Vlastníkem tohoto areálu zatíženého restitucemi je Tělovýchovná jednota Háje, která poskytuje fotbalovému klubu hřiště a sociální zázemí za podmínky zaměření jeho činnosti na sportovní výchovu dětí a mládeže Jižního Města.
Provoz areálu zajišťuje FC TJ Háje, organizační jednotka Tělovýchovné jednoty. Hradí fotbalistům provozní náklady, konkrétně energii, vodu, plyn, náklady na údržbu hřišť. Zajišťuje též opravy a údržbu provozní budovy a potřebné mechanizace. Roční náklady přesahují milion korun. Vlastní sportovní činnost je hrazena z příspěvků členů, výchovného a případných dotací.
Fotbalový klub FC Háje Jižní Město využívá ke své činnosti též sportovní areál Schulhoffova. Bývalý školní areál má od obce v dlouhodobém pronájmu FC TJ Háje Jižní Město. Fotbalové hřiště v areálu nemá rozměry potřebné k sehrání mistrovských zápasů a je využíváno FC TJ Háje pro činnost dětí do 10 let v oblasti sportu pro všechny a pro mužstva minikopané fotbalového klubu Háje.
Za podpory MHMP je zde v současné době dokončována rekonstrukce hřiště a je zde položen umělý trávník III. generace. Hřiště o rozměrech 60x40 m bude dětem plně k dispozici od jarní sezóny 2006.
FC TJ Háje vložil do tohoto obecního areálu od roku 2002 na investicích a provozních nákladech celkem již více než 8 miliónů korun (z toho MHMP 4 600 000,- FC TJ Háje 3 500 000,- FC Háje 500 000,-Kč).
Finanční zajištění investic do zastaralých areálů je nad možností občanských sdružení, která převzala odpovědnost za sportovní činnost více než 350 kluků v 18 mužstvech mládeže a 2 mužstvech dospělých. Jeden z největších pražských klubů věnujících se výchově fotbalové mládeže na 90 000 sídlišti má pro soutěže k dispozici jedno travnaté hřiště odpovídajících rozměrů a již asi poslední škvárovou plochu v Praze. Nemá majetek ani možnost příjmů z pronájmů z důvodu plného vytížení sportovišť. Naopak musí vynakládat nemalé prostředky na zajištění zimní přípravy v tělocvičnách a hřištích místních škol. Hodně pomáhá MHMP, převážnou část finanční zátěže nesou však občanská sdružení a rodiče dětí.
O to víc překvapuje nezájem MÚ MČ Praha 11 o vytváření podmínek pro sportovní zájmovou činnost mládeže na Hájích. Neznáme kritéria pro přerozdělování investičních finančních prostředků uvolňovaných obcí. Vlastní práce s dětmi a ani nemalé prostředky vložené do rekonstrukce zanedbaného obecního majetku k získání podpory nestačí. Pro místní zastupitele přes veškerou snahu jakoby děti na Hájích neexistovaly. Oni však jsou a není jich málo. Věříme, že dříve nebo později se potřebné podpory obce dočkají i oni.