Starší dorost - Přebor - 4. kolo:FC Háje - Junior 3:1 (0:0)

V neděli v podvečer jsme na domácím hřišti přivítali "B" team Junioru. Touha vybojovat první letošní výhru byla opravdu veliká. Zpravodajství ze zápasu pro nás připravil redaktorský elév Jakub Novák.

První minuta a hned první náznak šance, kdy Špinka zatáhl míč podél postraní čáry a dobrým centrem našel Hančla, který bohužel zakončil do brankáře. V páté minutě přišla šance hostů, kdy se hráč Junioru vydal směrem k naší brance po propadlém míči ve středu hřiště, avšak naši stopeři mu stačili znepříjemnit zakončení a tak šla střela mimo. Po kratším úseku bez šancí přišla ve 20´minutě střela Junioru zpoza vápna, kterou však efektním, ale i efektivním zákrokem zlikvidoval Lačík. Opět nastal úsek pouze s náznaky šancí, které ale končili před vápnem a to na obou stranách. Ve 40 minutě si připsal čárku do statistik za střelu Vlček, jeho pokus však skončil mimo. Těsně před přestávkou přišla pěkná akce z naší strany, když Martinák poslal přihrávku na roh vápna, kde nabíhal Doksanský a z první poslal
střílený centr do vápna, který však nikdo z našich hráču nedokázal usměrnit do brány
. Do kabin jsme tak odešli za stavu 0:0.

V začátku druhého poločasu bylo pár pokusů na obou stranách, ale všechny střely končili buď mimo nebo v náručí gólmanů. Kolem šedesáté minuty byly v rychlém sledu několik podobných akcí, centr jednoho z našich hráčů a následná dorážka. Vše skončilo na kvalitně chytajícím brankáři hostů nebo když už byl gólman překonán zastoupil ho někdo z obránců. A tak přišlo potrestání, po zbytečně ztraceném míči ve středu hřiště následovala přihrávka dopředu a útočník Junioru prostřelil Lačíka z prostoru penalty 0:1. Na gól jsme reagovali střídáním, kdy na hřiště přišel Dorazil a výrazně oživil naši hru. Dorazil hned dvěma střelami provětral obranné řady hostí, ale obě následné dorážky nebyly uznány kvůli ofsajdu. Další
akce jako přes kopírák z konce prvního poločasu, tentokrát po ose Dorazil-Doksanský-Seneta a poslední jmenovaný usměrnil balón do sítě a bylo vyrovnáno 1:1. Od této chvíle bych řekl, že hráči Junioru odešli se silami možno zapříčiněné startem některých z nich v dopoledním divizním zápasu a tak přišlo naše potrestání. Po úniku Špinky, který byl zastaven faulem těsně před hranicí pokutového území, se k míči postavil Dorazil a poslal balón k pravé tyči 2:1. V samém závěru utkání přišlo ještě vylepšení výsledku, když Martinák obral o míč soupeře přihrál na Špinku, ten unikl obraně a s přehledem zakončil podél padajícího brankáře 3:1. Nutno dodat, že hosté dohrávali poslední desetiminutovku v deseti z důvodu zranění brankáře a neměli už hráče ke střídání.

Celkově bych náš výkon hodnotil jako dobrý. Bylo tam několik pohledných akcí. I přes nepříznivý vývoj byla na všech vidět snaha otočit zápas a vybojovat první výhru, ale také bylo v zápase mnoho zbytečných ztrát míčů a příliš zkažených přihrávek, takže máme co zlepšovat, ale body jsou doma a to se počítá.

Děkujem Jakubovi za perfektní reportáž z tohoto utkání. Nasadil sám sobě laťku hodně vysoko a vyrovnal tím i svoje neméně kvalitní fotbalové výkony. Je teď na něm, jak bude dál pokračovat. V hraní nebo psaní? (pozn. VMJN)

FC Háje Jižní Město - Junior Praha 3:1 (0:0)

Branky Háje: 79´Seneta, 87´Dorazil, 90´Špinka.

Rozhodčí: Hlavnička - Kučera, Budař. Diváků: 45.

Sestava FC Háje: Lačík - Chalupa, Bílek, Krauz, Lojda - Špinka, Martinák,
Doksanský (80. Fousek), Vlček (65. Dorazil) - Hančl (55. Seneta), Linhart (46.