ČAFC - Mladší přípravka "A" 3:0 (1:0)

V sobotu jsme sehráli další přeborové utkání, které nám nevyšlo nejlépe a důraznější soupeř zaslouženě vyhrál.

Trochu jsme doufali v to, že by se mohlo hrát na trávě, neboť před námi se tam zápas hrál. Bohužel trenér domácích nechal rozhodnout své kluky, kteří se dohodli na umělce. Umělka na ČAFCe je docela úzká, tudíž z našeho hlediska byla krátká, ovšem poměrně široká. Nicméně se to projevilo na shlukování hráčů zejména uprostřed hřiště.

Hned od začátku na nás soupeř vlítnul. Nedal nám ani ousek prostoru a času, čímž nás dostal pod tlak. Pro kluky bylo velmi těžké se z toho vymanit. Na hřišti se odehrával jeden osobní souboj za druhým. Když už jsme získali balón, tak nám ho soupeř důrazem sebral. Chyběl nám větší pohyb bez balónu. Přesto soupeř zpočátku naši bránu moc neohrozil. Čafka sice měla nacvičené signály pro rozehrávání rohů, ty jsme si ale v prvním poločase velice dobře pohlídali. Pokud jsme měli balón snažili jsme o postupný útok, který je náročný v tom, že stačí jediná malá chybička a soupeř se valí na naší bránu. Náznaky šancí jsme v první půli měli, hlavně v její druhé části. Několikrát jsme se dostali do rychlých brejkových situací, které skončili buď malým důrazem nebo naší zbrklostí ve finální fázi. Více šancí měl soupeř a nebýt velmi dobře chytajícího Rádi, mohlo být skóre o poločase vyšší, než jen 1:0 v náš neprospěch.

Menší vysvětlení na lavičce, že takhle to nejde, pomohlo k rapidnímu zlepšení ve druhé půli. Kluci začali makat, soupeři také nedávali nic zadarmo. Hra byla v této chvíli vyrovnaná. Postupem času klukům docházela fyzička a soupeř se dostával více a více na koně. Dostal nás pod tlak také tím, že se Ráďovi moc nedařily výkopy. Tím se soupeř natlačil na naši polovinu a hned nás u našeho vápna napadal. Na 2:0 zvýšila Čafka po správně nařízené penaltě. Ke konci přidala ještě branku na 3:0.

Klukům bych chtěl poděkovat. Bylo na nich vidět, že do zápasu dali maximum. Čafka nás technicky nepřehrála, byla ovšem důraznější a bojovnější. Zaslouženě vyhrála, když do jara zapracujem na důrazu, bude to na jaře krásný vyrovnaný zápas.

Moc bych chtěl poděkovat rodičům za podporu. Takhle fandit by se mělo na každém zápase. Kluky to motivovalo a při fandění zvýšili obrátky. Máte od nás trenérů velkou pochvalu.

Zápasu se zúčastnili: Ráďa Skuhra, Vojta Žebrakovský, Mates Povolný, Nico Boketta, Honza Habětín, Adam Tůma, Dáda Srba, Luky Gill, Domča Kundrát, Pája Vodrážka, Marťas Lebeda, Kryštof Voska