Muži Přebor - FC HÁJE "A" - Cholupice 5 : 0

Muži Přebor - FC HÁJE "A"   -  Cholupice   5 : 0
Pravděpodobně při posledním záchvěvu letního počasí Háje deklasovaly na domácím hřišti Cholupice.

Před utkáním se háječtí mohli pyšnit výbornou domácí bilancí 4-0-0 a skóre 12:2. Hned od začátku navíc prokazovali, že ani v tomto zápase si ji nechtějí pokazit. Na soupeře doslova vlétli, nevídaně kvalitně presovali a nedlouho po zahájení také získali zasloužené vedení. Perfektním vyhodnocením herní situace se blýskl Honza Boháč, který proskotačil s noblesou sobě vlastní obrannou linií hostů z Cholupic. Tváří v tvář gólmanovi pak zachoval chladnou hlavu, dlouhou kličkou se ho zbavil a s přehledem napálil míč do tyče. Škodolibí čtenáři měli ovšem tentokrát smůlu, neboť balón putoval od tyče do sítě - 1:0.

Jenže raketový start Hájů pokračoval. Za pouhých pět minut dostaly Cholupice další těžký zásah. Odražený balón vrátil do ohně Martin Bednář, kde ho šikovně z voleje trefil vracející se kapitán Tomáš Dub. Nenápadná střela k překvapení všech zapadla přesně k levé tyči branky a bylo to 2:0.

Cholupice byly viditelně zaskočené. Vůbec nebyly schopné kombinovat a málokdy se jim podařilo dostat se za půlku. Domácí naopak neslevovali ze své náročné nátlakové hry a nebojím se říci, že místy jejich hra připomínala presink slavné Barcelony. Atypická záložní řada složená ze čtyř středních záložníků, z nichž Venca Hruška a Jirka Janoušek operovali více na stranách a Martinové Brož a Bednář "brousili" střed, byla pro Cholupice nepřekonatelná. Zoufalé odkopy pak pohodlně sbírala obrana, jež okamžitě posílala míče znovu před branku hostí.

Velký tlak přinesl ještě několik dalších šancí, které ale bohužel zůstaly nevyužité. Po půlhodině hry tak přišlo určité opadnutí tempa. Hra se rozmělnila a Cholupice se oklepaly. Ke konci poločasu měly oba týmy na kopačkách velké šance. Martin Bednář se nejprve snažil napodobit J. Boháče, ale po průniku mezi obránci selhal v koncovce. Podobně dopadl i útočník Cholupic, který z levé strany minul branku Martina Tlustého.

Druhý poločas navázal tam, kde první skončil. Hra už nebyla tak kvalitní a odehrávala se spíše ve středu hřiště. Možná i proto ji chtěl rozhodčí trochu oživit, přičemž ho nenapadlo nic lepšího než písknout nesmyslnou penaltu. Martin Tlustý odkopával míč po malé domů tak, že přes jeho nataženou nohu po odkopu přepadl cholupický útočník. Na radu pomezního následně k údivu a rozhořčení všech hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Martin se ale zdravě naštval a penaltu kapitána hostů bravurně chytil. Martyho lapačka

Trest pro Cholupice na sebe nenechal dlouho čekat. Venca Hruška opět po šikovném vysunutí prošel obranou jako nůž máslem a klasicky podél gólmana zvýšil na 3:0. Po této brance bylo o utkání prakticky rozhodnuto. Hráči přešli do režimu bezstarostná, chaotická hra. Šance se množily před oběma brankami, jenže zatímco "Marty" potvrzoval svoji extratřídu, na protější straně do sítě putoval ještě 5 minut před koncem dloubáček Kuby Šuse a "míra holeňák" navrátilce Matěje Souchy. Tento gól také střetnutí uzavřel s konečným výsledkem 5:0.

Na domácím hřišti Háje excelují a drtí jednoho soupeře za druhým. Stále drží neporazitelnost a děsí příští protivníky skóre 17:2!