Ml.dorost - Admira - Háje 3 - 0 (2 - 0)

V nedělním slunečném odpoledni jsme zajeli do Kobylis, k utkání s místní Admirou.Bohužel jsme nehráli na krásné přírodní trávě ,nýbrž ráz utkání dala malá,nekvalitní umnělka.

Nežli se zmíním o průběhu utkání ,tak chci poukázat na právě tento fakt,že i když je krásné počasí ,tráva není podmáčená(po utkání dospělých se kropilo),tak vedení Admiry nařídí svému dorostu hrát na malé umnělce.Tímto se hra předem odsuzuje k obrovské nudě a mužstvo ,které chce hrát a tvořit hru se musí podřídit nakopávaným míčům za obranu a sváděním mnoha osobních soubojů.Je prakticky nemožné hrát kombinační fotbal.Mužstvo Admiry je poskládané ze samých silových typů hráčů a tak hra podle toho vypadala.

I když jsme na tento fakt naše kluky celý týden připravovali ,tak nežli jsme se pořádně rozkoukali ,prohrávali jsme od 5 min. 1 - 0 .V 15 min.již byl stav 2 - 0 když jsme v domnění ,že hráče domácích vystavíme již poněkolikáté do ofsajdu přestali hrát.K míči se dostal ,ale hráč ,který vyběhl z hlouby pole a na to jsme již nedokázali zareagovat.

Od 20 min.jsme však začali více kombinovat a hned se to na hře projevilo.Odmítli jsme hru domácích (kluci pochopili,že na tento styl nemáme) a alespoň do konce poločasu jsme to byli my,kteří jsme se starali o kvalitu utkání.

Dnes se k nám však fotbalové štěstí otočilo zády a i z vyložených šancí jsme branku nedali.

Důkazem zmaru byla šance Tondy Krejčíka,který z pravé strany vyslal dělovku ,kterou na brankové čáře vyhlavičkoval domácí hráč atd.

Ve druhém poločase jsme již na důraznou hru domácích nestačili a na naší sympatickou hru z druhé poloviny prvního poločasu ,již nenavázali.Asi již nebyla v našich hráčích vůle stále svádět množství osobních soubojů s výškově vyspělejším soupeřem.V 64 min. jsme obdrželi poslední branku na 3 - 0.V 73 min.jsme dali konečně branku i my,ale pro údajný faul na brankáře nebyla uznána.

Ještě bych se zmínil o celkovém dojmu z tohoto utkání.
Mužstvo domácích, je zřejmě k tvrdé a důrazné hře bez kombinace vedeno (hra však rozhodně nebyla zákeřná),co ale nepochopím je chování hráčů jak na hřišti ,tak na lavičce a tolerování těchto výstřelků trenérama.Neustálé řeči směrem k soupeři,rozhodčímu a trenérům.Pochopitelně mě do toho nic není a je to věc trenérů domácích ,ale co tolerují 16. - 17.letým borcům ,co zatím ve fotbale nic nedokázali je s podivem.
Já chci klukům poděkovat,že se nenechali vyprovokovat a že utkání dohráli v pohodě.

Sestava: Lačík - Busch,Paszyc,Krauz,Lojda - Vacík,Bejdl,Urban(66 min.Hančl),Krejčík (54 min.Fousek) - Seneta,Pinkava (70 min.Pazák)