Mladší přípravka A

Hodnocení podzimu - Mladší přípravka "A" + "B"

Ročník 2002 je posledním, který si zahraje pražský přebor v 7+1 v kategorii mladší přípravky. Vzhledem k tomu, že se bude od příští sezóny hrát jen na malé hřiště, přihlásili jsme pro tento ročník i soutěž 4+1, ve které jsme byli nalosováni do nejtěžší skupiny.

Představení týmu:

Počtově opět velmi kvalitní ročník. Na podzim přišlo dost nových tváří, čímž se 2002 dostali na počet 32 prcků, z toho jsou 3 holky, což je v jednom ročníku velká rarita. Jediný odchod jsme zaznamenali v podobě Péti Nováka, který odešel do Dukly Praha. Kádr je pohromadě již delší dobu, což vytváří dobrou partu kluků a holek. To vše funguje pod trenérským triumvirátem, který je tvořen jak zkušenostmi ze Slavie (Filip Voska), tak elánem v podobě mládí (Matěj Soucha) a mnou (Oťas Mansour).

Umístění v tabulce:

Mladší přípravka "A": V přeboru mladší přípravky, kde hrají vesměs nejlepší týmy Prahy, kromě Sparty a Slavie, Tempa, které přihlásily pouze 4+1, se kluci umístili na 9. místě z dvanácti s počtem devíti bodů. Skóre mají 21:50. Stejný počet podů má také Aritma a Bohnice, které jsou před námi jen díky lepšímu skóre. Pohled do vyšších pater vypadá dost složitě, na sedmý Motorlet máme ztrátu 9 bodů. Naopak jsme dost vzdáleni od úplného dna, týmy na konci tabulky mají pouhý bod.

Mladší přípravka "B": V nevyzpytatelné soutěži jsme také umístili na 9. místě, zde ale máme bodů jen 6. Nastříleli jsme rovnou stovku gólů, nicméně jsme jich obdrželi 276. Sedmé místo není daleko, pouhá ztráta šesti bodů se dá dohnat.

Hodnocení trenéra (Oťas Mansour):

Soutěž 7+1: Po soustředění, které proběhlo velmi slušně, si asi kluci mysleli, že půjde vše samo. V prvním kole nás čekala Zbraslav. Při vší úctě k soupeři, v tomto zápase pro nás byla povinnost získat tři body. Jenže poté přišel těžký los. No a vzhledem k tomu, že morálka při tréninku po soustředění klesla, dostávali kluci za vyučenou. Mnoho zápasů nezvládli zejména v úvodních minutách poločasů. Navíc jsme se velmi nadřeli na vstřelenou brankou. Pro kluky to nebylo příjemné neustále prohrávat, zlepšení přišlo v zápase s Aritmou, kterou jsme porazili 5:1. Kluci si začali více věřit, zlepšili přístup. Druhou půlku podzimu dohrávali v pohodě, až na utkání s Meteorem. Nicméně určitě za zmínku stojí vyrovnané utkání proti 2. Admiře, kde jsme nešťastnou brankou prohráli 1:0. Herně či fotbalovostí však nezaostáváme, v tom určitě do přeboru patříme, nicméně jsme byli v zápasech málo důrazní. Také jsme dopláceli na nedůraz v zakončení. Když to shrnu, polovina 2/3 zápasů byly velmi slušné a ve třetině případů nám zápasy nevyšly. To se v této kategorii ovšem stává.

Soutěž 4+1: Bohužel jsme byli nalosováni do nejtěžší skupiny. Chtěli jsme se pomalu učit na malém hřišti hrát, místo toho jsme si museli vytrpět hořké prohry od silných soupeřů. Do této soutěže jsme stavěli spíše fotbalově "pomalejší" kluky doplněné o kluky ze 7+1. Oproti 7+1 jsme měli úvod dobrý, i když se prohrávalo, hra byla slušná. Poté hra trochu upadla, místo toho, aby si kluci navykli na základní věci a důraz, který je na malém hřišti nezbytný, tak to nebylo úplně ono. Hodně nám ukázaly zápasy proti o rok mladším soupeřům, kteří byli velmi šikovní a díky důrazu, ve kterém jsme měli dominovat nás přehráli. Stejně jako v 7+1 nás i zde trápilo zakončení. Fotbal se ale učíme pomalými krůčky. Až se doladí pravidla této malé soutěže, věřím, že půjdeme nahoru.

Hodnocení vedení (Michal Horník):

Co se týče přeboru, tak v něm působí standardně nejlepší týmy z Prahy. Háje se zde vždy pohybovaly mezi prostředkem a spodní částí tabulky, takže v tomhle na tom nejsou kluci jinak a navázali na předchozí ročníky. Se záchranou problémy nebudou mít. Zapadli do toho standardu, který na Hájích je. Přebor se udrží v pohodě, ale na tu špičku to není i kvůli tomu, jak to na Hájích děláme, že jdeme postupnými krůčky. Na nějaké umístění nehledíme. Odešel tahoun v podobě Péti Nováka, se kterým odešly góly. To je úplně stejný příběh jako ve 2001. Chvíli to trvá, než se ten střelec najde, než kluci získají sebevědomí. Ono se říká, že ve velkým fotbale, když odejde tahoun, tak se musí tým vzpamatovat, to samé je i u těch malinkých. Chce to zkušenosti ze zápasů. Jakmile je nabydou, půjdou nahoru.

Ve 4+1 je to něco podobného, jako u našich 2001. Je to spíše doplňková soutěž. Vzhledem k tomu, že mají kluci podobné umístění jako v 5+1 ročník 2001, tak si myslím, že k tomu přistupovali podobně. Zápasů jsme moc neviděl, takže nedokážu říci, v čem je problém.

úterý 30.11.2010 | Klub | Přečteno: 2131