Mladší žáci A

Zličín - FC Háje B 4:2 (0:2)

Zličín - FC Háje B  4:2 (0:2)
K prvnímu mistrovskému utkání sezony 2010/11 jsme zamířili na hřiště Zličína. Pro všechny naše hráče to byl další krůček v jejich snad dlouhé fotbalové kariéře. Kluci totiž poprvé nastoupili k mistrovskému utkání hraném na velkém hřišti systémem 10 + 1.

Na zápas jsme dorazili v nejsilnější možné sestavě s dvěma kluky na střídání a novou trenérskou dvojicí: Šmíd Michal, Navrátil Pepa. Po vydařeném soustředění a celé letní přípravě jsme nastoupili v rozestavení: brankář - 3 - 4 - 3. Toto ofenzivní rozestavení budeme praktikovat po celou sezonu bez ohledu na výsledky. S Pepou Navrátilem nejsme zastánci defenzivního pojetí hry, které předvádí 90% veškerých našich týmů ve všech věkových kategoriích a soutěžích od pralesní ligy až po reprezentaci.

Na postu brankáře se představila naše stálice Pavel Vála. Pavlík má poslední půlrok obrovskou fazónu a hodně na sobě pracuje. Celé mužstvo mu může plně důvěřovat, že je ve správný čas na správném místě. Na krajích obrany nastoupil z pravé strany Lukáš Nerad a z levé strany Dan Vostrovský. Obranné fázi velel ze středu hřiště Jirka Routek. Záložní řada nastoupila v rozestavení z pravé strany Lukáš Navrátil ve středu hřiště Tomáš Filip s Jakubem Šustou a na levé straně hrál Jakub Hobza. V útoku nastoupili Cimprich Martin, Kapustňák Sebastian a Dlouhý Lukáš. Na střídačce zahájili PEPE a David. Musím pochválit chlapce ze svazu, že umožnili točení hráčů po celé utkání. Střídaný hráč může znovu aktivně zasáhnout do utkání.
Tento tah považuji za zcela průlomový v této věkové kategorii. Trenéři mají prostor maximálně vytížit všechny hráče, zapojovat do zápasu hráče slabší, nové a z jakéhokoliv důvodu stáhnout hráče ze hry - vysvětlit si situaci - odpočinou - následně hráče poslat zpět do utkání. Stejně tak jak jsme na to byli zvyklí z věkové kategorie přípravek.

V 10:30 hodin rozhodčí zahájil svým hvizdem mistrovské utkání proti minimálně v průměru o 15 cm větším a 15 kilo těžším klukům ze Zličína. Samozřejmě nesmím opomenout informovat, že letos hrajeme soutěž s o 1 rok staršími kluky ročníkem narozením 1998. V soutěži je snad pouze jen jedno další mužstvo ročníku narození 1999 a to je náš odvěký soupeř z Braníka vedený ostříleným trenérem Oldou Somrem. Celou letní přípravu jsme kluky připravovali na starší a fyzicky vyspělejší soupeře.
V prvním poločase naši kluci zatlačili soupeře na jejich půlku a celých 30 minut obléhali soupeřovo pokutové území. Bohužel jsme nedokázali svůj tlak proměnit ve vstřelenou branku. Soupeř nám ukázal školu z produktivity. Za první poločas se dokázal dostat do dvou brejků, které oba dokázal zužitkovat.

V poločase druhém měla hra stejný průběh jako v poločas první. Naši kluci hráli s chutí a kolektivně. Po pár minutách dokonce dokázali snížit na rozdíl jedné branky, kdy se po chybě brankáře domácího celku prosadil Martin Cimprich. Soupeř však odpověděl tou nejlepší možnou variantou a vstřelil další dvě branky. Skóre zápasu na 4:2 uzavřel PEPE BÁRA, který si naběhl na centr z levé strany.

Za přístup k zápasu musím pochválit všechny naše hráče. Kluci makali a nezalekli se staršího soupeře. S tímto přístupem máme šanci hrát s každým soupeřem důstojnou hru.