Starší dorost - Přebor - 1. kolo:FC Tempo - FC Háje 2:2 (1:2)

V prvním mistrovském utkání v nové sezóně jsme byli hosty u nováčka v soutěži. Byl jím tým FC Tempo Praha.

Utkání se hrálo za krásného, slunečného, ale také hodně teplého počasí na hlavním travnatém hřišti.

Vzhledem k neobvyklému zahájení přípravy na sezónu, jsme měli obavy, jak se kluci poperou s fyzickou únavou. Začínali jsme dosti pozdě a od příjezdu z herního soustředění, které proběhlo v Brandýse, měli kluci pouze pár hodin na zregenerování do ostrého startu soutěže. Naše obavy se naplnily asi po 25 minutách.

To, ale jakou hru kluci předváděli v úvodních minutách dává snad naději do sezóny.

Kluci na soupeře vletěli a velice nápaditou hrou po celé šíři hřiště soupeře přinutili k chybám.

Již v 6 min. jsme se poprvé v této sezóně mohli radovat ze vstřelené branky, kdy po krásném přenesení hry z pravé strany Vlčkem a Skokanovou přihrávkou pod sebe na Senetu jsme vedli 1:0.
Naše ofenzíva nabírala na obrátkách a ve 12 min.Jarda Hančl pálil do náruče domácího gólmana, když dostal přihrávku od Senety.
Ve 24 min. jsme vedli 2:0 , když po přímém kopu Vlčka míč propadl na malé vápno, kde se ho zmocnil velmi aktivní Seneta. Jeho pokus brankář s námahou vyrazil, ale na dorážku nováčka v naší sestavě Chalupy již neměl.

Bohužel zhruba od této chvíle jsme začali stále více prostoru dávat soupeři a ten nabídnutou šanci 100% využil. Našim začaly těžknout nohy, kombinace již nebyla tak plynulá a tak zákonitě přišel trest. Po naší chybě v rozehrávce se domácí snadno dostali k míči a po úniku po levé straně útočník domácích křižnou střelou překonal Lačíka. Byla to první střela Tempa mezi tyče, bohužel toto se událo těsně před koncem poločasu zhruba ve 41 min.1:2.

Druhý poločas byl kromě posledních deseti minut jasně v režii domácích. Naši kluci nestačili v osobních soubojích a naše pasivní hra nemohla konkurovat aktivitě domácích. Bylo jen otázkou času, kdy naše přetížená obrana padne. Stalo se tak v 58 min., po několikerém zaváhání v našem pokutovém území, kdy nikdo nenašel sílu k razantnějšímu odkopnutí balónu. Následovalo nedorozumění s brankářem a bylo vyrovnáno 2:2.
V této chvíli byl tlak soupeře obrovský, o čemž svědčí dvakrát nastřelené břevno a zázračné zákroky Lačíka, který nás v těchto chvílích i se štěstím podržel. Až v závěrečných 10 minutách jsme hru alespoň částečně vyrovnali a střelami z dálky o sobě dali vědět.

Celkově musím souhlasit s hodnocením domácího trenéra, že dělba bodů je vcelku spravedlivá.

Závěrem musíme konstatovat, že jsme očekávali částečné problémy s fyzičkou v průběhu utkání (v důsledku návratu ze soustředění), co nás ale nemile zaskočilo, byla informace o nedošlých registračkách některých hráčů.Zda je chyba na svazu,poště,nebo někde jinde nevíme.Každopádně to oslabilo naši lavičku. Na lavičce jsme tak měli pouze dva náhradníky, kdy Josef Hančl absolvoval pouze část přípravy a na Doksanském je stále znát určitý psychický blok, z úrazu prodělaného v minulé sezóně.

FC Tempo Praha - FC Háje Jižní Město 2:2 (1:2)

Branky Háje: 6. Seneta, 24. Chalupa.

Rozhodčí: Handl - Zelený, Havlín. Diváků: 55.

FC Háje: Lačík - Lojda, Krauz, Paszyc, Novák (66. Hančl Josef) - Skokan, Martinák, Chalupa, Vček - Hančl Jaroslav (41. Doksanský), Seneta.

Trenér Martin Brož, asistent Vláďa Solař, vedoucí Jarda Nerad.

FC Tempo: Varecha, Kristek, Novák, Horn, Selichar, Klípa, France, Benda, Čemus, Sehnoutka, Hnát.