Dukla - Muži "A" 3:1 (1:1)

Po sobotním finále Champions league čekal fotbalové diváky další parádní fotbal. Krásné slunečné počasí a domácí pažit nakonec přál domácím, nechybělo však mnoho a naši chlapi mohli zamíchat pořadím v horní části tabulky.

Utkání se hrálo na hlavním stadionu na Julisce. Velký travnatý pažit, na to chlapi rozhodně zvyklý nejsou. Dukla se od začátku snažila hrát fotbal po vzoru Barcelony se sérií krátkých přihrávek a v rozestavení 4-3-3. Naši hráli jednodušší, ale o to účelnější fotbal.

V úvodních minutách se hrálo opatrněji, obě obrany byly pozorné. Ukázalo se, jak bude celé utkání vypadat, Dukla se snažila držet balón a Háje čekaly na příležitost k rychlému brejku. První nastal v 9. minutě, kdy Bróža velmi dobře vyhodnotil situaci 3 na 2 a krásnou přihrávkou vyslal Matese, který sehnal sám na brankáře. Tísněn obráncem však nájezd neproměnil. Za dvě minuty na to se do první vážnější šance dostala Dukla, střela ze strany vápna mířila vedle Mártyho branky. Ve 14. minutě vyslal další pěknou přihrávku Jirka, který našel volného Pepu, jenže další velkou šanci jsme neproměnili. Duklu jsme tedy výrazně pozlobili, jenže ta si to nenechala líbit. Velký závar před bránou dokázali kluci ještě odvrátit, Márty výborně vychytal střelu z malého vápna, jenže minutu na to jsme si nepohlídali útočníka a skóre se měnilo ve prospěch domácích 1:0. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a v každé fázi mělo jiné mužstvo více šancí. Nedá se říci, že jsme měli někdy více ze hry, ale šance jsme si dokázali vypracovat. Ve 20. minutě pobavil diváky na stadiónu Dubík, který předvedl hezkou zidanovku mezi dvěma hráči soupeře. Jenže to bylo tak vše a na Mártyho se valil další útok. Ve 23. minutě musel opět vytáhnout bravurní zákrok, kdy soupeř hlavičkoval z malého vápna. Ve 30. minutě výborně vyšachovali hráči Dukly naši obranu, naštěstí pro nás však nepřekonali kluky zastupující za vyběhnuvšího Mártyho. A tak vstoupilo v platnost známé pravidlo nedáš - dostaneš. Jany odcentroval míč před bránu, Mates podstoupil tvrdý souboj s brankářem a míč se dostal k volnému Pepovi, který dal branku z metru do odkryté kasy - 1:1. Další pětiminutovka patřila domácím, vážnější šance si však na rozdíl od nás nevypracovali. Naši poslední šanci první půle připravil pro Matese Jirka, druhý samostatný nájezd se mu bohužel nevyvedl a střelu nasměroval vedle tyče. Ve 47. minutě dala Dukla další branku, rozhodčí ale správně odmával ofsajd. Do kabin se šlo tedy za vyrovnaného stavu 1:1, s brankovými příležitostmi na obou stranách.

Do druhé půle jsme vstoupili výborně. Po narážečce Pepy a Jirky na hranici vápna Pepa lehce podkopl balón, který brankář domácích horko těžko vytahoval na břevno. V 10. minutě druhé půle utekl Matěj po pravé straně a předložil Janymu míč na malé vápno, tomu se podařilo vybojovat rohový kop. To byla Matesova poslední akce, v útoku ho vystřídal Bohy. Po našich dvou povedených akcích se přesunula hra před naší bránu. Obrovský závar před naší bránou soupeř v branku neproměnil. Naopak ve 14. minutě předvedl Bohy rychlý brejk, nahrál Jirkovy, který hledal Bedyho, jeho střela však mezi tři tyče nemířila. Následně opět zahrozila Dukla, ani střela domácích mezi třemi tyčemi neskončila. Od 25. minuty druhé půle začala početní převaha Dukly. Místo toho, aby rozhodčí vytasil červenou kartu za stažení Pepy, který se rozbíhal sám na brankáře, se stal rozhodčí 12. hráčem domácích. Naši se i v oslabení snažili hrát stejný fotbal, nicméně tlak Dukly sílil.Ve 31. minutě došlo ke střídání, Pepu nahradil v útoku Kuba Šůs. Ve 34. minutě vstřelila Dukla gól na 2:1. Ovšem brance předcházel evidentní faul na Jirku na půlce hřiště. Rozhodčí však do píšťalky nefoukl, a tak se mohl radovat společně s domácími. Neodpískal ani další nedovolené zákroky a jen díky ukázněnosti hráčů obou mužstev nedošlo ke zranění či zbytečnému vyhrocení zápasu. Ke konci zápasu už naším borcům docházely síly, ve 40. minutě ještě Márty vytáhl střelu na břevno, ale v poslední minutě utkání navýšila Dukla skóre na konečných 3:1.

Ač byla Dukla lepším týmem a dá se říci, že vyhrála zaslouženě, nechybělo mnoho a z vítězství se mohli radovat naši borci. Utkání proběhlo v dobrém tempu, oba týmy chtěly hrát fotbal a rozhodně jsem se u tohoto klání bavil víc, než na zápase Sparty s Hradcem. Chlapi si rozhodně zaslouží pochvalu a až do posledních chvil bojovali o výsledek.

Sestava: Tlustý - Vlasák, Hrůza, Dub, Slabý - Janeček, Janoušek, Bednář, Brož - Soucha (55. Boháč), Bičaník (76. Šůs)