Mladší přípravka A

Turnaj Květňák (ročník 2002) - 8.místo

Poprvé jsme si mohli zahrát v nové hale na Jižním Městě na turnaji, který pořádala Dukla. Dorazily skvělé týmy z celé republiky, takže jsme si mohli zkusit jaké to je zahrát si proti Baníku Ostrava a dalším prvoligovým týmům.

V hale se nehrálo na celé hřiště nýbrž na dvě hřiště současně na šířku haly. Díky tomu se mohlo turnaje účastnit celkem devět týmů, aniž bychom museli dlouho čekat mezi zápasy, i když se hrálo každý s každým. Nehrálo se na body, hrálo se na počet vstřelených gólů. Nicméně si myslím, že toto naše kluky vůbec nepoznamenalo, hráli stejně, jako při bodovém systému.

Původně se mělo hrát 2 x 10 minut, nicméně dorazila i Příbram, a tak se čas v každé polovině zkrátil o dvě minutky. Kromě Příbrami hrála tato družstva: Motorlet, ČAFC, Dukla, Chrudim, Baník Ostrava, Viktoria Plzeň, Neratovice.

V průběhu týdne na nás dolehli nemoci, takže z původní nominace vypadlo celkem 5 kluků. Naštěstí kádr máme dostatečně široký, navíc jsme si půjčili z mladších Máru, který zahrál velmi dobrý turnaj i proti starším.

Háje - ČAFC 2:0

Ačkoliv se většinou na turnaji musíme dlouho rozjíždět, dnes do toho kluci šlápli od první minuty. Čafka už se pro nás stala tradičním soupeřem, kluci se vždy snaží vydat proti nim maximum. Tento zápas nebyl tolik o fotbale, kluci si zvykali na menší prostor. Neustále se na hřišti odehrávali osobní souboje, ve kterých jsme byli důrazní. Šance byly na obou stránách, ale my jsme byli tentokráte šťastnější. První gól dal z velké dálky Vojta Ž., který si na celém turnaji hodně střelecky věřil. Druhou branku přidal Míša Ondrášek, který velmi dobře naboural rozehrávku Čafky a dával branku do prázdné kasy. Je opravdu důležité říct, že kluky podržel skvělými zákroky Radek, a tak jsme se mohli radovat z výhry 2:0

Háje - Neratovice 1:2

O vítězství neratovic rozhodli dvě naše individuální chyby. Bohužel nám nevyšla klička a soupeř se valil do brejku. To se ale stává, důležité bylo, že si kluci zkusili souboje jeden na jednoho i za cenu toho, že to nevyjde. Branku dal opět Vojta Ž., který si výborně seběhnul na Márovu rychlou rozehrávku do odkrytého prostoru a levačkou umístil k zadní tyči. Dobrý zápas se šťastnějším koncem pro Neratovice.

Háje - Motorlet 3:3

Odehráli jsme výborný první poločas. V něm nás poslal do vedení Mára. Další branku přidal Vojta H. po seběhnutí z obrany levačkou. Zanedlouho poté se mu podařilo situaci zopakovat a opět levačkou zvyšoval již na 3:0. A to nám ještě rozhodčí neuznal regulérní gól, kdy míč přešel brankovou čáru, nicméně rozhodčí byl jiného názoru. Jenže se klukům nevydařilo jedno střídání a během minuty a půl bylo srovnáno na 3:3. Motorlet nás pak dostal pod mírný tlak, ale výsledek zápasu se již neměnil.

Háje - Dukla 0:4

Ve čtvrtém zápase na nás čekala "domácí" Dukla. Těšil jsem se na to, že kluci budou pokračovat ve stejných výkonech, které byly dobré, bojovné. Jenže najednou jsme přestali běhat, přestali jsme makat naplno. Nemyslím si, že by Dukla předváděla výborný fotbal, na turnaji byli lepší týmy. My jsme jim ovšem dovolili příliš mnoho. Toto byl z naší strany opravdu špatný zápas.

Háje - Chrudim 0:5

Následující zápas byl velmi podobný. Kluci byli bez pohybu, chyběla tomu šťáva. Chrudimi jsme hru nestížili, došla si pro hezkou výhru 5:0 naprosto v pohodě.

Háje - Příbram 1:7

Toto byl už z naší strany lepší zápas. Na straně Příbrami byla velká fotbalová kvalita, ale kluci se s tím poprali poměrně slušně, i když výsledek může říkat něco jiného. Branku vstřelil Míša Ondrášek, který odehrál velmi dobrý turnaj.

Háje - Plzeň 3:3

Plzeň přijela na Květňák s ročníkem 2003. Ale kluci byli moc šikovní, s míčem to uměli. Dovolím si říct, že většinu utkání měli mírnou převahu. Závěr zápasu ale patřil nám. Plzeň však měla vyhrát. Rozhodčí neuznal regulérní gól Plzně, neboť si nevšiml, že Ráďa tečoval nepřímý volný kop. Gól dal Vojta Ž., který se stal naším nejlepším střelcem a dvakrát se prosadil Adámek.

Háje - Ostrava 0:2

To nejlepší nakonec. Konfrontace s Baníkem je velký zážitek. Na zápase byla skvělá atmosféra. Jak fanoušci Baníku tak naši fanoušci, kteří dorazili v hojném počtu a kluky skvěle povzbuzovali, vytvořili perfektní atmosféru zápasu. Kvůli tomu jsme hráli i chvilku v šesti, neboť kluci neslyšeli pokyn z lavičky. Herní převaha byla na straně Baníku. Klukům jsme do druhé půle dali pokyn, aby si zápas užili. Věřím, že i když už toho měli plné kecky, tak si zápas s chutí záhrali. Jejich výkon by se dal přirovnat k úvodním utkáním.

Celkem jsme tedy dali 10 branek. Díky tomu jsme skončili na 8.místě, za námi byla Plzeň. Na klukách bylo vidět, že si turnaj užili. Tak přeci jen hráli doma, a to se hraje úplně jinak.

Poděkování patří pořadatelům za uspořádání hezkého kvalitního turnaje. Rodičům patří dík za velkou podporu, klukům za snahu a bojovnost. Díky Márovi, že nám přišel pomoct, když jsme potřebovali.

Turnaje se zúčastnili: Vojta Žebrakovský, Vojta Hůlka, Míša Ondrášek, Adam Tůma, Domča Kundrát, Ráďa Skuhra, Mára Coufal, Péťa Jun, Pája Vodrážka