Neděle 19.5. nebyla jen termínem derby s Chodovem, ale i termínem pro narození pokračovatele rodu Matějovských.

Hráno :  19.5.17:00  hřiště  UMT FC Háje JM

Sestava :                                           Matějovský

Kabelka,Hovorka,Sojka,Marval
                              Lojda,Hruška,Bednář(86.Faměra),Štípek(76.Seneta)

Novák,Slabý(65.Hančl)

Neděle 19.5. nebyla jen termínem derby s Chodovem, ale i termínem pro narození pokračovatele rodu Matějovských. Vzhledem k tomu, že budoucí otec mohl být kdykoliv odvolán k porodu, byl na lavičce připraven dorostenec Matěj Lačík. Mladá Čakovka s příchodem na svět počkala, takže nic nenarušilo Honzovi Matějovskému soustředění na zápas a podal skoro bezchybný výkon. Sestava na utkání, které bylo PFS označeno jako „šlágr kola“ se zrodila v termínu a bez komplikací. Bylo sice několik omluvenek, ale protože “ačko“ hrálo již v sobotu, nedošlo tak jako v minulých čtyřech kolech k „boji“ o hráče.

Hosté nám měli z podzimu co vracet (vyhráli jsme 3:0). Navíc si stále živili naději na postup  jako nejlepší z druhých míst. O motivaci tedy měli postaráno. Od prvních minut na nás vlétli jak tornádo. Naštěstí nenapáchali tolik škody jako živel v Oklahomě. Ve 4. minutě se po centru z pravé strany dostal ke střele ve vápně zcela volný Nguyen Ondra Dinh, ale v pádu přestřelil branku. V 17. min. se po naší malé domu dostal do šance Argent, míč si chtěl posunout vedle brankáře, ale dostal se za brankovou čáru. Hosté měli několik dalších závarů, které nezužitkovali. My jsme za první poločas mezi tyče vystřelili 1 (slovy jednou), a to byla spíše propagační střela než ohrožení branky. Slabý v dobré pozici vystřelil (hodně nadneseně) a trefil hostujícího brankáře. Po našich střeleckých manévrech v Ďáblicích a Kunraticích, hodně dietní bilance.  Se slovy klasika (T. Pospíchala) „fotbal nemá logiku“ musím přiznat, že soupeř podal lepší výkon a zasloužil si, aby vedl. V šatně trenér hráče upozornil (vyjímečně v klidu) na individuální i taktické chyby. Do druhého poločasu naši borci nastoupili s odhodláním, zlepšit hru a vyhrát. Naše vítězství = konec chodovského snu o postupu. Od prvních minut byla hra vyrovnaná. Obě mužstva se dostala do několika slibných možností, ale ty zůstaly nevyužity. V 67. minutě jsme se konečně radovali. Bednář z půlícího kruhu ideálně přihrál napravo rozběhnutému Lojdovi, který se dostal do šestnáctky a křížnou střelou nedal brankáři šanci 1:0. Hosté, ve snaze zvrátit výsledek, vrhli všechny síly do útoku. Měli jednu loženku, kterou nevyužili. V závěru utkání nastala situace, která hosty značně rozčílila. 85. Bednář dostává za faul přísnou žlutou kartu(druhou), hra pokračuje 86. Bednář je střídán Faměrou a odchází do šatny, 87. hlavní chce po upozornění asistenta  udělit červenou kartu, ale nemá komu, protože Bednář je už na cestě do šaten. Tak ukáže kartu „do davu“ střídačce se slovy: „Pětka“ (Bednář měl číslo 5). Vzhledem k tomu, že už bylo vystřídáno, dohrávali jsme v plném počtu. 88. Faměra, který byl na hřišti dvě minuty, po rychlém protiútoku a vyražením střely brankářem zvyšuje, prý z ofsajdu, na konečných 2:0.

Hlavní rozhodčí utkání řídil nepřesně, chyb se dopustil na obě strany. Výsledek zápasu tím, ale neovlivnil. Fanoušci i hráči Chodova mu při cestě do šaten až nevybíravým způsobem dali najevo svůj názor. I prohrávat se musí umět. Nedokážu odhadnout co by fanoušci dělali, kdyby utkání bylo zkontumováno, protože jejich hvězdy si nedokázali obléknout dres s číslem, které měli uvedené v zápise (hráči č.10, č.11).

Derby nevyhrálo lepší mužstvo, ale na to se historie neptá. Můžeme zvolat háječáci derby je naše. Do podzimu jsme vládci Jihu. Chodovský sen o postupu asi skončil, ale náš sen o druhém místě (bez postupu) ještě trvá.

V neděli  26.5. od 17:00 sehrajeme skoro derby na hřišti Újezdu Praha 4. Přijeďte nás povzbudit na cestě za naším cílem.