ROZDÍLNÉ SÉRIE HÁJŮ V TÉTO SEZONĚ

NA UMĚLÉ TRÁVĚ JENOM VÍTĚZÍ, NA PŘÍRODNÍ SE ZASE TRÁPÍNa Hájích se nevyhrává. To v této sezoně přeboru zatím stoprocentně platí. Tým tříbodově zvládnul na domácím hřišti všech pět zápasů s famózním skóre 17:2! Díky tomu se drží na šestém místě tabulky, jen čtyři body za vedoucí Aritmou ...

.... - venku se totiž Hájům naopak vůbec nedaří: první bod získaly v minulém kole proti Loko Vltavín B za remízu 1:1. Před zápasem jsem klukům v kabině říkal, že venku máme taky moc hezkou bilanci " nula bodů a skóre 1:6. Chtěli jsme proti Vltavínu vyhrát, což by byl náš třetí vítězný zápas v řadě. To se nám ještě pod mým vedením za dva a půl roku bohužel nepodařilo," říká trenér Zdeněk Slabý.

Těšit vás ale může aspoň pět výher v řadě doma, ne?

Aniž bych chtěl snižovat kvalitu soupeřů, doma jsme hráli s týmy, které jsou ve spodní části tabulky, tedy mimo Uhříněvsi. Soupeři říkají, že je pro nás výhoda hrát na umělé trávě, protože na ní i pravidelně trénujeme. Já zase říkám, že je pro nás nevýhoda hrát na přírodní trávě venku, a větší. Na umělku se během sezony všichni dostanou, taky na ní trénují, zato my se na přírodní trávu nedostaneme kromě zápasů venku vůbec.

I to je příčina, proč se vám venku tak nedaří?

Asi je to tím trochu ovlivněné. Doma hrajeme na rovném hřišti. Těžké situace, které by někdo řešil odkopem, vykombinujeme, kluci si můžou nahrát, míč jim neodskočí. Když nastoupíme venku na hřišti, které není úplně nejlepší, tak je to jiné. Snažíme se hrát kombinačně už odzadu, abychom si zahráli. Špatné hřiště je pro nás nevýhoda. Ale třeba Vltavín měl napsanou umělou trávu, ale my jsme souhlasili s tím, že se zápas odehraje na přírodní, která je tam velmi pěkná, to není problém.

Přírodní trávu na Hájích tedy vůbec nevyužíváte? Prý je z ní parkoviště.

Parkoviště přímo ne, ale neseká se a někdy se na ní otáčejí auta, když je jich před stadionem moc. Hřiště bylo nějakého restituenta, měl se mu platit nájem, a najednou místo něj vlastní hřiště nějací developeři. Klubu patří jedna třetina, zbytek jim. Když jsme hráli první mistrák doma, byli tam dokonce černí šerifové, kteří hlídali, abychom na ní nešli.

Jsou ve vaší hře doma a venku nějaké rozdílnosti, tedy kromě jiných povrchů?

Ne, hrajeme pořád stejně na dva útočníky, což se ale učíme za pochodu. Před sezonou odešel Pepa Bičaník a Radek Fedič, kteří dali dohromady víc než polovinu našich gólů. Přišel Bednář z Podolí a Vlasák z Uhelných skladů, plus sedm kluků z dorostu. Byli jsme zvyklí mít na hrotu vysoké hráče, dnes tam máme dva mrňavé a rychlé. Snažíme se tomu uzpůsobit i náš styl.

Zatím se vám to, zdá se, docela daří. Vy jste se obával, jak nahradíte Bičaníka s Fedičem, ale po Dukle B máte s Uhříněvsí nejproduktivnější útok. Navíc máte největší rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami ze všech v přeboru.

Je to způsobené hlavně těmi zápasy doma. Cholupicím a Újezdu jsme dali dohromady 9 gólů, i Uhříněves měla problémy s našimi útočníky, dali jsme jí pět gólů. Ale venku si někdy nejsme schopní nahrát. Někteří kluci nejsou úplně bojovné typy a jsou rychle otrávení, když jim míč párkrát odskočí. Na umělce v nějaké menší výhodě asi jsme, ale spousta týmů na ní také trénuje, nemůže to pro ně být tak hrozné. Spíš pro nás je hrozné, když jsme pořád na rovném, a pak přejdeme na hrbolatý terén.

V sobotu dopoledne vás čeká šestý domácí zápas proti ČAFC. Bavíte se v kabině o své domácí sérii? Nabíjí vás to sebevědomím?

Kluci si uvědomují, že jsme doma potkali spíš slabší soupeře. Nic to neznamená. V minulé sezoně jsme měli v téhle chvíli o čtyři body méně, ale ještě nás čekaly zápasy s Krčí, Vyšehradem B, plus jsme udělali bod právě s Čafkou a Aritmou, takže jsme podzim zakončili s 20 body. Teď jich máme 16, ale čeká nás Čafka, Aritma, Dukla B, Radotín, Motorlet B a na závěr Meteor B, který může být posílený. Tady asi můžeme nějaké bod tratit.

Ale zatím jste na tom dobře. Pokud porazíte ČAFC, můžete se dostat až na druhé místo.

Pokud bychom na podzim udělali 30 bodů, tak nebudeme říkat, že hrajeme o záchranu, ale zatím máme bodů jenom 16. Dvakrát prohrajeme a už máme soupeře na zádech.

S průběžným šestým místem jste ale spokojený, ne?

Už dřív jsem prohlásil, že pokud neodejde Bičaník a vrátí se Pospíšil, chtěli bychom se posunout v tabulce nahoru, protože jsme zatím nejlépe skončili devátí. Pospíšil se nevrátil, Bičaník odešel... Vyrovnali jsme se s tím ale dobře, v tuhle chvíli jsme spokojení, hrajeme pro radost. Kdybychom se posunuli výš, měli bychom samozřejmě radost, ale žádné cíle si v tomhle směru nestavíme.

Dá se říct, že jste teď v tabulce výš, než jste očekávali?

Myslel jsem si, že budeme níž, to je pravda. Na druhou stranu se mi zdá, že ti kluci tady vyzráli. Hrají přebor už delší dobu a je to na nich vidět. Na začátku sezony jsme zkoušeli varianty do útoku, teď se to nějak poskládalo a šlape to. Příprava nám moc nevyšla, prohráli jsme všechny zápasy kromě jednoho, i proto jsem si myslel, že budeme o něco níž. To ale neznamená, že tam nemůžeme brzo být. Teď nás čekají opravdu velmi těžké zápasy.

Takže to nevnímáte tak, že už by se vás boj o záchranu neměl týkat?

Určitě ne. Všechno se může rychle otočit. Bylo by dobré v těch zbývajících zápasech ještě pár bodů přidat, abychom šli do jarní části se ziskem přes 20 bodů. To je zatím naše podzimní maximum. Bylo by hezké vyhrát už teď s Čafkou. Je to velmi kvalitní soupeř, na druhou stranu je nad námi v tabulce pouze o dva body výš.

DVĚ TVÁŘE HÁJŮ V TÉTO SEZONĚ PŘEBORU

Háje doma