Mladší přípravka "A" - ČAFC Praha 4:6 (3:4)

Čekal jsem, jak se kluci srovnají s tím, že mají zápas v nohách. Navíc to byl zápas po hrůzostrašném Braníku, takže kluci měli co napravovat.

Hned od první minuty jsme na Čafku vlétli. Po krátké chvíli jsme získali rohový kop. Jenže tímto rohem začala děsivá tříminutovka. Z našeho rohu, který chtěli kluci zahrát na kratší vzdálenost, se dostal soupeř do brejku, s míčem přeběhl celé hřiště a skóroval. Kluci byli jak opaření, ovšem nebylo to zdaleka vše. Během dalších dvou minut jsme obdrželi dvě branky a prohrávali již 3:0. Snaha o nabuzení nebyla nic moc platná. Góly jsme dostali opět po nedůsledném obsazení útočníků. Nakopl nás až gól na 1:3. Kryštof dobře dohrál balón u brankové čáry, cpal ho pod sebe, kde byl Míša a pro něj nebyl problém skórovat do odkryté branky. Vzápětí se opět dostal do šance, rychlým zaseknutím si položil brankáře a snížil na 2:3. A aby to nebylo vše, Dáda se ujal rozehrávky přímáku na půlce, zrychlil ji, dal krásný balón mezi obránce, kam si zaběhl opět Míša a jeho hattrick znamenal vyrovnání zápasu. Míša dal hattrick během jednoho jeho střídání (rozmezí 5 minut). Mohlo se začít hrát zase od znovu. Kluci na obou stranách měli chuť do fotbalu, bylo to na nich vidět. Do poločasu se měnil výsledek ještě jednou, Čafka dala gól na 4:3.

Ach ty začátky. Chtěli jsme navázet na dobrý výkon z první půle, avšak začátky poločasů nehovoří v náš prospěch. Záběhličtí nám opět odskočili na rozdíl tří branek jako na začátku. Neměli ale výraznou herní převahu, hra byla dost vyrovnaná. I když jsme prohrávali, kluci chtěli hrát a s výsledkem ještě něco udělat. Podařilo se nám pouze snížit na 4:6 po krásné akci. Roman potáhl míč po pravé straně, posunul ho na nabíhajícího Páju, ten po krátkém vedení perfektně odcentroval před bránu, kde stál osamocený Péťa, který zakončoval hlavou, míč ale netrefil ideálně, a tak ho do brány dotlačil nohou. Opravdu skvostná akce. Poslední gól tak upravil skóre na konečných 4:6.

Škoda úvodních tří minut. Dostat branku z vlastního rohu se také jen tak nevidí. Opět jsme nenapravili základní chyby z předchozích utkání, a to zejména těsné obsazování hráče na naší polovině. Prohráli jsme také velké množství soubojů. Jinak se jednalo o velmi dobrý výkon. Oboustranně hezký rychlý fotbal plný pohledných momentů. Výsledkově mi to připomělo turnaj v Benešově, kdy jsme se také přetahovali o každou branku, tam to bylo přesně naopak. Tehdy jsme vyhráli my, tentokrát Čafka. Výsledek je však vedlejší, dnes to byl z naší strany dobrý výkon. Pochvalu si zaslouží více kluků, nicméně musím vyzdvihnout zejména Míšu Ondráška, který nás svým hattrickem vrátil do utkání.

Zápasu se zúčastnili: Marťas Bártek, Roman Goldschmidt, Honza Habětín, Vojta Hůlka, Péťa Jun, Domča Kundrát, Dáda Srba, Adam Tůma, Pája Vodrážka, Kryštof Voska, Matěj Povolný, Míša Ondrášek