Mladší přípravka B

Starší přípravka "C" - Kačerov

V sobotu 11.9. bylo odehráno druhé kolo soutěže starších přípravek. Soupeřem pro tento týden nám byl GORDIC Kačerov. Zápas začínal v 10:00 a hrálo se za velmi pěkného počasí na hřišti ?Schulhoffova?. Na zápas bylo připraveno pět hráčů z týmu 2001 a další čtyři hráči nás přišli posílit z týmu 2002. To dávalo nakonec poměrně slušný počet devíti hráčů, kteří byli připraveni zasáhnout do utkání.

Už už to vypadalo, že zápas bude odehrán za nepřítomnosti hlavního rozhodčího, který však nakonec přijel na kole přesně v čas výkopu a poté, co mu byla vysvětlena pravidla pro zápasy 5 plus 1, mohlo být utkání zahájeno.

Zápas měl od začátku slušnou úroveň. Náš tým si vybudoval mírnou převahu, kterou dokázal po několika minutách přetavit v první branku utkání, o kterou se postaral Péťa Novák. I po vedoucí brance jsme se stále snažili útočit a vytvořili jsme si několik slibných příležitostí, kterým vždy chybělo málo k tomu, aby skončili v brance. Jinak tomu bylo v případě Péti Dutka, který svou střelou s přehledem překonal gólmana a navýšil naše vedení na 2:0. Soupeř se dostával do té doby na dostřel naší branky spíše ojediněle, a tak přišla střela z dálky jednoho z urostlých obránců hostí a sní i snížení na 2:1. S takovou střelou nemohl brankář Honza Habětín nic udělat, protože měla jak potřebnou razanci, tak i dobré umístění. První třetina tak skončila pro nás příznivým skóre 2:1.

Druhá třetin byla z naší strany herně asi nejpovedenější. Dokázali jsem zatlačit soupeře před bránu a vytvářeli jsem si plno brankových příležitostí. Především pak Adam Tůma předváděl opravdu pěkný výkon, bohužel ani on nedokázal vsítit branku. Nutno říci, že v těchto chvílích zápasu se opravdu vyznamenával brankář soupeře, který předváděl neuvěřitelné zákroky, jak po střelách z dálky z kopačky Petra Nováka, tak třeba po zakončení Petra Dutka do odkryté branky, kdy balon zastavil přesně na brankové čáře. A protože se nedokázal prosadit ani Adam Tůma po dorážce do zcela prázdné brány, přišel trest na druhé straně. Opět jeden z urostlých obránců soupeře zahrál standardní situaci takovým způsobem, že s ní Honza Habětín mohl pramálo dělat, a tak bylo vyrovnáno. Poté jsme inkasovali po hloupé chybě Matěje, který se nesmyslně připletl do rozehrávky a přihrál soupeři přímo před bránu. Druhá třetina tedy skončila za stavu 2:3.

Poslední třetina začala sérií oboustranných nepřesností a na kopačky našich hráčů padla zbytečná zbrklost. Po chvíli se však hra opět urovnala a na našich hráčích byla vidět touha zápas zvrátit v náš prospěch. Škoda jen že jsem v koncovce neřešili lépe některé situace, kdy jsme postupovali např. dva na jednoho. I tak se nám však podařilo vyrovnat po pěkné akci a druhém gólu v zápase Petra Nováka. V tuto chvíli to opravdu vypadalo, že budeme schopni zápas otočit. Na kolena nás však srazila opět naše chyba, kdy Matyáš nechal za sebou volného útočníka a ten chladnokrevně skóroval. Do konce zápasu už jsme nenašli potřebné síly k tomu, abychom vstřelili vyrovnávací branku, a tak zápas nakonec skončil 4:3 v náš neprospěch.

Z mého pohledu, to byl pěkný zápas, který co se týče herního projevu hráčů předčil moje očekávání. Doufám, že budeme schopni v těchto výkonech pokračovat i v dalších zápasech. Chtěl bych zároveň poděkovat hráčům z týmu 2002 za to, že nám přišli pomoci a přispěli svými výkony k pěknému fotbalu.

Zápasu se zúčastnili: Votápek Tomáš, Dutko Petr, Hladík Matěj, Janda Matěj,