Mladší přípravka B

Mini 10 A, 1. třída sk.A, 7.kolo: FC Háje - Sokol Řepy 2:0 (0:0)

Pokud někdo neměl dosud zcela jasno o významu sportovního termínu "utrpět vítězství", poslední podzimní zápas starší přípravky mu vysvětlení naservíroval měrou vrchovatou. Jak cenné to ale byly tři body, které nám po nepříliš povedeném výkonu sobotní ráno přineslo, se ukázalo o den později - dosavadní lídr tabulky ČAFC doma nečekaně klopýtl s Újezdem, což znamená, že budeme v soutěži senzačně přezimovávat na prvním místě tabulky! Za celkové podzimní úsilí a výkony v bitvách se soupeři povětšinou o rok staršími tak hráčům patří určitě veliké poděkování.

Dlouhé minuty to však na žádné hájecké oslavy rozhodně nevypadalo. Domácí hráči nastoupili na trávník ve velmi vlažném tempu, které ostře kontrastovalo s nasazením hráčů hostí, hnaných do boje jejich impulzivním trenérem. Ukázalo se, jak nebezpečné je nastupovat v této soutěži do jakéhokoliv zápasu s pocitem tabulkové převahy a jak obtížně se pak lze vracet k nasazení a bojovnosti, tedy vlastnostem, které jsme v úvodních fázích zápasu zcela postrádali a bez kterých lze na úspěšné výsledky pomýšlet je ztěží. Diváci tak byli dlouhé minuty svědky poměrně tristního výkonu domácích (ne nepodobného úvodu jiného domácího zápasu s Tempem) - obránci přistupovali pozdě a nedůsledně k ofenzivním hráčům soupeře, záloha nepodržela míče směrem dopředu a nepomáhala obraně při hře dozadu, útok jakoby neexistoval. A tak málem přišel zasloužený trest v podobě inkasovaného gólu - hosté zahrávali přímý kop z výhodné střelecké pozice těsně za hranicí vápna a výborně umístěná střela směřovala pod břevno domácí brány. Naštěstí v bráně čaroval (pokolikáté už v této sezóně?) Marek Binder a míč dokázal vytěsnit mimo tři tyče . Další minuty ukázaly, že podobných zákroků si domácí opora připravila pro tento zápas ještě několik. Nutno současně konstatovat, že hra se s postupem času přece jen začala přesouvat na polovinu Řep, přicházely i první brankové příležitosti, ale rovněž soupeř představil velice kvalitního gólmana a oba brankáři se tak jednoznačně stali ozdobou sobotního duelu.

Kýžený vedoucí gól ani po přestávkové bouři, která se prohnala kabinou domácích, stále nepřicházel a tak trenéři znovu sáhli k již tradičnímu míchání se sestavou. Ani vysunutí Milana Worsche (hráče s dynamitem v pravé noze) na hrot útoku však k úspěchu nevedlo a obvyklí útočníci se rozhodli, že tento den si svoje střelecké statistiky vylepšovat nebudou, byť by k tomu měli příležitosti sebelepší. A protože soupeř nepolevoval ve svém úsilí a při dalších dvou volných přímých kopech opět musel skvěle zasahovat Marek Binder, pomalu se na hřiště začala vkrádat nervozita a obava o výsledek. Zde je však na místě ocenit stupňující se snahu domácích, kteří se s postupem času se přece jen začali dostávat ke své obvyklé hře a do běžných obrátek. Vysvobození přišlo ale až ve 41.minutě po faulu na Pavla Smoláka na polovině soupeře. Míč si k exekuci připravil Milan Worsch, po jehož centru a následném zmatku v pokutovém území soupeře měl Dominik Kasl celkem snadnou práci s umístěním míče do prázdné brány. Po veledůležitém vedoucím gólu přišlo zákonité uklidnění a s ním konečně i trocha fotbalové lehkosti a elegance: akce dvojice Moravec - Hájek, kterou druhý z jmenovaných s přehledem zužitkoval ve 47.minutě v pojistku našeho vedení, byla jednoznačně nejkrásnějším fotbalovým momentem sobotního rána. Soupeřovi už na zkomplikování cesty k tříbodovému zisku chyběly síly i čas, naopak mohl ještě v závěru inkasovat, ale útočná produktivita zůstala žalostná až samého konce utkání, přestože naší ofenzivu velmi příjemně a překvapivě oživil příchod Filipa Merrella.

Jestliže jsme si po minulém zápase přáli udržet soustředění a koncentraci na vlastní výkon i pro poslední podzimní kolo, je nutno přiznat, že se nám toto přání ne zcela vyplnilo. Plný bodový zisk tak tentokráte z velké části přinesla týmu jeho vnitřní soudržnost, neboť hráči dokázali táhnout za jeden provaz i ve chvílích, kdy se jim herně příliš nedařilo. Návrat k obvyklé bojovnosti v posledních dvaceti minutách tento dojem jen umocnil. K uplynulé polovině soutěže se ještě vrátíme v závěrečném hodnocení, současně Vás budeme průběžně informovat i o našich výsledcích v zimních přípravných turnajích.

Branky: 41' 1:0 Kasl (Worsch), 47' 2:0 Hájek (Moravec)

Sestava: Binder - Hejný, Worsch, Smolák, Moravec, Hájek, Podhorský, Madej, Kasl, Ryzec, Havránek, Merrell

neděle 13.11.2005 | Klub | Přečteno: 2992