámil, že dnes to určitě na základ nevypadá. Ani si nepamatuji, kdy Martin nebyl v základu. Museli jsme proto řešit, koho místo něho a varianta padla na našeho nejmladšího hráče,Tondu Krejčíka (95), který většinou hraje spíše zprava.Tonda měl před sebou Josefa Hančla, který v poslední době střídá dobré momenty s těmi horšími. První minuty to vypadalo na pěkný malér, protože soupeř, jak jsem se již zmiňoval, hrál hlavně po své pravé straně.Tonda s Josefem se asi v prvních minutách nestačili divit. Po deseti minutách si však vše sedlo a hlavně Tonda s ohledem na nezvyklý post, odehrál velmi dobré utkání.

Soupeř stihnul za tři minuty třikrát ohrozit naší branku, když dokonce nastřelil tyčku.

Postupně jsme se začali probouzet a ve čtvrté minutě poprvé zahrozili Petrem Senetou, který však neobešel dobře vyběhnutého brankáře a následně ani Aleš Hořický, který střílel do brankáře.

V 10. min.zkoušel štěstí Matouš Pinkava střelou z dvaceti metrů (bohužel nad), i když hrál také na jiném postu nežli hrál jindy.Víme že Matouš je fyzicky velmi dobře disponovaný a tak jsme ho zařadili do středu mezi dva krajní útočníky s tím, že bude ,, falešný třetí útočník".

Asi nám tento tah vyšel, protože Matouš soupeře nijak nešetřil a zatížil účet soupeře dvěma góly.

Nejprve ve 24. min.po hezké přihrávce Josefa Hančla prostřelil brankáře 1 - 0.

A ve 30. min.po kombinaci Pinkava, Seneta se posledně jmenovaný dobře zbavil obránce rychlou kličkou do protipohybu a míč posunul na Matouše Pinkavu, který trefil špičku brankářovi kopačky, následně jmenovec Matouš Vacík trefil brankáře.

Ve 33. min.se Petr Seneta netakticky zapojil do hry, když dorážel míč, který již směřoval do branky.Velmi správně byla tato situace posouzena naším stabilním čárovým rozhodčím p.Lojdou, jako ofsajdovým postavením.

Ve 36. min.Honza Vlček nechal vyniknout brankáře hostí.

Druhý poločas jsme začali stejně jako poločas první.Opět jsme nechali aktivního soupeře hrát a výsledkem toho, byla možnost k vyniknutí Matěje Lačíka, který efektně vyrazil nepříjemný lob na roh.

Naštěstí jsme procitli daleko dříve a již ve 43. min. střílel Aleš Hořický nad soupeřovu branku.

Ve 45. min. se však již dočkal, když po hezké přihrávce od Honzy Vlčka využil své síly v osobních soubojích. Nenechal se odstrčit obráncem, udělal si prostor ke střele a prostřelil brankáře 2 - 0.

Ve 49. min. Seneta zakombinoval s Alešem, který svým centrem našel Matouše Pinkavu a ten hlavou přehodil brankáře a vsítil tak již svou druhou braku v utkání 3 - 0.

Za tohoto stavu jsme do hry poslali postupně hráče připravené na lavičce ke střídání.

Soupeř však nic nevzdával a několikrát nám zle zatopil. Dnes pozorně chytajícího Matěje však nenachytal.

Naopak v 79. min.jsme vsítili čtvrtý gól, kdy stoper Pavel Paszyc se musel skoro sehnout k centru, aby míč zasáhl hlavou 4-0. Je zvyklý chodit při našem rohu do vápna, ale jak sám po zápase říkal ,,vždycky musel do vzduchu, ale tuto chvíli stačilo hlavu pouze nastavit.´´

Pro nás zasloužené vítězství, pro soupeře však prohra hodně krutá, protože rozhodně nebyl herně horší o čtyři branky. Musím také vyzvednout výborně pískajícího rozhodčího p.Fiedlera.

Sestava: Lačík - Krejčík (62 Fousek),Paszyc,Krauz,Lojda - Hančl (56 Urban),Vlček,Hořický - Vacík, Pinkava,Seneta (68 Pazák)