FC Čechie Uhříněves - FC Háje JM 3:2 (3:0)

Domácí Uhříněves představila proti Hájům hned dvě čerstvé posily. Do branky si stoupl zkušený dvačtyřicetiletý Jan Klíma a ve středu zálohy nastoupil Luboš Šimáček z Admiry. Čerstvý vítr fungoval první poločas, kdy domácí nasázeli soupeři tři góly a vše se zdálo být jasné. Hosté navíc po přestávce přišli o vyloučeného Krejčího. V deseti však snížili na 3:2 a k vyrovnání moc nechybělo.

Už v 5. minutě se do šance přes Krejčího tlačil Nykl s Běhounkem, stoper hostů stačil nebezpečí odvrátit na roh. Po něm Luňák s Nyklem předvedli signál, který skončil tvrdou, leč nepřesnou střelou Nykla. Ve 12.minutě domácí zahrávali další roh a Běhounek hlavou nekompromisně zavěsil - 1:0.

Pa akci Tkache s Kuchtou zakončoval z voleje Nykl, ale ani tentokrát neměl přesnou mušku. Ve 20. minutě se poprvé dostali ke střele hosté, ale Klíma neměl s dalekonosným pokusem Bednáře problémy.

Pořádné starosti mu ale hosté nadělali o pět minut později. Na konci šikovné kombinace byl Šůs a jeho přizemí střelu Klíma konečky prstů vyrazil na tyč a mimo branku. Ve 30. minutě Janoušek z přímého kopu našel na zadní tyči Vlasáka a Klíma musel opět zasahovat. Vlasákovi střela nesedla, Klíma míč neudržel, ale ten nakonec skončil mimo branku a hosté kopali roh. Z něj už nic nevytěžili.

A tak dvakrát zaúřadovali domácí. Zlatník odkopem poslal míč za vysunutou obranu Hájů a Nykl z půlky upaloval sám na Tlustého. V koncovce se nezmýlil a bylo to 2:0. Za tři minuty se na Tlustého řítil po pravé straně Běhounek a tvrdou ranou trefil síť hostů potřetí. Pro jeho oslavný taneček po hřišti s rohovým praporkem neměl hlavní arbitr pochopení a ocenil ho žlutou kartou.

Pět minut po přestávce si Krejčí vyměnil slovně názory s asistentem rozhodčího Stránským a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Domácí mohli vedení dvakrát pojistit. Zlatník z přímého kopu trefil jen tyče a další přímý kop Zlatníka vytáhl nad břevno Tlustý.

V 69.minutě pobavil diváky golman Klíma. Jednou kličkou po malé domů se zbavil dotírajícího Šůse a vzápětí stahovačkou i Boháče. Oba soupeři se mu za to pomstili. V 71. minutě Klíma míč v složité situaci vyrazil jen před sebe a Boháč dorážkou vlil novou krev do žil hostů. Za tři minuty po levé straně domácím utekl Šůs a křížnou střelou pokořil Klímu podruhé.

Zápas dostal rázem novou dimenzi. Hosté se snažili o vyrovnání, domácí do jejich otevřené obrany hrozili z bejků. Další gól už ale nepadl a tři body tak zůstaly v Uhřínevsi.

Uhříněves - FC Háje 3:2 (3:0)
12. a 39. Běhounek, 36. Nykl - 71. Boháč, 74. Šůs. ŽK: 22. Šimáček, 39. Běhounek - 45. Krejčí,
50. Bednář, 82. Janoušek, 87. Vlasák. ČK: 50. Krejčí (Háje). Rozhodčí: Vlček - Stránský, Tomšů.
Diváků: 50.
Uhříněves: Klíma - Kuchta, Zlatník, Procházka, Jančařík - Hradil (88. Kasla), Tkach, Šimáček (46. Plášek), Luňák - Běhounek (84. Peterka), Nykl. Trenér: Luděk Hottek.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec (84. David) - Soucha, Bednář, Šůs, Janoušek, Musil (46. Hrůza) - Boháč. Trenér: Zdeněk Slabý.

Luděk Hottek (Uhříněves):
„První půli jsme odehráli velmi dobře. Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Byla tam velká chuť. Druhá půle, to byla katastrofa. Vedeme 3:0, přijde vyloučení a soupeř nám v oslabení dá dva góly. To se nesmí stát.”
Zdeněk Slabý (Háje): „Letos jsme snad ještě nikdy v zápase nevedli, vždycky jsme prohrávali. Při prvním gólu jsme nepokryli nabíhajícího hráče, při druhém zaspala obrana celá a ten třetí byl trochu šťastný. Celý zápas jsme dobře kombinovali a ve druhé půli, i přes oslabení, dokázali zápas zdramatizovat. Bod bychom si zasloužili.

Nejlepší hráč Uhříněvsi: Radek Zlatník
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje)