Slovan Bohnice - mladší přípravka "A" 2:1 (0:0)

V 7. kole pražského přeboru jsme zavítali na hřiště Bohnic. S tamním Slovanem se známe z minulé sezóny. Skvělý výkon jsme bohužel nezúročili ve tři body, kluci ale bojovali do samého konce.

Byla to skvělá partie. Ačkoliv jsme měli málo kluků vzhledem k různým nemocem a jiným akcím, Bohnice jsme tlačili od začátku do konce. Opět se sešly na hrišti dva různé styly. Už při příchodu do šatny nás trenér Bohnic vítal s úsměvem a slovy ježišmarjá při pohledu na mě. Věřil jsem v dobrý výkon i přesto, že jsme měli pouze dva kluky na střídání. Ale že by to mohlo být až tak dobré jsem tedy nečekal.

Kluci byli velice uvolnění, v šatně probíhaly samé legrácky. I rozcvička nenasvědčovala tomu, že bychom byli koncentrovaní na začátek utkání. Opak byl pravdou. Kluci na Bohnice vlétli výborně. Bohužel již ve 2. minutě schytal Lukýno pěknou ránu do nosu, tzv. čenichovku, která nevypadala vůbec hezky. Dalších pět minut se z toho dostával. I přes mírný šok se do zápasu vrátil a přispěl svou hrou ke skvělému výkonu. I když jsme měli větší držení míče, šance jsme si nevytvořili. Bohnické hřiště je dosti velké, takže dostat se kombinací na druhou stranu hřiště bylo náročné. Ale dařilo se nám to. Kluci si dobře sbíhali pro míče, měli chuť do zápasu. Dostali jsme se i k pár střelám, které brankář domácích pokryl. Soupeř hrozil zejména z větší vzdálenosti. Už už vypadalo, že se dostane do vedení po hezké střele k zadní tyči, ale Ráďa vytasil neuvěřitelný zákrok, kterým tým podržel. Nám chyběl větší důraz před brankou hostí. Chtělo to tam vystřelit klidně i kladenskou placírkou. Bez výraznějších šancí tak skončil první poločas 0:0.

S vedomím, že hrajeme dobrý fotbal a že makáme naplno jsme vstoupili i do druhé půli. Bohnice jsme zatlačili na jejich polovinu. Oni se bránili jen dlouhými nákopy. Ostatně to byl také jejich styl hry. V obraně stabilně měly tři hráče, na které byl často řvám pokyn NAKOPNI TO. Obránci hráli velice jednoduše a opravdu byl jejich úkol jednoduchý - nakopnout to co nejdál. Ve předu se spolehály Bohnice na rychlé brejky a křižné centry. V první půli druhé půle jsme je ale k ničemu nepustili. Hráli jsme velmi pohledný fotbal, snažili se dostat do ohrožení jejich branky. Kryštof se mockrát tlačil ze strany do zakončení, některé situace by bylo lepší řešit přihrávkou. Jeden takový průnik však vyřešil s přehledem a zúročil naši snahu o vstřelení branky. Bohužel poté pro nás nastala slabá čtyřminutovka, ve které Bohnice otočily vývoj zápasu v jejich prospěch. Kluci se snažili ještě výsledek zvrátit, např. střela Vojty ze střední vzdálenosti byla velmi slibná. Nicméně Bohnice nakonec výsledek uhájily a zvítězily 2:1.

Rád bych všem klukům opravdu poděkoval. Byl to od nich super výkon. Ráďovi za to, jak drží kluky nad vodou skvělými zákroky. Honzinovi za to, jak neuvěřitelně suverénně odehrál celý zápas, svými kličkami v obraně si dělal ze soupeře dobrý den. Dáda k Honzinovi skvěle seděl, oni dva si vyhověli, Dáda vyřešil skvěle spoustu situací. Po hledání středního záložníka jsme ho snad již našli ve Vojtovi, který vybojoval spoustu míčů a dokázal je i rozdat. Domča odehrál skvělý zápas na kraji zálohy, bojoval do posledních sil. Poděkovat zaslouží i Lukýno za bojovnost a statečnost, dokázal se otřepat a ukázal, že i v útoku mu to není cizí. Míša Ondrášek zase ukázal přehled a neskutečný cit pro krásné přihrávky. Péťa s Míšou Hartmanem velmi dobře odehráli pravé záložníky, ačkoliv na tento post nejsou zvyklí. Poslední hráč, který si zaslouží poděkování, je Kryštof, který odehrál jeden z nejlepších zápasů vůbec, táhl útok na svých bedrech a dokázal skórovat.

Kluci díky, byl to opravdu dobrý zápas. Upletli jste si na sebe ale bič, jelikož jste nám ukázali, že makat umíte, takže bychom obdobný výkon rádi viděli každý týden...