Zbraslav - Ml. přípravka "A" 0:5

V sobotu ráno jsme se vydali do Radotína, abychom odehráli první jarní mistrák.

Naštěstí jsme nemuseli jet do Zbraslavi na písek, ale utkání se hrálo na UMT v Radotíně. Hrálo se již od devíti od rána, kluci se však na zápas ČR se Španěli nedívali, a tak byli odpočatí.

Utkání jsme začali skvěle. Už ve druhé minutě jsme se dostali do vedení, kluci rozehráli roh na krátko a Dáda se mohl radovat z prvního gólu. Bylo vidět, že kluky první gól nabudil a slabšího soupeře jsme k ničemu nepustili. Neustále jsme se pokoušeli o kombinaci na jejich polovině. Ta ovšem byla tak zhuštěná, že jsme museli hru co nejvíce roztahovat do stran. I to byl jeden z pokynů, hrát přes strany, uvolnit se u kraje v souboji 1/1, odcentrovat. Kluci to plnili velmi dobře, stále nám však chybí větší důraz před brankou. Útočníci se málo tlačí do gólu. Po sérii nepovedených střel se z pravé strany po přistrčení Míši dostal k míči Honzík a z voleje trefil spojnici. Stačilo 5 centimetrů a byla by to šibenice jako vyšitá. Odpovědnost na sebe vzal opět Dáda, který tak přidal svoji druhou branku. Do půle se trefil ještě Vojta H. a do kabin jsme šli za stavu 3:0 pro nás. Zbraslav se dostala za polovinu dvakrát, v obou případech nás podržel Bárt.

Do druhé půle jsme vstoupili laxněji, kluci byli uspokojeni svou hrou. Přesto jsme neustále drželi míč na kopačkách a snažili se o kombinaci. V utkání nám vyšly dvě perfektní akce, které sice neskončily brankou, ovšem ukázaly, že umíme zakombinovat na jeden dva doteky. Zbraslav jsme tedy mačkali, chudák Bárt musel mrznout v bráně. Ačkoliv jsme Zbraslav k ničemu nepustili, nám se nedařilo dát gól. Když jsme se dočkali před bránu, chybělo nám důrazné zakončení. Po hezké akci a skvělém vysunutí Pavla po pravé straně završil svůj HATTRICK Dáda. Poprvé v sezoně se objevil v útoku a hned dal tři góly. Poslední branku na 5:0 dal Domča, který se trefil svou levačkou z voleje z velké dálky a střela skončila u pravé tyče brankáře Zbraslavi.

Dnes to byl velmi dobrý výkon, ale nerad bych, aby přišlo uspokojení, že vše hned půjde samo. Příští týden nás čeká Bohemka, která je na prvním místě. V Radotíně jsme však protočili kluky na mnoha pro ně neobvyklých postech a myslím, že všichni zahráli velmi dobrý zápas. Nikdo nezahrál špatně, všichni se snažili. Takže kluci, příště stejně a nosánky zase pěkně dolů a poctivě makat. Za tento výkon vám však patří díky.

Zápasu se zúčastnili: Honza Habětín, Vojta Žebrakovský, Pája Vodrážka, Luky Gill, Dáda Srba, Adam Tůma, Domča Kundrát, Vojta Hůlka, Míša Ondrášek, Marťas Bártek, Matěj Povolný