Mladší přípravka A

Bronzové medaile z Benešova (ročník 2002)

Na výborně uspořádaný turnaj v Benešově jsme se těšili dlouhou dobu. Hrát na UMT v nafukovačce je paráda. Ačkoliv jsme první dvě utkání prohráli, kluci mákli a nakonec vybojovali hezké 3. místo.

Celkem se turnaje zúčastnilo 6 týmů, z toho tři pražské (my, ČAFC, Admira). Měli jsme tedy za celý den stihnout odehrát pět dvacetiminutových utkání. Navíc jsme dostali v ceně turnaje oběd a ještě jsme si mohli zahrát na 25 minut bowling. Zde byl nejúspěšnější Tom a Domča, klukům se podařilo dát strike.

Bohužel jsme při cestě vlakem z Prahy něco zapomněli. Museli to vlakem přivést až po dvou odehraných zápasech Žebrakovští. Mluvím o vítězné náladě, která se bohužel do ranního vlaku nevešla. První dva zápasy jsme totiž prohráli, zbylé tři jsme ale po tvrdém boji dovedli do vítězného konce. Díky tomu si kluci odnesli bronzovou placku z kvalitního turnaje a měli z toho opravdu velkou radost.

Háje - Admira 0:3

Náš klasický úvodní zápas. My bychom potřebovali vždy odehrát přátelák před turnajem, abychom byli už trochu rozjetí. Nebyl to jednoznačný zápas, byl docela vyrovnaný, přesto si Admira zasloužila vyhrát. My jsme se pořádně nedostali k ohrožení jejich branky a když už se to stalo, tak jsme zakončovali nedůrazně. Admira vstřelila šťastný první gól, Tomík skoro balón vyrazil. Kluci nebyli při zápase dostatečně důrazní, kdyby proti Admiře hráli jako poslední zápas proti Čafce, tak by možná přišlo vítězství. Takhle musíme Admiře pogratulovat k zaslouženým třem bodům.

Háje - Benešov 2:8

V tomto zápase padl nejrychlejší gól turnaje, a to po 6 vteřinách do naší sítě. Benešov rychle přidal dvě branky a dostal se do poklidného vedení 3:0. Pak se nám ale povedlo velice dobré střídání, kdy prvně Marťa dobře napadl brankáře a snížil levačkou na 3:1. Chvíli na to se pak s míčem na půlce nemazal Honza a střela skončila k našemu překvapení až za zády brankáře domácích. Snížili jsme tedy na rozdíl jediného gólu. Hra se vyrovnala a byli jsme Benešovu nepříjemným soupeřem. Bohužel jak nám vyšlo jedno střídání, tak asi za 4 minuty se nám hrubě nevydařilo a během krátké chvíle jsme dostali 3 branky. Benešov do konce zápasu přidal ještě dvě branky a vyhrál tak 8:2. Komentář Benešova najdete ZDE

Háje - Vlašim 4:1

Tento zápas byl v naší režii. Od začátku jsme byli aktivnější. Snahu zvítězit jsme také zúročili góly, dva dal Marťas, jeden Dáda a jeden Pája. Nutno ale říct, že jsme spoustu brankových příležitostí zahodili. Ke konci zápasu jsme po chybě Honzíka, který asi chtěl prokličovat celé hřiště, obdrželi branku na konečných 4:1.

Háje - Teplýšovice 2:1

Uff. To byl vydřený zápas. Měli jsme trošku více ze hry, ale Teplýšovice hrozily z rychlých brejků, v útoku měli šikovné kluky. Teplýšovice se dostaly do vedení po chybě Toma, který nás ale během zápasu několikrát podržel. Naštěstí Kryštof zanedlouho poté vstřelil vyrovnávací branku. Důležitá pak byla situace, u které se nachomýtli dva prckové, Adámek a Kryštof. Adámek se nebál hlavičkovat míč směrem na bránu, ten ještě neskončil v bráně, nicméně se dostal ke Kryštofovi, který svou druhou trefu v zápase proměnil v naše vítězství a šanci zahrát si o 3.místo proti...

Háje - ČAFC 6:5

No ano, proti našemu známému soupeři. Před tímto zápasem jsme obědvali, maso dodalo klukům sílu jako Pepkovi špenát a odehráli jsme nejlepší utkání na turnaji. Inu, úplný začátek utkání se nám úplně nevydařil, ale pak už to byla oboustranná jízda. Po úvodních minutách, kdy na obou stranách padlo po jedné brance, jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Jenže pak se na nás Záběhličtí opět dotáhli, na 3:3 vyrovnávali z přímého kopu z půlky. Tu samou situaci jsme zahrávali o chvíli později i my, Pája krásně čistě trefil míč, čímž jsme se opět dostali do vedení. Přidali jsme další dvě branky a ujali se tedy vedení 6:3. To ovšem nebyl konec zápasu, Čafka zápas nevypustila, snížila na 6:4. Asi minutu před koncem se Čafka tadovala ještě jednou a zápas tak skončil krásným výsledkem 6:5 pro nás. Opravdu moc hezký zápas. Branky vstřelili: 2x Kryštof, 2x Marťas, Pája, Vojta

Po vlažném rozjezdu se kluci zápas od zápasu zlepšovali a vyvrcholilo to hezkým soubojem s našimi kamarády ze Záběhlic. Kluci si tedy do sbírky mohou přidat další medaili. Rodičům děkuji za podporu. Moc bych chtěl poděkovat organizátorům turnaje, takto by to mělo vypadat. Turnaj měl spád, byl velmi dobře obsazen, hrálo se na kvalitním povrchu a bylo pro kluky přichystáno příjemné zpestření v podobě bowlingu. Jen více takových turnajů!!!

Turnaje se zúčastnili: Vojta Žebrakovský, Dáda Srba, Honza Habětín, Domča Kundrát, Marťas Lebeda, Pája Vodrážka, Kryštof Voska, Adam Tůma, Tomáš Dvořák

Konečné pořadí

1. SK Benešov