Meteor - Mladší přípravka "A" 4:0 (1:0) + foto

V sobotu ráno jsme se vydali na Štěpničnou na další přeborové utkání. I přes oslabení (chybělo 6 hráčů) jsme odehráli dobré utkání.

Předem bych rád zdůraznil, že na nesouhře našeho týmu mám značný podíl. Zkusili jsme změnit rozestavení z 2-3-2 na 3-2-2. Očekával jsem, že bude výraznější podpora krajních obránců. Jenže když něco hrajete poprvé, musíte si na to nejprve zvyknout, a ne, že to hned půjde samo.

V prvních pěti minutách utkání nás Meteor mačkal, skoro nás nepustil za půlku. Až prostřídáním a vysvětlením si některých věcí se hra zvedla. Samozřejmě to nebylo ono, ale zlepšení bylo vidět. Ač měl Meteor tlak, velmi dobře jsme bránili a vzadu obsazovali. Vypadalo to, že jsme si řekli, že budeme těžit z brejků, to ale vyplynulo ze hry. Do příležitostí jsme se dostávali ojediněle, a pokud to nastalo, soupeř se ubránil malou domu na brankáře (který ji chytal do ruky). Soupeř využil až situace, kdy se dostal k odraženému míči po dvou svých akcí a z větší vzdálenosti otevřel skóre. Do poločasu se dostal ještě do pár příležitostí, ale Ráďa i kluci se situacím ubránili (jednou za Ráďu výborně zaskočil Lukýno).

O poločase nebylo moc co vytýkat. I když se zdálo, že ta hra není taková, jaká by měla být, všichni hráli na maximum. V druhé půli jsme začali odpadat fyzicky, velké hřiště jsme neulítali, z čehož začalo pramenit čím dál více šancí Meteoru. Skóre mohlo být daleko vyšší, než konečných 4:0, Ráďa nás podržel. Naopak mohlo být skóre nižší, kdybychom dohrávali souboje před naší brankou. Kluci až moc spoléhají na to, že Ráďa vše pochytá.

Zní to, že Meteor byl dominantní. Dá se s tím souhlas. Byl po celý zápas lepším týmem. Nicméně je to logické, chybělo 6 hráčů stabilně hrajících pospolu. Půlka týmu není zvyklá na pravidelné hraní 7+1. Já jsem byl ovšem spokojený s tím, jak si vedli jednotlivci. Ti, kteří měli tým táhnout, tak ho drželi, svými výkony strhli i ostatní k bojovnosti a snaze. Navíc kluci předvedli velké množství kliček, postupně to narůstá (myslím kličky kromě zasekávačky) a i když tyto kličky vždy nevyjdou, je výborné, že se kluci o ně pokouší. Ti hráči, kteří šli po delší době na 7+1 také předvedli dobrou hru a určitě byli přínosem. Jak jsem říkal, jako tým to nebylo dobré (i kvůli mé změně rozestavení na 3-2-2), jednotlivě to však dobré bylo. A to je důvod, proč hodnotím tento zápas kladně.

Zápasu se zúčastnili: Nico Boketta, Luky Gill, Vojta Hůlka, Péťa Jun, Domča Kundrát, Marťas Lebeda, Míša Ondrášek, Mates Povolný, Ráďa Skuhra, Adam Tůma, Míša Junová, Marťas Bártek