Stodůlky - Mladší přípravka "A" 2:4

Nečekaně složitý zápas nás čekal na Stodůlkách, kdy jsme se museli vyrovnávat nejen s houževnatým soupeřem, ale i s brzkým ranním vstáváním a nerovným terénem.

Zejména ten terén nám dělal problémy. Věděli jsme, že bychom na míči měli být silnější než Stodůlky, které měly více než polovinu hráčů o rok mladší. Museli jsme ale tvořit hru, což je vždy těžší, než když se hraje na obě strany. Hrálo se na přírodní trávě, jenže byla nerovná, tudíž jsme nemohli pořádně kombinovat.

Do první půle jsme vstoupili s přehledem. Prvních pět minut jsme drželi soupeře na jeho půlce. Již v úvodu utkání jsme měli několik šancí, bohužel jsme žádnou neproměnili. Poté začal i soupeř vystrkovat růžky, hlavně hráč s č. 10, který vybojoval roh přes tři naše hráče. Z následného rohu soupeř vytěžil hezkou střelu, Tomík nás v brance podržel. Po mírných závarech před naší bránou se hra přesunula opět na polovinu Stodůlek. Opět jsme si vytvářeli šance, zejména po rohových kopech, chyběl nám ovšem důraz ve vápně či přesnost střel. Jediný gól prvního tak vstřelil Dáda s přispěním brankáře domácích, který si srazil Dádův roh za svá vlastní záda - 0:1.

Do druhé půle jsme šli s tím, že přidáme ještě góly a dohrajeme zápas bez nervů. Stodůlky ponechaly i do druhé půle své rozestavení, kdy hrály na 4 obránce a 3 záložníky či útočníky. Proti takovému soupeři se vždy těžce útočí. Přesto se nám dařilo více útočných akcí ze stran, a to zejména z pravé strany. Po jedné takové akci a následném centru byl před bránou úplně osamocený Vojta Ž., jenže míč se mu rozskákal a on tak neusměrnil míč do zcela odkryté brány. Napravil to ale pár minut, kdy se ze střední vzdálenosti opřel do střely levačkou a míč skončil až za zády brankáře domácích. Následně na to přidal další gól Marťas. Za stavu 3:0 už to vypadalo, že budeme mít zápas pevně pod kontrolou. Jenže Stodůlky snížily na 3:1 hezkou střelou z dálky. Naštěstí jsme velké drama nepřipustili a netradiční střelec Honza zvýšil po hezké přihrávce Kryštofa na 4:1. Ke konci utkání soupeř snížil na konečných 4:2 pro nás.

Nelehký zápas jsme zvládli a kluci tak oslavili konec podzimu výhrou. Třeba je to nakopne i k hezkým výkonům na halových turnajích.

Zápasu se zúčastnili: Domča Kundrát, Vojta Hůlka, Pája Vodrážka, Adam Tůma, Marťas Lebeda, Dáda Srba, Honza Habětín, Tom Dvořák, Kryštof Voska, Vojta Žebrakovský