Mladší přípravka B

Turnaj Radotín pro ročník 2001 - 5. místo

V neděli se vydal ročník 2001 posílen o dva kluky z 2002 do haly, kde se hraje nejvyšší basketbalová soutěž, namísto driblinku rukama se však snažili kluci hrát nohama, i když k vidění byly i údery volejbalové.

Turnaj se měl hrát ve dvou skupinách po čtyřech. Bohužel nedorazily Bohnice a pořadatelé namísto toho, aby turnaj rozlosovali systémem každý s každým, ponechali skupiny. Ve skupině "B", kde Bohnice byly, se tak místo tří turnajových zápasů odehrály zápasy přátelské. To se týkalo i nás, zahráli jsme si přáteláček s Radotínem.

Hrálo se na klasicky na tvrdém halovém povrchu, ke kterému by jasně pasoval tlumený míč. K dispozici byl však míč skákavý, takže se hrálo dost i nahoře, neboť klukům se zcela nedařilo tlumit míč, což by nebylo lehké ani pro zkušenější a starší hráče.

Háje - REAL 5:1

Na začátek jsme si nemohli přát lepšího soupeře. Zápas to byl dost ospalý, takový typicky úvodní. Od úvodního hvizdu to bylo takové na půl plynu z obou stran. REAL se nečekaně dostal z brejku do vedení. Pak už kluci přidali na plynu. Tomáš vyrovnal po výhozu brankáře na 1:1. Chvíli na to vstřelil vedoucí gól Adámek z 2002. Začali jsme kontrolovat hru a REAL k ničemu nepustili. Na 3:1 zvyšoval po hezké akci Toma a Pepy David Nováček. Ten se trefil v utkání ještě jednou, 2. branku v zápase dal i Adámek a upravil tak stav na konečných 5:1. Hezká výhra na začátek, ale klukům se hned ráno moc běhat nechtělo...

Háje - Union Vršovice 0:2

O poznání lepší zápas. Šance vstřelit branku byly na obou stranách. Nás podržel David Havlíček. V koncovce jsme také pár akcí zahodili. Zejména je škoda šance Pepy, který v polopádu v pololeže střílel do odkryté branky, bohužel minul. Vršovicím se poté podařilo vstřelit gól, který byl trošku smolný. O vyrovnání se pokoušel Fíla z trestňáku, někteří lidé se již radovali z gólu a ačkoliv se rozvlnila síť, rozhodčí na středový puntík neukázal. Také jsem míč za čárou neviděl, spíš to vypadalo na vnitřní stranu břevna. Mohu se mýlit. To ale nic nemění na tom, že jsme stále prohrávali 1:0. Snažili jsme se o vyrovnání, bohužel marně. Pár vteřin před koncem přidaly Vršovice druhou uklidňující branku a radovaly se z vítězství.

Háje - Radotín 4:2

Tento zápas byl pouze přátelský. Výsledek se nikam nezapočítával, neboť jsme byli jako "náhrada" za Bohnice. S chutí jsme si ale zahráli. Každý zápas je dobrý. Na prckách vůbec nebylo vidět, že o nic nejde, snažili se si zahrát. Radotín se dostal do vedení. To netrvalo dlouho, na 1:1 vyrovnával Pepa, kterému nahrál míč Adam, kdy předtím obešel dva hráče. Kluci zápas opravdu odjezdili. Další akci opět táhl Adámek, z pravé strany vystřelil, brankář Radotína míč vyrazil přímo k nohám doběhnuvšího Vojty, který se nerozpakoval a míč z bezprostřední blízkosti napálil ze vzduchu levačkou, div se síť neroztrhla. Vedli jsme tak 2:1. Radotínu se tento výsledek nelíbil, zanedlouho bylo vyrovnáno na 2:2. Odpovědnost na sebe vzal opět Adam, který nahrál Fildovi, a ten, ač brankář, s ledovým klidem šutéra poslal modročervenobílé opět do vedení. Na konečných 4:2 dával Pepa střelou z úhlu.

Háje - Sedlčany 0:1

Zápas, ve kterém jsme hráli o první, druhé nebo třetí místo ve skupině. Hrálo se tedy o vše. Sedlčany se ale na turnaji prezentovaly velmi dobrým fotbalem. Čekal nás tedy těžký soupeř. Bohužel jsme malinko zaspali začátek, špatně jsme pokryli hráče při autovém vhazování. Soupeřův útočník tak nekompromisně usměrnil hlavou míč za zády Fildy. Sedlčany měly ještě tak dvě velmi dobré šance, jinak nic. My jsme se mohly dostat ke dvěma rychlým brejkům, chyběl větší tah na branku. Prohrou v tomto zápase bylo rozhodnuto, že se poperem s Radotínem o 5. místo.

Háje - Radotín 1:1, na penalty 5:4

Úplně jiný zápas, než jaký jsme odehráli s Radotínem předtím. Asi dlouhá pauza mezi utkáními způsobila podřazení rychlostního stupně. Hrál se z obou stran pomalejší fotbal, málo důrazný a bojovný. Do vedení jsme se dostali díky vlastňáku soupeře, ten s tím ale těžko mohl dělat něco jiného. Asi 5 minut před koncem Radotín vyrovnal a o pátém místě tak rozhodly až pokutové kopy. Každý tým vybral tři exekutory. Jenže po třech penaltách nebylo rozhodnuto, a tak se hrálo na náhlou smrt, ve které jsme uspěli. Penalty proměnili: Ondra, Pepa, Vojta, David N., Tom.

Škoda zápasu s Vršovicemi, chyběla trocha štěstí a mohli jsme hrát o bronz. konečné páté umístění není špatné, vyjma začátku zápasu s Realem a posledního zápasu Radotínem kluci odehráli dobrý turnaj. Rád bych poděkoval klukům z 2002 za pomoc. Dokonce pořadatelé uvažovali o udělení ceny pro nejlepšího hráče Adámkovi, nakonec se však rozhodli pro hráče Motorletu. Poděkování patří i ostatním klukům, hráli dobře. Díky patří také rodičům za podporu.

Turnaje se zúčastnili: David Nováček, David Havlíček, Ondra Pelant, Míla Lisý, Erik Spěvák, Tom Votápek, Vojta Žebrakovský, Adam Tůma, Pepa Nguyen, Fíla Kincl

Fotogalerie:

Všechny fotky ZDE