Mladší přípravka B

Mini 10 A, 1. třída sk. A, 9.kolo: Řeporyje - FC Háje 0:4 (0:1)

Dvě nečekaná zakolísání Tempa, dosavadního lídra soutěže, vnesla nový náboj do souboje týmů v čele skupiny A první třídy starších přípravek. Důležitým předpokladem pro udržení v této hře je neztrácet body v soubojích s týmy z nižších pater tabulky, což však nemusí být vždy snadným a samozřejmým úkolem, o čemž svědčí jak dramatické bitvy na trávnících, tak i mnoho výsledků jdoucích proti ?papírovým? předpokladům.

Další z takových nevděčných soubojů nás čekal v páteční sváteční odpoledne na hřišti v Řeporyjích. Svým průběhem a ostatně také poločasovým i konečným výsledkem se zápas více než podobal utkání minulého kola proti Slovanu Bohnice s tím rozdílem, že tentokrát se naši hráči v úvodních minutách daleko více přizpůsobili hře soupeře a tak se první poločas rozdrobil do mnoha osobních soubojů a zbrklých odkopů. Ofenzivní hráči pohybem bez míče rozhodně neplýtvali, přesnou přihrávku ze zadních řad aby divák (hřející se na příjemném podzimním slunci) pohledal a tak nápaditých akcí vedoucích ke střeleckým možnostem nijak nepřibývalo. A protože domácím v prvním poločase nechyběly síly k útočným výpadům, musel být favorit neustále ve střehu i směrem k vlastní bráně, včasným vyběhnutím několikrát výtečně zasahoval hostující gólman. Vysvobození v podobě vedoucího gólu tak přišlo až těsně před poločasovou přestávkou. Pavel Smolák vybojoval zdánlivě ztracený míč na brankové čáře domácích a zpětnou přihrávkou umožnil pokračování útočné akce, která nakonec vyústila v ruku řeporyjského obránce. Přísně, ale zřejmě správně nařízenou penaltu umístěnou střelou bezpečně proměnil Dan Hájek.

Vedoucí gól se ukázal pro další vývoj utkání vysvobozením. Po přestávce se naše hra konečně zpřesnila i zrychlila, ubylo zbytečný kliček a naopak přibylo pohybu a přesných přihrávek. S postupujícím časem tak logicky začaly přibývat i brankové příležitosti, zvýšení náskoku jsme se však dočkali až po dalším pokutovém kopu nařízeném po zcela neoddiskutovatelném faulu na Vojtu Podhorského. Ten v klíčovém momentu nevolil zbytečnou kličku, nýbrž se neohroženě vřítil do vápna soupeře, kterému nezbylo než zatáhnout za záchrannou brzdu. Rovněž provedení druhé penalty se odvážně ujal coby správný kapitán stejný exekutor - Dan Hájek a také napodruhé byl úspěšný, byť tentokrát domácímu brankáři k úspěšnému zákroku chyběly snad jen centimetry. Poté už zápasu jednoznačně dominovali hráči hostujícího týmu, za které přidal další dva góly slepené během pouhých dvou minut pohotovými dorážkami Adam Havránek ? první za asistence Ivana Hejného, druhý dokonce hlavou po nepříliš povedené střele Vojty Podhorského. Domácí v závěru už evidentně nestíhali a v poslední čtvrtině bohužel zaujali jen několika nebezpečnými skluzy v situacích, kdy míč zjevně zasáhnout nemohli, naopak naše záložní řada v optimálním složení Podhorský ? Hájek ? Moravec předvedla několik velmi zdařilých akcí.

Nezbývá než věřit, že v posledních dvou podzimních kolech navážeme na zlepšenou ofenzivní činnost z druhé části pátečního zápasu a udržíme se po první polovině soutěže na takových příčkách a s takovým bodovým ziskem, který nechá otevřené všechny varianty umístění na medailových příčkách i pro jarní klání.

Branky: 24' 0:1 Hájek (penalta), 35' 0:2 Hájek (penalta), 45' 0:3 Havránek (Hejný), 46' 0:4 Havránek (Podhorský)

Sestava: Melín (MŽP) - Hejný, Worsch, Smolák, Moravec, Hájek, Podhorský, Merrell, Kasl, Ryzec, Rodina (MP), Havránek