Starší žáci A

St.Ž. " A " - ABC Braník- Háje 2:4 (0:4)

Soupeř je v tabulce o stupínek výše, ale i tak jsme chtěli konečně prolomit řadu smolných zápasů, kdy se k nám v zakončení štěstíčko otočilo zády. Braník nastoupil v kombinované sestavě 97-98 s tím, že měl 6 hráčů na střídačce (na otrkání se staršími), my pouze jednoho z původních 15 nominovaných.

V první polovině zápasu jsme byli rychlejší, důraznější a posledních 15 min 1.poločasu i techničtější. Naše první branka padla po trestném kopu u rohového praporku, kdy Nezbi načechral balón přímo na Štundlika a ten hlavou poslal míč do šibenice 0:1. Potom se prosadil Sameček, Holub, Mišák a do kabin se šlo za stavu 0:4. Soupeř v prvním poločase dvakrát výborně zaběhl za obranu, ale v naší brance vždy včas vyběhl Radek a ukázal, že dobře čte hru. Musíme si říci, že jsme měli tentokrát v zakončení i štěstíčko protože z pěti střel se čtyři chytily v síti Braníku.
Klukům jsme v kabině zdůraznili, že druhý poločas se kluci z Braníka probudí a bude to trochu jiná jízda, tak aby hráli pořád stejně a nic nevypouštěli!

A tak, jak jsme čekali, tak se stalo. Braník v druhém poločase ožil a byl to fotbal nahoru dolu se zakončením na obou stranách. V naší brance nás dvakrát podržel David, ale i brankář soupeře se nenudil. Šance se v tuto chvíli střídaly jedna za druhou, obzvláště v první části druhého poločasu byl vidět Jelda a Boučíno, kdy po levé straně několikrát pěkně soupeři zamotali hlavu. Ve 20 minutě soupeř centroval z pravé strany Ráďa podskočil balón a pro útočníka Bráníku už nebyl problém zakončit do prázdné branky 1:4. To byla věc, které jsem se obával, v tuto chvíli někdo klukům svázal nohy a oni přestali hrát. Za 4 min na to se soupeř prosadil podruhé a začali jsme se bát o výsledek. Soupeř nás poté zatlačil, ale už si žádnou 100% gólovou šanci nepřipravil, a tak utkání skončilo 2:4.

Klukům děkuji za vítězství, jen bych rád připomenul, že fotbal je kolektivní hra, takže když udělá chybu jeden, ten další by se ji měl snažit ji napravit za něj!!!