McDonald´s cup 2011 - kvalifikace do finále

Ve středu 25.5. jsme se vydali bojovat o postup do krajského finále turnaje ZŠ v kategorii 1. - 3. třídy. Někteří kluci si kvůli tomu nemohli užít diskotéku na škole v přírodě, což jim však s podivem nevadilo.

Ráno byl sraz již v brzkých 6:55. Hrálo se totiž na Pražačce, kam jsme cestovali celkem hodinu. Kluci byli natěšení a většina přišla na sraz včas. Navíc v 6:40 mi telefonoval kapitán týmu, kde jsem :-). Kluci už totiž čekali před školou.

Cesta byla příjemná a bylo vidět, že kluci hodně touží postoupit do Edenu, kde se finálové kolo mělo hrát. Věděl jsem, že zápasy nebudou lehké, přeci jen se jednalo o vítěze obvodních kol. K postupu nám stačili dvě výhry, případně výhra a jedna či dvě remízy ze tří zápasů. Jedno utkání trvalo 2x12 minut.

Před prvním zápasem jsme si mezi sebou řekli pár slov a hlavně to, že si sem jedeme zahrát fotbal a ne za každou cenu zvítězit. Mohlo se stát cokoliv, my jsme se chtěli prezentovat výkony, díky nimž jsme vyhráli turnaj Prahy 11. A to se také, vyjma úvodních deseti minut, dařilo po dobu celého turnaje. A právě těchto 10 minut znamenalo, že jsme jen těsně nepostoupili do Edenu...

V prvním zápase jsme narazili na ZŠ Hanspaulka. Toto utkání bylo klíčové. Úvod zápasu jsme prospali a myšlenkami byli asi ještě na škole v přírodě, kde bylo nádherně. Soupeř nebyl tolik fotbalový, jako spíš urostlý a důrazný. To naším borcům dělalo mírné potíže. Hanspaulka se dostala tak ke třem, čtyřem střelám a dala v prvním poločase 3 góly. My jsme zabrali až v posledních dvou minutách, jenže jsme nastřelili pouze tyč. Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že když dal soupeř tři góly, my můžeme taky. No a neuběhly ani 4 minuty zápasu a už to bylo 3:2. Soupeře jsme zmáčkli na jeho půli. Bohužel jsme neproměnili mnoho šancí. Hanspaulka se dostala do jednoho brejku a zvýšila na 4:2, my jsme okamžitě reagovali snížením na 4:3. Neustále jsme se snažili vyrovnat, kluci hráli výborně, ale branku se nám nepodařilo dát. Vstřelili jsme asi dvě tyče, další tři vyložené šance jsme nedali, a tak se z důležité výhry radoval soupeř. Výkon v druhé půli byl výborný, bohužel rozhodla nekoncentrovanost kluků v poločase prvním.

Další utkání s Barrandovem jsme zvládli s přehledem, nedali jsme mu jedinou možnost ovládnout zápas a vyhráli jednoznačně 5:1. Čekal nás tedy poslední důležitý zápas proti FZŠ Umělecká. Tento zápas byl naprosto vyrovnaný, bylo pramálo příležitostí na obou stranách a o naší prohře 1:0 rozhodla jediná standartka. Tímto výsledkem jsme se tedy rozloučili s McDonalds cupem.
Ač jsme nepostoupili, jsem na kluky hrdý. Hráli opravdu dobře, fotbalově patřili k nejlepším a i chování celkem ušlo :-). Fotbal je holt takový, někdy přinese radost, jindy smutek. Před měsícem jsme byli nadšení z postupu, ve středu naopak smutní.
Kluci díky za dobrou reprezentaci školy. Děkuji i rodičům, kteří zařídili, aby kluci mohli na turnaj přijet a šli kluky na Pražačku v hojném počtu podpořit.

Školu reprezentovali: Vojta Žebrakovský (Háje 2002), David Eichler (Háje/Slavia), David Nováček (Háje 2001), Kuba Tomek (Háje 2001), Erik Spěvák (Háje 2001), Mára Uhlík (Inferno), Mára Coufal (Háje 2003), Péťa Mašek (Háje 2003), Tonda Řehoř (SJM), Roman Goldschmidt (Háje 2002), Marťas Žižka (Vršovice).