Mladší přípravka A

Junior Praha - Mladší přípravka "B" 11:0 (6:0)

V sobotu ráno jsme zavítali na Úžlabinu, kde jsme čelili prvnímu týmu tabulky. Junior vyhrál s přehledem, ale s naším výkonem můžeme být spokojeni.

Na Junior jsme přijeli pouze s 10 kluky, jelikož nás zastihli různé nemoci. Během týdne onemocnělo 5 kluků. Junior měl také ale málo lidí, pouze jednoho na střídání. Také bych rád upozornil na fakt, že Junior byl kromě jedné výjimky komplet o rok starší. A bylo to znát hned od úvodní minuty. Soupeř na nás vlítnul. Již v prvních pěti minutách byla znát jejich převaha, která byla bohužel vyjádřena i góly. Po nějakém počátečním tlaku jsme se také párkrát snažili vystrčit růžky i my. Samozřejmě kombinací či individuálním průnikem. Většina z toho však byla zastavena ještě před soupeřovým vápnem. Poločasový výsledek 6:0 byl trošku přísný, zase tolik vypracovaných šancí Junior neměl, párkrát to říznul z dálky až do brány.

Co se odehrálo v první polovině druhé půle, to bylo opravdu skvělé. Možná byl Junior trošku uspokojen, možná ne, ale naši prckové zahráli výborně. Nebyli jsme vyrovnaní, protože Junior více držel balón, ale k naší brance se pořádně nedostal. V této době jsme se dostávali do menších šancí i díky tomu, že si kluci více věřili, než tomu bylo zpočátku utkání. Vypracovali jsme si velké množství rohů, které až na jeden, byly perfektně zahrané. Škoda jen, že jsme toho nevyužili. V této době poznamenal trenér domácích svým hráčům, že jen bojujem, ať oni hrajou v klidu. Pro mě to vyznělo tak, že asi moc hrát neumíme, ovšem na naši obranu jsme si dovolili kličky i u naší brány, které se více než z poloviny podařily. Toto tvrzení trenéra Junioru mě velmi potěšilo, protože kluci bojovali opravdu skvěle. Domča dokonce dohrál zápas i bez zubu, který mu vypadl během zápasu!! Takto hrát s Juniorem jsme vydrželi do takové 13. minuty druhé půle, poté jsme fyzicky odpadli. V té druhé polovině druhé půle nám soupeř nasázel zbytek gólů. Nicméně již značně unavení, nedali kluci soupeři nic zadarmo.

Na tomto zápase jsme měli o dva "hráče" navíc. Říká se, že fanoušci jsou 12 hráčem na hřišti. Pro přípravky to ale nelze tvrdit, protože na hřišti je míň kluků. Rád bych ale moc poděkoval rodičům za skvělé povzbuzování během zápasu, i když se klukům nedařilo. Poděkování patří zejména paní Žebrakovské a panu Povolnému, kteří byli tahouny povzbuzování. Dalším hráčem navíc byl pro nás rozhodčí. Opravdu jsme ho neuplatili, ačkoliv to tak mohlo vypadat :-). Pískal prakticky jen pro nás, což je ale na druhou stranu ocenění toho, že jsme mohli působit sympatičtějším dojmem. I přesto, že pískal pro nás, prokázali kluci, že jsou velmi poctiví. Dvakrát přiznali, že má mít balón Junior. Toto člověka velmi potěší. Všem klukům patří velké poděkování za odmakaný zápas a rodičům za účast a podporu. Trošku netradičně přidávám i krátké hodnocení jednotlivců.

Zápasu se zúčastnili:

Tom Dvořák - Dneska to nebyl jeden z jeho lepších dnů, nicméně ohromně zlepšil výkopy. Dělaly mu problémy střely z dálky, na druhou stranu dobře vybíhal.

Ráďa Skuhra - Ráďa je obrovský bojovník, dokázal sklidnit hru, balón si vždy zastavil a rozehrál. Zahrál opravdu dobře.

Vojta Žebrakovský - nejvíc mu sedí obrana, skvěle předskakoval hráče, zachránil spoustu situací, občas se ale nechal unést hrou a nechával za sebou volného hráče. Zahrál velice dobře.

Matěj Povolný - Zkusil si obranu i zálohu. Chce to více vystupování proti hráči s míčem. Nicméně Matějovi málokdo udělá kličku. Sám by měl ale dělat kliček trochu míň. Jakoby se snažil prokličkovat celé hřiště. Krásně si ovšem povodil útočníka Junioru u naší brankové čáry.

Dáda Srba - Na pravé záloze byl velice dobrý. Dokázal udělat kličku a rozehrát. Na střední záloze ovšem hrál více útočníka a vyklízel tak střed zálohy, jelikož už mu, jako všem docházely síly.<

Domča Kundrát - Ze začátku utkání byl velmi zastrašený, bál se cokoliv vymyslet s balónem. Poctivě se vracel dozadu, když bylo třeba, snažil se po lajně jezdit.

Vojta Hůlka Pravý kapitán týmu. Od začátku do konce makal a dřel i za ostatní, na středu byl perfektní, občas ho však příliš otevíral a nechával volný prostor před obránci. Hrozně mě baví jeho klička, kdy si před útočníkem hodí balón do strany a využije rychlosti k vyvezení míče.

Pája Vodrážka - Pavlík je rychlík a bojovník, ale musí chtít. Občas čekal na balón, místo toho aby šel proti. Pokud zapnul na 100% tak soupeři dělal velké problémy.

Nico Boketta Překvapivě nenakopával. Snažil se hrát konstruktivěn. Škoda jen, že nehrál tam kde měl, Místo útoku se příliš stahoval do zálohy, kde ale vybojoval hodně balónů.

Míša Ondrášek - Mišáku, chce to víc pohybu a větší rychlost v práci s míčem. Máš skvělé myšlení, ale chce to zrychlit a víc běhat bez balónu.