Víte, že...

Víte, že...
... mají Háje na ZŠ Květnového vítězství 1554 již desátým rokem fotbalové kroužky???

Myšlenka založit při Květňáku kroužky se začala realizovat v roce 2001. Pan Jan Horník se dohodl se školou na fungování kroužků. Prvními trenéry byli Jarda Brunát a Petr Sýkora.


V roce 2002 se začalo uvažovat, zda se místo kroužku neudělají sportovní třídy. Jednáním se svazem byl pověřen zehdejší sekretář klubu David Kopec, se školou komunikoval tehdejší trenér "A" mužstva Oleg Kolman. Ač jsme nezískali status sportovní třídy, od 1.9. 2002 jsme pokračovali ve stávající struktuře formou kroužků. V roce 2002/2003 probíhaly kroužky pro 1., 4., 6. a 7+8. třídy. K dispozici byla UMT u školy a v zimním období dvě tělocvičny.


Za dobu devíti let se neměnili pouze trenéři u kluků, ale změnil se také ředitel školy. Bývalého ředitele pana Kokšála, nahradil pan magistr Pavel Kopečný, který v nastolené tradici fotbalových tříd rád pokračoval.


Trenérů se tu protočilo hodně - Jindra Syrový, Petr Sýkora, Jarda Brunát, Michal Horník, Matěj Soucha, Luboš Šplíchal, Honza Šplíchal, Oťas Mansour (omlouvám se, pokud jsem někoho nezmínil).


Ve školním roce jsme otevřeli kroužky pro 1.-4. třídu. V současné době vedu kroužky na škole já s občasnou výpomocí Matěje Souchy. Kroužky pro 1. a 2. třídu vedeme ve spolupráci s kolegy z Dukly s Tomem Večeřou a Jardou Hynkem. Spolupráce na škole vznikla kvůli jednání o spolupráci na vyšší úrovni o které mluvil pan Michal Horník ve svém rozhovoru.


S fotbalisty se účastníme minimálně dvou turnajů za rok - Kop Cupu a McDonalds cupu, který nás čeká za tři týdny. V únoru a březnu jsme se také účastnili projektu PFS, který uspořádal turnaj pro 1. a 2. třídy. Zde jsme rozhodně ostudu neudělali, vypadli jsme ve čtvrtfinále závěrečného turnaje a umístili se tedy na 5. - 8. místě ze všech pražských škol.


Pozn.: Kroužky jsou vedené jako nepovinné předměty. Jsou tedy známkovány, jsou vedeny zápisy z činnosti a je vedena docházka.


pátek 8.4.2011 | Klub | Přečteno: 1468

Další články