Muži - Krajský přebor: FC Háje - FC Tempo 3:0 (0:0)

Svítilo slunce, teploměr ukazoval příjemné, téměř letní teploty, a tak jsem se poprvé na jaře rozhodl navštívit utkání hájeckých mužů. Tři branky, tři body a dvě piva s klobásou mi nakonec byly štědrou odměnou.

První půle nicméně příliš vzruchu nepřinesla. Obrany vesměs dominovaly nad útoky. Na straně domácích velmi dobře pracovala stoperská dvojice Dub-Krejčí, která tak nutila hosty zakončovat spíše ze střední a dlouhé vzdálenosti. Ve středu pole sváděli kvalitní souboj háječtí Janoušek a Bednář se šikovnými záložníky hostí Žaludem a Kočím.

Nejzajímavějšími okamžiky první poloviny hry z hájecké strany byly průnik Honzy Slabého, který skončil centrem jen do rukavic gólmana, a samostatný nájezd Tomáše Janečka, jenž bohužel na "Rüştü Reçbera" také nedokázal vyzrát.
Druhá část zápasu byla o mnoho rušnější. Přispěl k tomu zejména rychlý gól. V 50. minutě Jirka Janoušek překvapivě rozehrál standardku přízemní přihrávkou na vápno, kde stál Martin Bednář. Jeho střela prošla obranou Tempa, zazvonila na tyč a k radosti domácích přistála přímo pod nohama Pepy Bičaníka. Pro střelce jeho renomé už nebyl problém ze dvou metrů takřka netrefit prázdnou bránu, nicméně nakonec fanoušci s úlevou mohli sledovat vlnící se síť za zády brankáře Tempa - 1:0.

Pro Tempo byla obdržená branka studenou sprchou. Záhy ale jeho hráče čekala ledová koupel. Parádní dlouhý balón Jirky Janouška si do běhu zpracoval Tomáš Janeček a střelou na přední tyč využil špatného přesunu tempáckého Reçbera - 2:0. Od této chvíle se zdál být zápas rozhodnutý. Háje většinou v klidu odrážely útoky Tempa a samy podnikaly nebezpečné kontry. Hrozili především krajní záložníci Janeček s Brožem. Martin Brož nakonec v 70. minutě korunoval svůj dobrý výkon (rozcvičování v podobě kroucení hlavou před zápasem přineslo jistě své ovoce), když po přistrčení z levé strany nekompromisně míč napálil prostřednictvím tyče a zad nešťastného Reçbera do sítě - 3:0.

Za stavu 3:0 již byl prostor i pro odvážnou ekvilibristiku hájeckého brankáře Martina Tlustého, který kličkovanou na lajně dával Tempu šanci ke zdramatizování koncovky. VIDEO Nebezpečná kličkovaná. Díky obětavé práci obránců se ale tak nestalo a Háje po dobrém druhém poločase braly konečně na jaře tři body.