Ml.dorost - Braník - Háje 1 - 3 (1 - 3 )

V nedělním odpoledni jsme se vypravili k poslednímu soutěžnímu utkání v letošním roce. Zajeli jsme nedaleko na krásnou branickou trávu.

Krásné ale velmi náročné počasí na fyzickou kondici,které panovalo v neděli dalo tušit,že utkání nás jistě nečeká nijak lehké.

Kluci věděli,že pakliže v nedělním utkání zvítězíme,nemůžeme skončit hůře ,jak šestí.Utkání se však pro nás nevyvíjelo od začátku moc dobře.Po hezké akci soupeře,kdy jsme propadli na levé straně se soupeř poměrně brzy v utkání ujal vedení.Do patnácté minuty jsme si moc nevěděli rady ,jak překonat soupeřovu obranu.Na hrotu útoku se statečně pral na dnes nezvyklém místě hrající Josef Fousek,ale jinak naší hře chyběl moment překvapení.

Po dohodě s hlavním rozhodčím byla okolo dvacáté minuty přerušena hra na nezbytné doplnění tekutin.Toho jsme využili a kluky uklidnili,že když budou hrát pozorně svoji hru,tak se i góly dostaví. Poněkolikáté v této sezóně se potvrdilo,že když míč udržíme na zemi jsme schopni soupeře přehrávat.

Do konce poločasu jsme soupeři stačili nastřílet tři branky ,kdy první dal Matouš Vacík a Jakub Novák přidal do konce poločasu ještě dvě branky. .Obzvlášť Jakub byl dnes hladový a alespoň částečně si spravil chuť po ,,zpackané"sezóně v důsledku zranění.Poločas tedy skončil 1 - 3.

V druhém poločase jsme se již žádné vstřelené branky ani na jedné straně nedočkali.Přesto se zúčastnění diváci nenudili.

V první desetiminutovce druhého poločasu jsme viděli dva zahozené pokutové kopy,kdy se nejprve naší penalty jako exekutor ujal Honza Vlček.Nejprve zcela správně poslal brankáře do strany(brankář byl tak rychlý,že se dokonce dostal na zem) a pak ležícího brankáře trefil.Ještě dlouho mu bude tato penalta připomínána,ale Honza je po tréninku kope jinak dobře.

Chvilku po naší penaltě dostal šanci i soupeř,ale Matěj vytáhl bravurní zákrok a míč vyrazil.
Do hry se postupně dostali i Patrik Pazák a na pár minut i Martin Doksanský,který nastoupil po vážném zranění kolena.Hlavně Patrik měl za asi patnáct minut minimálně dvě šance ke vstřelení gólu a je škoda,že se mu to nepovedlo.

Dnes jsme tedy i v pozměněné sestavě (Matouš Pinkava byl se školou a Petr Seneta má zlomený prst)odehráli povedené utkání a potvrdili tak svou pozici ,,skokana roku"

Ještě bych si dovolil i krátké zhodnocení celé této sezóny.

V podzimní části jsme ,,umírali na krásu".Většina utkání byla z naší strany kvalitní,ale také jsme většinu utkání prohrávali o jeden gól.O většinu našich branek se staral Petr Seneta a ten na všechno nestačil.Podzimní část byla hlavně náročná na psychiku ,protože není jednoduché kluky neustále přesvědčovat,že na to mají a že nejsou horší než soupeři.Pohled na tabulku nebyl moc pozitivní a vlastně až posledním utkáním na podzim jsme se byť o skóre ,ale přeci posunuli na předposlední místo.

V zimně jsme absolvovali slušně obsazený turnaj na Čafce a tam si dokázali,že umíme také vítězit.Snad i kvalitní zimní příprava a přístup kluků nás nakopl do jarních bojů o záchranu přeboru.Nesmím také opomenout příchod dvou nových hráčů Honzy Vlčka a Matouše Pinkavy,kteří okamžitě zapadli a byli výraznými posilami.Myslíme si ,že oběma klukům změna prostředí výrazně pomohla a snad dostali další impuls do své fotbalové kariéry.Honza u nás určitě zůstává a Matouš chce zkusit štěstí v Podolí.Nikdy jsme klukům nebránili v odchodech a je jen na Matoušovi ,jak se rozhodne.U nás má ale vždy otevřené dveře a budeme rádi,když v našich řadách rozšíří počet vstřelených branek.

V jarních kolech je jenom škoda,že jsme nenastoupili nikdy v plné síle,protože když si představíme v sestavě ještě Doksanského a Nováka ,tak i boj o první čtyřku by nebyl nereálný.

Porážky pouze od Podolí,Viktorky,Admiry a zbytečná ztráta dvou bodů doma se Zličínem jsou jediné ztráty bodů v jarní části soutěže při celkovém skoro vyrovnaném skóre.(- 3)
Celkově tak musíme ukončenou sezónu hodnotit jako sezónu vcelku úspěšnou.