St.dorost - halový turnaj na Zličíně

V neděli 23. 1. 2011 jsme se zúčastnili zimního halového turnaje na Zličíně. Z celkového počtu osmi mužstev jsme se radovali z týmového úspěchu v podobě třetího místa a zároveň z úspěchu osobního, když si Jan Špinka jedenácti góly vystřílel titul ,,král střelců".

Do turnaje jsme vstoupili proti, nám neznámému soupeři, mužstvu Český lev Beroun a nástup se nám vcelku vydařil. V prvních minutách jsme si vytvořili několik šancí, ale jak to u nás bývá zvykem, nedokázali jsme míč do branky protlačit. Herně jsme se soupeřem krok drželi, přesto jsme úvodní utkání prohráli 2 - 5. Gólově se prosadili Novák a Bílek.

Druhé utkání proti domácímu týmu ,,A" bylo krom prvních pěti minut, které byly vyrovnané, v naší režii a zaslouženě jsme vyhráli 5 - 0, když se brankově prosadili Hančl,Vlček Novák a své gólové představení začal dvěma trefami Špinka.

Dalším soupeřem byl tým AFK Slivenec, který jsme deklasovali 10 - 2. Pěti góly zatížil účet soupeře Špinka a zadělal tak výrazně na svůj individuální úspěch. Dvěma trefami se přičinil Bílek a po jedné brance dali Urban, Doksanský a Chalupa.

Čtvrté utkání jsme sehráli se soupeřem z Braníka, který předváděl po celý soutěžní den kvalitní halový fotbal a po zásluze nakonec celý turnaj vyhrál. My jsme s ním prohráli 0 - 3. Výsledek zní vcelku jednoznačně, ale celkově bylo utkání vyrovnané a až v závěru jsme dostali tři slepené góly. Všechny nám dal velmi důrazný hráč černé pleti. Že by se na Braníku inspirovali Spartou?

Pakliže jsme chtěli pomýšlet na slušný výsledek museli jsme v následujícím utkání se Sokolem Řepy zapomenout na prohru a opět se dostat na vítěznou vlnu. To se povedlo a po trefách Vlčka, Bílka, Nováka, Špinky a hattriku Martináka jsme vyhráli důležité utkání s tímto fotbalově nepříjemným soupeřem 7 - 2.

Zličín ,,B" měl být další překážkou, ale kluci kromě asi tří minut měli utkání ve svých rukách a sympaticky hrající mladší dorostence porazili góly Martináka, Nováka, Špinky a dvakrát se trefícího Doksanského 5 - 2.

Před posledním utkáním, proti Střešovicím jsme kluků řekli, že nám stačí remíza a máme placku. Jarda Nerad, však v téměř hodinu a půl trvající naší přestávce počítal a počítal a ??.

nakonec se dopočítal k tomu, že můžeme i prohrát dokonce o tři góly. Samozřejmě to klukům neřekl a tak kluci pro ně povinnou remízu vybojovali. Výsledek 2 - 2 byl poslední, který chyběl v celkové tabulce.

Celkově jsme tak vybojovali třetí místo za ABC Braník a Českým lvem Beroun.

Pozitivní je, že první tři místa obsadila mužstva, která praktikovala pěkný, líbivý a technický fotbal.

My musíme být spokojeni, protože tento turnaj jsme brali pouze jako zpestření prvních dnů zimní přípravy. Musíme také pogratulovat Honzovi Špinkovi, který suverénně vyhrál krále střelců a dle mého názoru, kdyby se vyhlašoval nejlepší hráč turnaje, tak by se o první místo ucházel taky.

Turnaje se zúčastnili: Doksanský, Novák, Lojda, Chalupa, Špinka, Martinák, Vlček, Bílek, Nasli, Hančl, Urban, Lačík a trenérské duo Vláďa Solař, Jarda Nerad.