Mladší přípravka "B" - Union Žižkov 0:2 (0:1)

K poslednímu mistrovskému utkání v sezóně k nám přijel netradičně již v pondělí tým Unionu Žižkov. Ač je tento tým na předních příčkách, po celý zápas jsme byli lepším mužstvem.

Opět nás bylo na zápas jen deset, neboť Adámek onemocněl a Matěj Povolný si šel před zápasem zakopat a udělal si něco s kotníkem. Navíc Nico dorazil deset minut před začátkem utkání. Kromě tří nebo čtyř kluků měl Union samé 2001. Jelikož nedorazil rozhodčí, tak pískal trenér hostů, protože je také rozhodčí. A pískal velice dobře, dokonce nás trošku zvýhodňoval.

Co se týče utkání samotného, tak první půle byla více méně nudná. Soupeř jen nakopával, opravdu nic jiného s balónem nevymýšlel a tím strhnul i naše kluky. V první půli jsme si málo nahrávali. Přesto jsme měli příležitosti ke vstřelení branky. Tu největší měl na kopačkách Vojta Hůlka, který kopal penaltu. Jenže nepočkal na hvizd rozhodčího, takže gól, který vstřelil platit nemohl. Asi si vystřílel střelecký prach, opakovanou penaltu neproměnil. To se ale stává i mnohem větším borcům. Například mistrovství světa 1994 (Baggio nedal) nebo 1998 (Beckham nedal). Měli jsme ještě nějaké šance, ale bez úspěšného zakončení. Soupeř se dostal k ojedinělému rohu (nutno říct, že kvůli mému špatnému pokynu - za to se klukům omlouvám) a z rohu vstřelil branku na 0:1.

Druhá půle se odehrávala jen na polovině soupeře. Snažili jsme se jít více do kombinace, mnohdy úspěšně. Ale když Union bránil i v sedmi lidech, tak je někdy těžké ten val projít. Neměli jsme nikoho, kdo by to do branky říznul z normální střelecké pozice. Všechno jsme tahali až do brány, kde stál vždy obránce Unionu, který zase balón odkopl. A tak to bylo celou dobu - přihrávka, roztažení do strany, potáhnutí po straně, centr a dlouhý nákop od obránce Unionu. O rok starší kluky jsme suveréně přehrávali, ale branka ne a ne padnout. Anti fotbal Unionu, který je díky tomu na 3. nebo 4. místě v tabulce dnes výsledkově zvítězil. Nicméně lepším týmem jsme byli rozhodně my. Union přidal ještě druhý gól, ke kterému jsem také přispěl svojí netaktickou chybou (opět se omlouvám), kdy jsem vystřídal oba útočníky v době, kdy měl balón na kopačkách soupeř, jenže o něj přišel a zrovna v době střídání šla přihrávka na jednoho z nich, balón si vzal soupeř a po individuálním průniku míč skončil až v bráně - 0:2.

Kolikrát se nám již stalo, že jsme byli lepší, nedokázali jsme tlak ovšem potvrdit góly?! Je to škoda. Nicméně za výkon si všichni zaslouží velkou pochvalu. Soupeře jsme přehráli ve všech směrech, krom zmíněných gólů. Moc se mi líbilo, že Domča hrál nohama, aniž by mu to někdo řekl, občas tam měl maličko problémy, ale bylo to výborné zrychlení hry a do budoucna velká škola. Opět musím pochválit výkon našeho kapitána. Vojta Hůlka v posledních zápasech opravdu vyniká. Odehrál bez 4 minut celé utkání a celé odmakal na 100%. Přišlo mi, že když jsme byli v potižích, tak tam byl Vojta a zastavil to, když jsme útočili, tak měl na starost rozehrávku. Pokud to tak bude dál a všichni si z něj vezmou příklad, tak to budude úžasné. Musím ale pochválit opravdu všechny, byli jsme lepší. Takže kluci díky, děkuji také rodičům za podporu a poděkování také patří mladším žákům za podporu v úvodu utkání, kdyby se neprotáhl úvod výkopu, podpora by byla delší.

Zápasu se zúčastnili: Domča Kundrát, Vojta Žebrakovský, Vojta Hůlka, Ráďa Skuhra, Míša Ondrášek, Dáda Srba, Miška Junová, Péťa Jun, Nico Boketta, Pája Vodrážka