FC Háje JM B - Braník B 3:3 (2:2)

V neděli odpoledne jsme za ideálního fotbalového počasí přivítali borce z Braníka. Ze soupeře jsme měli respekt, má v týmu urostlé hráče, kteří hrají hodně důrazně. Vloni jsme se s tím těžko vyrovnávali a soupeř slavil úspěch. Střed zálohy jsme proto vyztužili rekonvalescentem Martinem Brožem, který se v osobních soubojích jen tak někoho nezalekne a zkušeným Honzou Sojkou, který budí respekt.

Štípek,Hovorka,Stastny,Pravenec
                         Lojda(77.Čížek),Brož,Sojka(50.Martinák),Hančl Jos.(57.Hančl Jar.)

Pánek(46.Grafnetr),David

V neděli odpoledne jsme za ideálního fotbalového počasí přivítali borce z Braníka.

Ze soupeře jsme měli respekt, má v týmu urostlé hráče, kteří hrají hodně důrazně. Vloni jsme se s tím těžko vyrovnávali a soupeř slavil úspěch. Střed zálohy jsme proto vyztužili rekonvalescentem Martinem Brožem, který se v osobních soubojích jen tak někoho nezalekne a zkušeným Honzou Sojkou, který budí respekt. To co jsme očekávali, soupeř hrál od prvních minut. Vlétnul na nás velice důrazně. První šanci si vytvořil ve 3. min, když se na levé straně uvolnil jeden z hostů, přihrál před branku, ale jeho nepokrytý spoluhráč na míč nedosáhl. My jsme se do šance dostali ve 14. min. Když po nakrátko rozehraném rohu centroval Brož a Pánek hlavičkoval do náruče brankáře. Další šance následovali. Davidova střela z 20 ti metrů orazítkovala břevno, po rohu Brože Pánek hlavou nad. V 32.minutě jsme se konečně dočkali. Na pravé straně se uvolnil Lojda posunul na Davida, ten přihrál do vápna Pánkovi, který konečně skóroval 1:0. Ve 36. min jsme zvýšili vedení. Pravenec podél levé lajny zatáhl míč až před branku, na zadní tyči našel Lojdu, který byť byl ve velice těžké pozici (měl prázdnou branku) doklepl míč do branky 2:0. O chvilku později se  dostal ke střele Pepa Hančl, bohužel mířil nad. Ve 43. minutě se ve vápně uvolnil David, bránící hráč s ním praštil jak s prací, ale píšťalka rozhodčího z neznámého důvodu oněměla, což nikdo včetně hostů nepochopil. Naši hráči nevěřícně kroutili hlavou a jejich chvilkovou nesoustředěnost využil soupeř, Konta nás z protiútoku potrestal 2:1. Do další šance se dostal Pánek, ale z deseti metrů trefil jen brankáře. Nedáš dostaneš se opět potvrdilo. Ve 45.min. se po evidentním faulu na našeho hráče a následném brejku dostal před vápnem k míči Svoboda a vyrovnal 2:2. V kabině panovala s výkonem spokojenost, ale už ne tak s výsledkem. Do druhé půle nastoupil Grafnetr, který vystřídal zdravotně indisponovaného Pánka. Byli jsme nadále lepším mužstvem, dostávali jsme se před branku a měli šance. 54. dostal Lojda míč za obranu, ale nezakončil. V 68.min. jsme se ujali vedení. Po kombinaci David-Lojda-David se z blízka trefil Jarda Hančl 3:2. Následovaly další šance. David střílel nad, Grafnetr šel dvakrát do brejku, ale brankáře nepřekonal. A tak se historie opakovala. V 87.minutě střelou z 18 ti metrů Svoboda vyrovnal 3:3. Po té obě mužstva chtěly strhnout vítězství na svoji stranu. V 88. min. nás zachránil Matěj Lačík, když po rohu zázračným zákrokem, na který by byli hrdí i brankářské hvězdy Čech, Buffon, Neuer nebo Casillas vyrazil míč z prostoru šibenice. Poslední šance utkání byla na naší straně. Pravenec nacentroval, ale Davidovu hlavičku brankář polapil.

S výsledkem nejsme spokojeni, nevyhráli jsme vinnou vlastní nemohoucností v zakončení. Soupeř využil z minima maximum. Nechci se vymlouvat na rozhodčího, ale situace po kterých následovali první dvě branky hostů posoudil špatně. Zvláště penaltový faul byl učebnicovým příkladem za co se má penalta nařídit. Utkání by se zcela jistě vyvíjelo jinak nebýt pochybení pana rozhodčího, kterého zápas evidentně nezastihl v nejlepší formě.

V minulém článku jsem zval fanoušky na zápas s přesvědčením, že je pobavíme fotbalem. My jsme to splnili, hra byla vcelku pohledná, a proto nás mrzelo, že hosté měli početnější diváckou podporu.

Příští zápas hrajeme v neděli 15.9. v 17 hodin na hřišti Tempa. Fanoušci budou mít těžké rozhodování, protože Áčko hraje ve stejnou dobu na hřišti Admiry.