MINI 8 A, přebor 11 kolo : MOTORLET - FC HÁJE JM 2 : 0 (2 : 0)

MINI 8 A, přebor 11 kolo : MOTORLET  -  FC HÁJE JM 2 : 0 (2 : 0)
V posledním kole podzimní části soutěže jsme byli hosty Motorletu Praha. Sehráli jsme utkání úplně rozdílných poločasů, které nakonec vítězně oslavili domácí.

Úvod utkání byl jako ze špatného filmu. Běžela teprve druhá minuta a po hrubce naší obrany, zejména Kuby Nezbedy, jsme prohrávali 1 : 0. Za další dvě minuty oslavovali domácí hráči již druhou branku v naší síti. Opět jako přes kopírák chyba stopera a tentokráte zaspal i levý obránce Honza Hýbl. V tuto chvíli jsem si říkal, že se asi rozloučíme s podzimem pěknou nakládačkou. Naštěstí jsem se mýlil. Soupeř nás i nadále sice přečníval skoro ve všem, ale do dalších šancí se již nedostal. Prvních 15 minut bylo z naší strany bázlivé, bojácné a ustrašené. K soupeřově brance jsme se dostávali sporadicky. Vyrovanali jsme sice hru ve středu pole, ale to bylo asi vše. V závěru poločasu nás podržel brankář Láďa Orlich, který bravurně zlikvidoval střelu útočníka domácích.
Poločas vyzněl jasně pro domácí a to poměrem 2 : 0.

V kabině jsme si řekli, že to ještě zkusíme a začneme více bojovat a napadat soupeře již u jejich branky. Kluci můj pokyn splnili skoro dokonale.
Druhá půle začala velkým náporem z naší strany a najednou nevěděl Motorlet, co má hrát. Vojta Čmelík si pohlídal ve středu hřiště nebezpečného kapitána domácích a my jsme najednou útočili, seč nám síly stačily. Zatlačili jsme domácí k jejich brance a začalo dobývání. V této fázi utkání se probudil k dobrému výkonu Kuba Vyjídáček a Jirka Slavík, které zásoboval kolmými přihrávkami Vojta Čmelík. Měli jsme šance (Kuba Vyjídáček, Jirka Slavík), ale bohužel nám zvlhl střelecký prach a měli jsme i trochu smůly. Kopali jsme ve druhé půli snad 8 rohů, ale z žádného jsme nedokázali dotlačit míč do branky. V tuto chvíli jsme hráli agresivně, bojovně a musím říci i obětavě. Soupeř hrozil pouze z rychlých brejků, které spolehlivě hasil hlavně Honza Sedláček a Láďa Orlich. Kluci se ve druhé půli snažili a soupeře jasně přehráli, bohužel bez gólového efektu.

Utkání skončilo výhrou 2 : 0 pro domácí, ale musím spravedlivě napsat, že se mě výkon našich kluků ve druhé půli líbil a také jsem jim za něj poděkoval. Bohužel to nemohu říci o poločase prvním.

Podzimní sezóna pro nás skončila sice porážkou, ale v tabulce jsme obsadili solidní 7. místo, které asi bylo naším maximem. Možná jsme mohli navíc urvat bod na Meteoru a možná i dnes na Motorletu. To byly zápasy, které možná mohly dopadnout jinak než byla realita. Ve fotbale se ale na " možná " nehraje a tak buďme realisti s tím, že do zimní přípravy a následné jarní sezóny půjdeme s odhodláním zlepšit obranou fázi a přidat na fyzické kondici u všech hráčů.
Celkově však hodnotím právě skončenou podzimní část soutěže kladně. Kluci díky !!!!

Sestava : Orlich - Sedláček, Nezbeda(Důra),Hýbl - Slavík(Charvát), Čmelík,Vyjídáček(Rašplička) - Rodina(Jelen)