Pražský přebor muži 26. kolo FC Háje - Aritma 2:2

Po opatrném začátku si první vážnější šanci vypracovali v 15.minutě hosté, když po Proškově centru si míč ve vápně pohotově zpracoval Hrabák a jeho prudký nápřah Tlustý jen s námahou vyrazil. Vzápětí musel domácí gólman znova osvědčit své kvality při táhlé střele Vacka. Ve 26.minutě pak trestný kop Rybky prodlužoval hlavou směrem k brance Ambrus, ale Tlustý byl znova připraven. Za další čtyři minuty už byl počáteční nápor hostí korunován vedoucím gólem. Postaral se o to Hrabák, který ideálně vysunul M.Pánka a ten tváří v tvář gólmanovi nezaváhal a napálil míč do sítě. Pak měli domácí výhodu tří rohových kopů po sobě, avšak nic z nich nevytěžili. Vzápětí na druhé straně po rohu Proška pálil prudce Adamec a míč směřující do sítě odvrátil v posledním okamžiku Bičaník hlavou na další roh. Ve 36.minutě vydláždil Adamec nádhernou uličku Hrabákovi, který pak z deseti metrů trefil čistou šibenici a poslal hosty do dvougólového vedení. Dvě minuty před pauzou mohl po přihrávce Bednáře snižovat Šůs, ale z několika kroků Sedláčka neprostřelil.

Do druhé půle se v sestavě domácích objevili Boháč a Hruška a na hře to bylo znát. První jmenovaný hned z prvního útoku byl blízko gólu, ale Sedláček mu nakonec míč z nohy vzal. V 52.minutě se po Bičaníkově přiťuknutí dostal až před hostujícího gólmana Janeček, ale z úhlu pálil nad. Mnohem lépe se Janečkovi zadařilo o šest minut později. To nejvýše naskočil na roh Janouška a nezadržitelně hlavou rozvlnil síť za Sedláčkovými zády. V 68.minutě mohl pro změnu na druhé straně zvyšovat Hrabák, když se ve vápně dostal přes dva protihráče až před gólmana domácích, jenže ten mu stačil střelu vyrazit. Odražený míč pak hlavou vracel do brány Adamec, avšak Slabý ho stačil téměř z brankové čáry uklidit do bezpečí. Po dalších pěti minutách pak úřadoval Slabý u druhé brány, kde si narazil míč s Janouškem, vřítil se až do vápna a připravil čistou loženku pro střídajícího Souchu. Ten ale v superšanci Sedláčka nepřekonal. Tlak domácích však sílil a v 80.minutě po hezké kombinaci Bednáře s Janečkem nabíhající Janoušek vyrovnal. Výhru domácích mohl dvě minuty před koncem zajistit Soucha, ale jeho hlavička nakonec proletěla těsně nad pravým růžkem Sedláčkovy brány. Aritma si tak po třech porážkách v řadě vyválčila na Jižním Městě alespoň bod a domácí jsou po třech výhrách s bodem rovněž spokojeni.

Jako to viděli trenéři
Tomáš Kubr (Aritma):
První půli jsme byli lepší, snažili jsme se hrát fotbal i když v tomhle počasí to je na umělce těžký. Dali jsme dva góly, mohli jsme tam ještě něco přidat. 2:0 je vždycky takový ošidný výsledek. Druhou půli si Háje zasloužily vyrovnat, byly lepší, měly šance. Ke konci jsme i my mohli dát branku. Když se na to celkově podívám, tak je to asi zasloužená remíza. V první půli jsme byli lepší my a v druhé byly lepší Háje.

Zdeněk Slabý (Háje): Zápas se hodnotí velice jednoduše. V první půli my špatný, soupeř byl daleko nebezpečnější. Ještě mohl nějaké góly přidat. V druhé půli se to obrátilo. Myslím, že jsme byli v poli daleko lepší než soupeř, i když soupeř měl zase šanci a mohl nám gól dát. My jich ale v druhé půli mohli dát daleko víc. Vzhledem k průběhu je asi ta remíza spravedlivá. Na střídání jsme byli dohodnuti. Máme kluků hodně. Vzhledem k tomu vedru to bylo i fyzicky náročné.

Háje - Aritma 2:2 (0:2)

Branky: 58. Janeček, 80. Janoušek - 30. M. Pánek, 36. Hrabák
ŽK: 27. Šůs, 63. Janeček, 90. Bednář - 62. Sedláček, 85. Karhan
Rozhodčí: Trska - Záruba, Hurych
Diváků: 30

Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Janeček, Bednář, Janoušek, Brož (46. Hruška) - Bičaník (69. Soucha), Šůs (46. Boháč). Trenér Zdeněk Slabý.

Aritma: Sedláček - Štůrala, Jindrák, Ambrus, Škornička (62. I. Pánek) - Vacek - Prošek, Rybka, M. Pánek (83. Mašek) - Adamec (73. Karhan), Hrabák. Trenér Tomáš Kubr.