Mladší přípravka "A"+"B" - Motorlet 2:4 ; 6:16

V sobotu jsme odehráli dvojzápas proti Motorletu, ve 4+1 nás čekal ročník 2003, v 7+1 ročník 2002.

4+1:

Motorlet na nás přijel nažhaven. S pocitem, že by mohl vyhrát tento zápas, kluci z Motorletu zápas opravdu odjezdili. My jsme ale věřili, že bychom mohli o rok mladší kluky porazit. Bohužel již od začátku bylo patrné, kdo zápas ovládne. Na jednom hřišti byla hra velmi vyrovnaná, na druhém měl navrch Motorlet. Kluci opět málo dodržovali pokyny, byli málo důrazný a soupeře pouštěli k mnoha šancím. Výsledky na jednotlivých hřištích byly 5:5 a 1:11. Zasloužené vítězství Motorletu.

Zápasu se zúčastnili: Marťas Bártek, Adrian Blinka, Tom Dvořák, Míša Hartman, Hugo Chomát, Míša Junová, Tom Provazník, Matěj Mareš, Filda Mládek, Luky Phan, David Plevka, Matěj Povolný, Ráďa Skuhra, Míša Ondrášek

7+1:

V 7+1 jsme cítili šanci na úspěch po minulém vyrovnaném utkání s Admirou. Zápas se odehrával za velkého větru, který byl nepříjemný pro obě strany a hru dost ovlivnil.

Od úvodních minut jsme na Motorlet vlítli, což se nám vyplatilo. Ve třetí minutě důrazný Domča vybojoval míč, který posunul Pájovi a ten otevřel skóre zápasu - 1:0. Byl to úvod zápasu jako z pohádky. Postupem času se hra ale začala vyrovnávat. Hrál se běhavý fotbal nahoru dolu. Přibližně v půlce poločasu Motorlet vyrovnal, kdy po nádherné přihrávce do ulice šel útočník sám na Ráďu a nájezd proměnil. Podobná situace se odehrála ještě jednou, naštěstí nás od druhé inkasované branky zachránila tyč. Také jsme měly několik šancí, ovšem gól se ani jednomu týmu do přestávky vstřelit nepodařilo.

Po dobré 1. půli jsme nastoupili do druhé půli proti dvěma soupeřům. Tím jedním bylo samozřejmě družstvo Motorletu, tím druhým byl vítr. Tento přírodní jev způsobil odfouknutí vědomostí kluků, které tak pracně dva roky nabírali. Najednou jsme stáli daleko od hráčů, byli jsme málo důrazní, chyběl nám pohyb bez míče. Motorlet se do nás opřel a uzamknul nás na naší půlce. Rodiče to zaregistrovali, jejich hlasitá podpora však kluky nenakopla. V tu chvíli bylo na hřišti prakticky jediné mužstvo. Motorlet hrál s větrem v zádech a využil toho patřičně, i když s naším přispěním. Dali jsme si dva vlastence. Jeden si dal velice dobře se vracející Marťas, vůbec za to nemohl. Jako jediný se až z útoku vrátil pomoct jedinému obránci. Druhý vlastenec si připsal nešťastně Ráďa, který si srazil soupeřův roh za svá záda. Motorlet přidal ještě jeden gól. Nevím, co se stalo, ale posledních deset minut se najednou kluci probrali a Motorlet přimáčkli na jejich polovinu. Kdyby tak, jako těch posledních 10 minut, odjezdili celý zápas, tak si myslím, že bychom slavili úspěch. Chvíli před koncem odpískal po faulu na Kryštofa rozhodčí penaltu a sám postižený se ujal rozehrání pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil a upravil tak konečný stav na 4:2.

Zápasu se zúčastnili: Luky Gill, Honza Habětín, Vojta Hůlka, Péťa Jun, Domča Kundrát, Marťas Lebeda, Ráďa Skuhra, Dáda Srba, Adam Tůma, Kryštof Voska, Pavel Vodrážka, Vojta Žebrakovský