Braník - Ml. příprvka "A" 11:0 (5:0) + FOTO

Při výletu na Braník jsme se pokochali tím, jak se má hrát fotbal a s jakou chutí a jakým nasazením bychom mohli hrát.

Žil byl za sedmero horami a sedmero řekami jeden král jménem Jiří. Vládl velikému království, panoval moudře, lidé ho měli rádi. Na cizí krále se tak pohlíželo jako na neschopné krále, v porovnání s Jiříkem nebyl nikdo dost dobrý. Ostatní krále to samozřejmě štvalo, jenže jelikož byli hloupí a toužili ihned po pomstě, nevytvořili si dobrý plán na to, jak se zviditelnit. Namísto toho, aby lépe panovali, snažili se zničit Jiříka. Vydali se tedy čtyři králové do Jiříkova království s tím, že Jiříka porazí v nečestném souboji. O tom se však dozvěděli místní lidé a za Jiříka, jelikož vládl dobrosrdečně a moudře, se postavili, čtyři krále vyhnali a již nikdy o nich nikdy více neslyšel. K Jiříkovi se přidali i lidé z ostatních království a vládl tak moudře všem. Všichni si ho pochvalovali a spokojeně žili po dobu celé dynastie Jiříků ...

A jak to souvisí s fotbalem? Nijak. Bohužel nijak nesouvisel s fotbalem ani náš výjezd do Bráníka. V neděli jsme fotbal prostě nehráli. Přijeli jsme na brzký ranní výlet do Braníka, pokochali jsme se a zase odjeli.

Dnes to byl asi nejhorší výkon, který jsem u kluků viděl. Upřímně jsem věřil, že můžeme sehrát vyrovnané utkání. Bohužel hned první minuty mne z tohoto omylu vyvedly. Od začátku zápasu do konce byl Braník lepším týmem. Převyšoval nás zejména ve dvou důležitých věcech, a to chuti hrát a důrazu v osobních soubojích. Navíc při zpracování míče nám balón odskakoval na metr až dva od nohy. Opět jsme velice špatně obsazovali, byli jsme daleko od hráčů.

Abych nebyl jen kritický, byly v utkání i zajímavé momenty. V první půli jsme mohli kopat penaltu, kdy dobře vystihl Míša záměr zahrát malou domů, byl zfaulován brankářem, ale rozhodčí nepískl. To se stane, nicméně Míša tam šel výborně. V první půli jsme měli také dvě zajímavé standartky. První rozehrával z pravé strany Pája a do výborného centru se nikdo nepoložil. Z levé strany zase perfektně posadil Dáda centr na hlavu Péti, který hlavou minul.

V druhé půli šel dvakrát sám na brankáře Kryštof, vyběhnuvší brankář však Kryštofa vychytal. Zajímavý trestňák pak dobrou střelou Kryštof nevměstnal mezi tři tyče.

S Braníkem se dá hrát, když si připomeneme Milovice, kde jsme jen těsně prohráli 2:1, tak jsme hráli vyrovnanou partii. Dnes nás Braník vyklepl rozdílem třídy. Doufám, že si to kluci uvědomí, že to bylo opravdu špatné a pokusíme se sehrát s Čafkou dobrý zápas. Už se nám to párkrát povedlo, tak proč to nezopakovat příští týden... Vyšlápnem si na druhý tým tabulky???

Zápasu se zúčastnili: Mates Povolný, Vojta Hůlka,Luky Gill, Kryštof Voska, Pája Vodrážka, Marťas Lebeda, Domča Kundrát, Marťas Bártek, Péťa Jun, Honza Habětín, Adam Tůma, Míša Ondrášek, Dáda Srba