Tento údaj vychází z Českého statisktického úřadu a je z roku 2004. Nicméně celková výše sáhá až k 2%. Je to dáno tím, že zbytek tvoří dobrovolníci, kteří nedostávají mzdu, a tak nejsou do statistik započítáváni.
Jak Háje-SOS (obecně prospěšná společnost), tak FC Háje JM (občanské sdružení) jsou neziskovými organizacemi, ač mají jinou strukturu. Obě tyto organizace, stejně tak jako většina amatérských sportovních klubů, může existovat jen díky práci dobrovolníků, dalo by se říci i bláznů, kteří se ve svém volném čase věnují mládeži za minimální peníz. Většinou tyto peníze ani nepokryjí náklady na trenérskou činnost.
V roce 2004 pracovalo v oblasti sportu (v neziskovkách) na plný úvazek pouze 5576 lidí, na částečný úvazek dalších 932 lidí. Je to velmi malé množství na to, že ve stejném roce působilo v ČR přes 15 000 sportovních organizací. To znamená, že přibližně v každém třetím sportovním klubu je někdo, kdo je zaměstnaný na plný úvazek.
Tato čísla se mohla za těch sedm let změnit, ale spíše to poukazuje na to, že je obrovské množství lidí, kteří rádi dělají něco pro společnost, bojují proti negativním vlivům na bázi dobrovolníků a na úkor svého vlastního času.
Na sportovním trhu je podíl neziskovek poloviční, necelých 50%, což je vysoké číslo, jenže na celkové zaměstnanosti se to projeví pouze 7%.
Omlouvám se za manipulativní pozitivní závěr, ale já bych chtěl zrovna v tomto článku hrozně poděkovat všem, kteří se skvěle starají o mládeži, jdou jim příkladem a ukáží jim cestu, jak aktivně trávit volný čas. A na Hájích tomu tak je...