Mladší přípravka A

Mladší přípravka "A" - Union Vršovice 1:9 (0:3)

V sobotu jsme na domácí půdě odehráli další přeborové utkání. Vršovice v 1. půli nebyly o tolik lepší, bohužel po prvním obdrženém gólu druhé půle se naše hra rozpadla.

Začátek zápasu byl naplánovaný na 8:30. Při rozcvičení bylo na někom znát, že by raději ještě spal. Umělka byla mírně navlhlá od napadané rosy, takže hlavně v první půli míč klouzal od kopaček. Vršovice měly důrazné kluky a bylo na nich vidět, že jdou tvrdě za vítězstvím. Hrály přímočařejší fotbal než my, zejména pomocí dlouhých přihrávek na útočníky. My jsme postavili novou dvojici na střední zálohu, kde nás teď tlačí bota. Už v minulém zápase tam nastoupil Vojta s Dádou. Na Čafce to táhl Dáda. V utkání s Vršovicemi tam však odehrál velice dobré utkání Vojta. Vzhledem k tomu, že tito kluci nastoupili na středu, obrana tím byla oslabená, i když jsem doufal, že se s tím kluci poperou. V první půli jsme dostali dvě branky po našich taktických chybách. Hlavně branka na 2:0 mě dost mrzí. Mates Povolný se přes půl hřiště vrátí s hráčem před naší bránu, celou dobu si ho hlídá, ale zrovna v momentě přihrávky na daného hráče se zastaví a útočník Vršovic tak střílí do prázdné branky. My jsme také měli v první půli střelecké příležitosti. Je škoda, že střely Vojty nebo Dády v brance neskončily.

V druhé půli jsme kluky nabádali k většímu důrazu. Kluci se hecli a prvních 7 minut makali výborně. Jenže jsme dostali další hloupý gól, který nás položil na lopatky. Hráč Vršovic házel aut, kterým přehodil tři naše hráče a útočník Vršovic už tak měl velice snadnou pozici. Chvíli na to jsme obdrželi další branku. Hráč hostí vystřelil, Ráďa perfektně vyrazil, jenže místo toho, aby dobíhali naši obránci a míč odehráli, tak dobíhali 3 hráči Vršovic, naši kluci jen stáli a koukali!!! Od té doby to z naší strany byl chaos. Valil se na nás útok za útokem, z čehož Vršovice vytěžily další góly. My jsme zamakali až v posledních 10 minutách, kdy jsme se dostali k pár šancím. Jednu z nich využil Pája Vodrážka a vstřelil tak čestný zásah. Konečené skóre tak bylo 1:9.

Někteří hráči mě mile překvapili, jiní bohužel zklamali svým přístupem. Makat musí všichni, poté budeme moct porážet takové soupeře. Rodičům děkuji za účast a podporu i přes brzké ranní vstávání.

Zápasu se zúčastnili: Ráďa Skuhra, Vojta Žebrakovský, Mates Povolný, Honza Habětín, Adam Tůma, Dáda Srba, Luky Gill, Domča Kundrát, Pája Vodrážka, Marťas Lebeda, Míša Hartman, Péťa Jun