FC Háje (Muži A) - FC Bohemians Praha B 1:0 (1:0)

Tradiční zahajovací soupeř nám znovu přinesl tři body. Na domácím hřišti jsme tak "Bohemku" (pravou nebo levou, kdo ví?) porazili již potřetí za sebou. Obsahuje záběry ze zápasu!

Lepší start do nové sezóny, ve které se náš tým bude muset obejít bez nejlepšího střelce Pepy Bičaníka a také universálního tahouna Radka Fediče, si fanoušci Hájů nemohli snad ani přát. Na polosuchém pažitu zalitém pozdně letním sluncem hráči domácího FC doslova upražili rezervu ještě loni prvoligového týmu ze Střížkova.

Tomuto výsledku však rozhodně nenasvědčovaly předzápasové prognózy renomovaných sportovních deníků. Deník Sport upozorňoval ve svém dvoustránkovém (barevném!) speciálu nejen na odchody opor Bičaníka a Fediče, ale také na absenci klíčového středového hráče Jirky Janouška. Velkou neznámou pro redaktory všech deníků zůstávala kvalita nově příchozích mladíků z hájecké akademie.

Obavy ze startu se ovšem rozplynuly rychleji než naděje na to, že by se snad tento ročník i na Hájích mohlo hrát na přírodní trávě (tímto se nabízí možnost pro zemědělce z okolí, aby si na naše "bývalé" hřiště přivedli dobytek na spasení). Hrála se totiž teprve 5. minuta, když ve vápně hostujících obránce nešťastně zahrál rukou a pískala se penalta. K ní se postavil tradičně gólman Martin Tlustý a s přehledem skóroval - 1:0 (viz Marty penalta).

Poté se hra odehrávala spíše ve středu hřiště. Očekávaný nápor Střízkova nepřicházel, obrana v čele s Tomášem Dubem nepouštěla do zataženého bloku téměř žádné balóny. Když už nějaký prošel, sebral ho brankář Tlustý. Háje naopak čas od času podnikly nebezpečný protiútok, který vycházel zejména ze souhry středové dvojice Hruška-Bednář a směřoval k útočné dvojici Brož-Boháč. Oba jmenovaní útočníci tak mohli potvrdit svou pověst a s klidem mimo jiné zazdít jak samostatný nájezd (M.Brož), tak dorážku z blízka do téměř prázdné branky (J.Boháč) (viz Pár promarněných šancí).

Druhý poločas začal náporem a velmi dobrou kombinační hrou hájeckých, která přinesla řadu pološancí a nadějných momentů, které volaly po zakončení. Bohužel žádná z nich se neujala. Posledních pětadvacet minut se pak přece jen Střížkovu podařilo vystupňovat tlak a uzamknout Háje na jejich polovině. Tlak to však byl více méně platonický a žádná větší šance, snad až na poslední minutu, kdy po standardní situaci tečoval hostující hráč míč těsně nad branku, se z něj neurodila. Jelikož se tváří v tvář gólmanovi neprosadil ani střídající M.Aksamit na domácí straně, utkání skončilo těsnou výhrou Hájů 1:0. Zasloužené oslavy po zápase nebraly konce (viz Oslavy).

Sestava: Tlustý - Slabý,Dub,Krejčí,Vlasák - Šůs (Pravenec),Bednář,Hruška,Hrůza(Štípek) - Brož(Aksamit),Boháč