Motorlet - Mladší přípravka "A" 7:1 (3:1)

Podle výsledku se může zdát, že se jednalo o jednoznačné utkání. My jsme ovšem odehráli dobré utkání a rozhodně se nemáme za co stydět. Výsledek vypadá jednoznačně hlavně kvůli nešťastným chybám. Z vypracovaných šancí jsme obdrželi minimum branek.

Do utkání jsme vstoupili opět bez některých hráčů 7+1, zejména kvůli pobytu na škole v přírodě. Proto jsme také hlavně v druhé půli odešli fyzicky, herně to bylo ale velmi dobré utkání.

Prvních pět minut zápasu jsme prospali. Kluci se teprve zahřívali, motor se pomalu dostával do provozní teploty. Motorlet nám nedal šanci a hned nás zatlačil. Motorletská lavina se naštěstí zastavila na dobře postavených bariérách a cíle tak prozatím nedosáhla. Po pěti minutách jsme konečně zařadili první rychlostní stupeň, přesto měl soupeř stále více ze hry. První branku vstřelil po chybě Bárta, kdy mu centr ?zlomil? ruce a zpracoval tak vlastně míč pro útočníka, který zasunul do prázdné branky. Bárt nás ale podržel také dobrými zákroky a velmi dobrými výběhy z branky. Bohužel při jednom takovém výběhu si neuvědomil, že je mimo pomyslné vápno a vysoký nákop chytil do ruky. Chytil ho ale výborně do koše! Nicméně rozhodčí odpískal trestňák a soupeř se z dobré pozice nemýlil. Vzápětí přidal ještě jednu branku a zvýšil již na 3:0. To už naši měli zařazený třetí rychlostní stupeň a pomalu přebírali otěže zápasu do svých rukou. Dobře kombinovali i na malém prostoru a začali se dostávat do slibných brankových příležitostí. Na 3:1 snižoval Kryštof, když se brankáři nepovedl výkop (jinak je měl parádní, stejně jako Bárt) a míč nabídl na kopačku Kryštofovi, který se z první nemýlil. Dostali jsme se do dalších příležitostí, Pája měl dvě obrovské šanci po krásných přihrávkách Dády. Další hezkou přihrávku Dády těsně před brankářem nezpracoval Vojťas, který se hnal už do slibné příležitosti. Romča měl z levé strany pár hezkých akcí a škoda, že se neujala nějaká z jeho střel. Příležitost měl také na hlavě Adámek, kdy mu Pája krásně nacentroval míč z pravé strany. Nikdo by se nemohl divit, kdyby se šlo do kabin za vyššího stavu, než pouze 3:1. Takové skóre 4:4 by prvnímu poločasu slušelo daleko víc.

Kluky jsme nabádali, aby začali druhý poločas stejně, jako končili první. Jenže postupem času nám docházeli síly a i když jsme se dostali na polovinu soupeře, střely na bránu jsme nevyprodukovali a do pořádné příležitosti se v podstatě nedostali. Naopak Motorlet nás přitlačil a začal se dostávat do příležitostí. V druhé půli vstřelil 4 branky, většinu však ze standartních situací, které jsme špatně pokrývali. Celkový výsledek zápasu je tedy 7:1 pro domácí.

Nicméně výsledek berme opravdu s rezervou. Kluci odehráli dobré utkání, vytvořili si spoustu dobrých příležitostí, snažili se kombinovat a byli i důraznější v osobních soubojích než v předchozím zápase s Admirou. Druhá půle už byla spíš jednostrannou záležitostí Motorletu, fyzické síly nám rychle ubývaly. Kdybychom vydrželi hrát celý zápas, jako na konci první půle, kdy jsme byli jasně lepší, mohlo se jednat o velmi vyrovnané utkání.

Zápasu se zúčastnili: Péťa Jun, Kryštof Voska, Roman Goldschmidt, Honza Habětín, Vojta Hůlka, Adam Tůma, Pája Vodrážka, Marťas Bártek, Ráďa Skuhra, Mates Povolný, Dáda Srba