Mladší přípravka "A" - Meteor Praha 2:8 (1:2)

K dalšímu přeborovému utkání přijel na naše domácí hřiště Meteor. V první půli se hrál relativně vyrovnaný fotbal, druhá půle byla z naší strany velmi špatná. Výsledek 8:2 je ještě milosrdný...

Lehce zúžený kádr absencemi (Adámek, Marťas, Povolňák, Nico a uzdravující se Vojta) se bohužel naplno projevil v druhé polovině zápasu. Kluci místo toho, aby po poločase na Meteor vlítli, tak se nechali zatlačit a po slabé pětiminutovce byl konec zápasu.

V kabině jsme přirovnávali Meteor k mužstvu Unionu Vršovice a i průběh utkání dost nasvědčoval tomu, jak si jsou tyto týmy podobné. Přesto jsme doufali, že bychom mohli zopakovat výkon proti Aritmě a výkon z Bohnic, kde jsme nešťastně prohráli.

Vše tomu nasvědčovalo v úvodu utkání, kdy jsme se hned po dvou minutách dostali do vedení 1:0. Kopali jsme roh, v chumlu před brankou se nejlépe zorientoval Pája a levačkou poslal míč do sítě. Po velké radosti přišla rozhorčenost. Ihned po rozehrání si vzal hráč Meteoru míč, prokličkoval mezi třema klukama a hezkou střelou vyrovnal. Kluci tam stáli spíš jak kužele, než aby se mu snažili zabránit ve skórování. Díky této brance se soupeř dostal na koně. I když neměl vyložené šance, těžko jsme se dostávali na jeho polovinu. Byl to spíš takový boj uprostřed hřiště. Přesto si oba týmy vytvořily příležitosti. Bohužel jednu z nich dokázal Meteor využít. Také jsme párkrát zahrozili. Největší šanci jsme měli ke konci půle. Pája krásně potáhl míč po pravé straně, hezky nacentroval, míč propadl až na zadní tyč, kam dobíhal Lukýno, bohužel balón ale nsetihl a nemohl tak pálit do zcela prázdné branky. Po poločase jsme tedy prohrávali 1:2...

Co se týče druhé půle, tak bych nejraději napsal: BEZ KOMENTÁŘE. Vůbec nechápu co se stalo. Kluci měli chuť zápas otočit ve svůj prospěch, ale Meteor nás zmáčkl a v prvních pěti minutách druhé půle vstřelil 3 branky. Myslím si ale, že první branka padla po faulu, kdy o hlavu větší hráč stáhnul Honzíka rukou na zem a pádil sám na bránu. Rozhodčí dost pouštěl fauly. Po přídělu v úvodu druhé půle kluci přestali hrát. Na naší novou hliníkovou bránu se valil jeden útok za druhým (stejný průběh jako s Unionem Vršovice). Totální chaos v naší hře umožnil Meteoru nájezdy na Toma, který ovšem tak 2/3 pochytal. Kluci zápas úplně nevypustili a snažili se ještě o určitý vzdor. Dokázali jsme vstřelit i branku v druhé půli, kdy se hezkou střelou prosadil Lukýno. Celkový výsledek tak byl 2:8.

Meteor zaslouženě vyhrál...

Zkuste na to kluci zapomenout, pojďme zamakat další zápas, kdy nás čeká ještě těžší soupeř. Když budete makat, věřím, že uspějeme.

Zápasu se zúčastnili: Luky Gill, Honza Habětín, Péťa Jun, Domča Kundrát, Ráďa Skuhra, Dáda Srba, Pája Vodrážka, Kryštof Voska, Vojta Žebrakovský, Tom Dvořák, Míša Hartman