Starší dorost - Přebor - 2. kolo:FC Háje - FK Dukla 1:4 (0:3) + foto

V nedělním odpoledni k nám zavítal soupeř z pražské Julisky. Vzhledem k nepřehlédnutelnému logu MČ Prahy 11 na dresech "hostí" mohlo mnohého diváka zmást, kterýže to tým je vlastně domácí. My, znalý situace, jsme z toho měli spíše hořko v ústech.

S přihlédnutím k tomu, jakým kádrem hosté v tomto ročníku disponují, byly pro nás předzápasové prognózy výsledku utkání spíše pesimistické a úvod utkání tomu dal jasně za pravdu. Probíhala 2. minuta zápasu a Lačík už lovil míč z naší sítě. Vše se odehrálo po soupeřově rychlé akci, kdy jsme nestačili pokrýt útok na naší pravé straně obrany. Následoval střílený centr do vápna a přesná teč dukelského Ilyka, na kterou náš brankář nestačil reagovat - 0:1. I v dalších minutách jsme čelili útočnému tlaku hostí a naše obrana se měla co ohánět. Ve 14. minutě jsme kapitulovali podruhé. Nedůsledné pokrytí míče a jeho ztráta na polovině soupeře vedlo k samostatnému úniku Milce. Ten snadno překonal Lačíka, který v rozhodujícím okamžiku podklouzl a usnadnil tak Dukle zvýšit brankový náskok - 0:2. Soupeř sice nadále držel otěže zápasu v rukou, ale přesto se i nám podařilo několikrát ohrozit branku Dukly. Bohužel, jak střelecké pokusy Linharta, tak i Senetovy a Špinkovy průniky zmařil brankář Dukly. Ve 22. minutě se hosté radovali potřetí. Po rohu jsme odvraceli míč z našeho vápna, ten se však nešťastně odrazil od zad rozhodčího přímo k nohám Ilyka, který nabídnutou šanci 100% využil - 0:3. Do přestávky nás Dukla nadále masírovala ofenzivní hrou, ale naše obrana i gólman byli už vždy na místě. Naše útočná snaha sice nebyla tak úspěšná jako soupeřova i tak jsme se však snažili udržovat jejich obranu ve střehu. Těsně před pauzou měla Dukla sérii rohových kopů, ale ani z nich se už nic neurodilo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou, kdy za Vlčka šel na pravou stranu obrany Skokan. Kluky jsme uklidňovali a nabádali k větší agresivitě a odvaze při řešení herních situací. Hra byla i nadále převážně v režii hráčů Dukly, ale naši už dokázali daleko lépe a rychleji reagovat. Obzvláště
obrana hrála velmi dobře a tah s vysunutím Bílka z místa stopera na středního záložníka se osvědčil. Zadní řada hrála dosti vysoko a tak soupeře vystavovala často do ofsajdu. Dopředu jsme byli také daleko nápaditější a v 58.min. jsme se dočkali zasloužené odměny. Linhart si mazácky poradil s přihrávkou
Skokana a povedenou střelou z dvaceti metrů, přesně do pravého rohu soupeřovi branky, trefil náš čestný úspěch - 1:3.
Naší hru tento moment ještě více zvedl a nebýt další dukelské trefy do černého, možná bychom dosáhli i na víc. V 65. minutě završil svůj hattrick Ilyk, když předtím asistent přehlédl ofsajd přihrávajícího spoluhráče - 1:4. Naše kluky to, ale nezlomilo. Nezabalili to a utkání dohráli se vztyčenou hlavou.

Zápas pro nás skončil nakonec, vzhledem k předpovědím, přijatelným výsledkem a rozhodně nešlo o nějaký propadák. Herně máme určitě nadále na čem pracovat a přáli bychom si více takových utkání. Kluci si sami už poněkolikáté dokázali, že hrát se dá opravdu s každým soupeřem. Dukla byla sice komplexně fotbalovější, předváděla hezké akce, ale střela Linharta byla rozhodně to "nej" ze zápasu a určitě nejen pro naše barvy. Utkání se líbilo i poměrně početné skupině diváků, pro které to bylo příjemné ukončení víkendu a svojí spokojenost vyjádřili závěrečným potleskem pro obě mužstva spojená s Prahou 11.

FC Háje Jižní Město - FK Dukla Praha 1:4 (0:3)

Branky: 58´Linhart - 2´,22 a 65´Ilyk; 14´Milec.

Rozhodčí: Novotný - Budař, Konvalinka. Diváků: 68.

FC Háje: Lačík - Chalupa, Paszyc, Krauz, Lojda - Špinka (80. Hančl), Martinák (75. Doksanský), Bílek, Vlček (46. Skokan) - Seneta, Linhart.

Trenér Martin Brož, asistent Vláďa Solař, vedoucí Jarda Nerad.

Dukla Praha: Šoukal - Solař, Milec, Omelka, Hanousek - Huňáček, Pařík (60. Lafek), Brzák - Rakušan (45. Jambor), Ilyk, Kotlík .