Mladší přípravka A

Mikulášský turnaj v Běchovicích (ročník 2002) - 5.místo

V sobotu jsme záhajili halovou sezónu. Takhle by měl vypadat každý turnaj pořádaný pro děti, kdy se peníze investované do turnaje vrátí v plné míře do dětí.

Atmosféra turnaje se nesla ve velmi přátelském duchu. V nedalekých Běchovicích vyznávají filosofii. že je důležitější se fotbalem bavit, než jen za každou cenu vyhrávat. Při vstupu do haly nás přivítal hlavní pořadatel s úsměvem na tváři a cestou prohodil pár vtípků.

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po čtyřech. Poté se o umístění utkali mezi sebou týmy na stejném pořadí ve skupinách. Zajímavé je, že všechny týmy z naší skupiny vyhrály zápasy o umístění z týmy ze skupiny druhé. To jen potvrdilo naši domněnku o nižší kvalitě vedlejší skupiny. My jsme se ve skupině utkali s Milovicemi, Újezdem nad Lesy a Viktorkou Žižkov, kterou máme i v soutěži 4+1.

Ze čtyř zápasů jsme dva vyhráli, v každém jsme vstřelili branku, pokaždé ji vstřelil jiný hráč. Hrálo se 1x12 minut, tudíž jsme točili dvě party v pravidelných intervlaech po 3 minutách, aby si všichni zahráli stejně.

Háje - Milovice 1:0

První zápas byl na rozjezd ideální. Ačkoliv kluci byli ještě trochu ospalí, soupeř nám umožnil zahrát si vyrovnaný zápas, ve kterém jsme předvedli jednu velmi pohlednou akci. Mike mě neuposlechl, namísto aby střílel, tak šel do kombinace. Jenže těžko mu něco vyčítat, neboť vytvořil krásnou situaci, kdy si hezky narazil míč, posunul ho na Davida N., a ten se tam mohl radovat z první vstřelené branky za náš tým. Soupeř měl také pár střel, ale Tomík všechny pochytal. Za zmínku stojí parádní klička Davida P., který si posunul míč patou, čímž se odpoutal od soupeře. Tuto akci ocenil i nedaleko ode mě stojící fanoušek se slovy: "Tak to byla paráda." Nicméně zápas z naší strany nebyl optimální.

Háje - Újezd n. Lesy 1:2

Potřebovali jsme toho hodně zlepšovat, abychom odehráli vyrovnaný zápas se zeleným Újezdem. Ten dokazoval od prvních minut, že bude rozhodně kvalitnějším soupeřem než Milovice. Přimáčkl nás na naši polovinu a byla jen otázka času, kdy se mu podaří vstřelit úvodní branku. To se stalo asi v polovině utkání. Byl jsem ale překvapen, jak rychle jsme se dokázali s nastalou situací vypořádat. Mike výborně napadal obránce soupeře, získal míč a střelou po zemi k levé tyči brankáře Újezda vyrovnal na 1:1. Poté se hrál otevřenější fotbal. Bohužel jsme šli do brejku, kdy se míč od ruky soupeřova obránce dostal do protibrejku, který Újezd zakončil hezkou akcí do odkryté klece a díky tomuto gólu vyhrál 2:1. Ruka se dala pískat, nicméně také nemusela být odpískaná.

Háje - Viktoria Žižkov 1:3

Opravdu bych se radoval, kdybychom tento zápas udrželi. Kdo viděl průběh zápasu, tak ví, o čem mluvím. Viktorka byla od začátku jasně lepším týmem. Měla spoustu šancí, které nedala. My jsme se od začátku vesměs jen bránili a bránili. Viktorka dobývala naši branku, nicméně gól seji vstřelit nepodařilo. Až asi v polovině utkání se dostal míč k brankáři Viktorky, kterého jsme aktivně napadali, ten v nouzi odkopl míč pouze k Bártovi, který na nic nečekal a dal branku přes půlku do nikým nehlídané brány. Vedli jsme tedy 1:0 díky neuvěřitelnému gólu. Vitězství v tomto zápase by nás posunulo do boje o třetí místo. Jenže soupeř se po dalších dvou spálených šancích poprvé prosadil a nakonec přidal ještě dvě branky. Celkově jsme tedy prohráli 3:1 a s jedním vítězstvím jsme hráli o páté místo.

O 5. místo: Háje - Sázava 1:0.
V tomto utkání jsme byli jasně lepším týmem. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, vypracovali jsme si pár šancí, nepodařilo se nám je proměnit. Až do doby, kdy už to Hugo nevydržel, nemohl se na to dívat, tak vzal míč, doběhl na útočnou polovinu a posadil balón na vzdálenější tyč, kde byl brankář bez šance. S ledovým klidem pak šel zpátky dozadu. Bylo to opravdu chladnokrevné zakončení. Díky tomu jsme zápas vyhráli a mohli se tak radovat z hezkého pátého místa.

Jak jsem psal v úvodu, pořadatelé do turnaje investovali. Každé mužstvo dostalo pohár i medaile, samozřejmě nějaké sladkosti. Navíc nás při předávání navštívil čert, Mikuláš a anděl. A světe div se (já se divil hodně), žádné naše zlobidlo si neodnesl. Na nás trenéry si zase neušil velký pytel, a tak jsme se s dobrým pocitem ze slušně odehraného turnaje mohli všichni vrátit domů.

Turnaje se zúčastnili: Tom Dvořák, Hugo Chomát, David Plevka, Mates Povolný, Luky Phan, David Nguyen, Nico Boketta, Mike Coulibaly, Marťas Bártek

Konečné pořadí:

1. Újezd nad Lesy